Valused®

1 kaps. zawiera 60 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka, 40 mg suchego wyciągu z szyszek chmielu i 40 mg suchego wyciągu z ziela męczennicy; kapsułki zawierają olej sojowy, lecytynę sojową oraz sorbitol. 100 g płynu doustnego zawiera 4,5 g wyciągu z korzenia kozłka, 36 g nalewki z szyszek chmielu i 45 g nalewki z ziela męczennicy; płyn zawiera sorbitol oraz etanol.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Valused® but. 90g, płyn doustny 9,40 zł 2018-04-17

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 lat: w stanach napięcia 2 kaps. lub 5 ml płynu 2-3 razy dziennie; w trudnościach w zasypianiu: 2-3 kaps. lub 10 ml płynu jednorazowo, pół godziny przed snem. Nie stosować dłużej niż 2 tyg.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w celu łagodzenia objawów w stanach napięcia nerwowego, jako środek uspokajający oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem na tle nerwowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym orzeszki ziemne lub soję (kaps.). Nietolerancja kozłka lekarskiego. Dziedziczna nietolerancja fruktozy.

Środki ostrożności

Ze względu na brak danych klinicznych, nie stosować u dzieci <12 lat. Płyn doustny zawiera ok. 60 % etanolu (nie więcej niż 2,56 g etanolu w 5 ml, co odpowiada 65 ml piwa i 27 ml wina), dlatego nie powinien być stosowany u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby, alkoholizmem, padaczką, uszkodzeniem mózgu, chorobą umysłową.

Niepożądane działanie

Obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe u osób źle tolerujących korzeń kozłka lekarskiego. W pojedynczych przypadkach wystąpiły nudności oraz tachykardia po podaniu ziela męczennicy.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek może osłabiać sprawność psychoruchową, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn; ponadto płyn doustny zawiera etanol, dlatego nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn do 2 h po przyjęciu płynu doustnego.

Interakcje

Równoczesne podawanie preparatu z innymi lekami uspakajającymi może nasilać jego działanie - nie stosować łącznie.

Cena

Valused®, cena 100% 9,40 zł

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

100 g syropu zawiera: 17 g wyciągu płynnego złożonego z owoców głogu, korzenia kozłka, szyszek chmielu i ziela męczennicy. Preparat zawiera etanol i sacharozę.

1 kaps. zawiera 60 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka, 40 mg suchego wyciągu z szyszek chmielu i 40 mg suchego wyciągu z ziela męczennicy; kapsułki zawierają olej sojowy, lecytynę sojową oraz sorbitol. 100 g płynu doustnego zawiera 4,5 g wyciągu z korzenia kozłka, 36 g nalewki z szyszek chmielu i 45 g nalewki z ziela męczennicy; płyn zawiera sorbitol oraz etanol.

100 g preparatu zawiera: 30 g wyciągu z liścia melisy, 15 g nalewki z szyszek chmielu, 15 g nalewki z kwiatu rumianku, 15 g nalewki z ziela serdecznika, 15 g nalewki z kwiatostanu głogu, 10 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol.

1 tabl. powl. zawiera: 220 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego i 65 mg suchego wyciągu z szyszek chmielu. Preparat zawiera glukozę i laktozę.

1 kaps. zawiera sproszkowane zioła: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liścia melisy, 35 mg ziela dziurawca.

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g intraktu z ziela melisy, 20 g nalewki z ziela serdecznika, 15 g wyciągu z kwiatów lawendy, 15 g wyciągu z szyszek chmielu. Preparat zawiera etanol.

1 tabl. zawiera: 45 mg sproszkowanych szyszek chmielu, 33,75 mg suchego wyciągu korzenia kozłka lekarskiego oraz 22,5 mg wyciągu z korzenia goryczki żółtej. Zawiera wosk pszczeli oraz sacharozę.

100 g preparatu zawiera 30 g płynnego wyciągu z szyszek chmielu DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 40% v/v), 20 g wyciągu z ziela owsa DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 90% v/v), 10 g nalewki z ziela dziurawca DER 1:50 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v), 10 g wyciągu z ziela melisy DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 96% v/v), 10 g nalewki z kłącza kozłka DER 1:4-4,5 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v), 10 g nalewki z kwiatostanu głogu DER 1:3,25-3,75 (rozp. ekstrak. etanol 60% v/v), 10 g nalewki z owoców róży DER 1:5 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v).

100 g granulatu zawiera 28,57 korzenia kozłka, 19,05 kwiatostanu głogu, 14,28 g liści mięty, 14,28 g szyszek chmielu, 9,52 g liści mięty pieprzowej, 9,52 koszyczka rumianku.

1 tabl. powl. zawiera 250 mg suchego ekstraktu z korzenia waleriany (4-6:1) oraz 60 mg suchego ekstraktu z szyszek chmielu (5-7:1); ekstrahent - metanol 45%. Lek zawiera olej rącznikowy, glikol propylenowy, polisacharydy sojowe.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. zawiera 200 mg karbamazepiny.

1 tabl. zawiera 20 mg cynaryzyny i 40 mg dimenhydraminy.

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etoksybenzamidu oraz 50 mg kofeiny.

1 tabl. do ssania zawiera 60 mg mieszaniny mentolu i izowalerianianu mentylu. Preparat zawiera sacharozę.

1 tabl. powl. zawiera 37,5 mg chlorowodorku tramadolu i 325 mg paracetamolu. 1 tabl. powl. forte zawiera 75 mg chlorowodorku tramadolu i 650 mg paracetamolu; tabl. powl. forte zawierają laktozę.

1 kaps. twarda zawiera 75 mg, 150 mg lub 300 mg pregabaliny.

1 tabl. powl. zawiera 800 mg lub 1200 mg piracetamu; lek zawiera laktozę.

1 tabl. zawiera 8 mg, 16 mg lub 24 mg dichlorowodorku betahistyny. Preparat zawiera laktozę.

Bilobil. 1 kaps. zawiera 40 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonowych (24-29%), terpenów laktonowych (6-9%) i bilobalidu; kaps. zawierają laktozę. Bilobil Forte. 1 kaps. zawiera 80 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego, co odpowiada: 17,6-21,6 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych; 2,24-2,72 mg ginkgolidów A, B i C; 2,08-2,56 mg bilobalidu; kaps. Forte zawierają laktozę oraz glukozę. Bilobil Intense. 1 kaps. zawiera 120 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), co odpowiada: 26,4-32,4 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych; 3,36 do 4,08 mg (6%) - 7,2 mg ginkgolidów A, B, C; 3,12-3,84 mg bilobalidu; kaps. Intense zawierają laktozę oraz glukozę.

1 kaps. zawiera 30 mg lub 60 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku); kapsułki zawierają laktozę oraz czerwień Allura (E129), ponadto kaps. 60 mg zawierają żółcień pomarańczową (E110).

Nagłówek Porady ekspertów

Antykoncepcja a inne leki
26 lipca 2011
Chciałabym się dowiedzieć z jakimi lekami (oprócz antybiotyków) nie można przyjmować antykoncepcji hormonalnej?Stosuję pigułki Atywia ale często zdarza się że mam problemy z zasypianiem i nie wiem czy dany lek mogę przyjąć np.Valused czy wypić zwykłą melisę?Chciałabym jeszcze zapytać czy dobrze zaczęłam stosowanie tych tabletek, wieczorem ok godziny 22 zaczął mnie boleć brzuch i zauważyłam plamienie a póżniej lekkie krwawienie. Po pół godziny przyjęłam pierwszą tabletkę.Dobrze zrobiłam czy raczej trzeba było poczekać do rana gdy krwawienie będzie obfitsze??Bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedź eksperta:

Osłabić skuteczność działania antykoncepcyjnego mogą te leki, które wpływają na metabolizm sterydów w wątrobie lub zmniejszają wchłanianie w przewodzie pokarmowym. Valused nie ma na te procesy wpływu. Raczej powinna Pani poczekać z przyjęciem tabletki do następnego dnia ale też jeśli rozwinęło się prawidłowe, jak zwykle, krwawienie miesiączkowe, to nie miało to istotnego znaczenia.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
bezsenność
1 kwietnia 2009
Witam! Od trzech miesięcy mam problem z zasypianiem i przebudzaniem się w ciągu nocy, a gdy uda mi się już usnąć to sen jest bardzo lekki. Stało się to praktycznie z dnia na dzień, nie przeżyłam żadnego traumatycznego zdarzenia czy coś w tym stylu, fakt mam "troszkę" stresującą pracę itp. ale kto teraz się w pracy nie stresuje. Niestety, w tej chwili jestem na etapie rozstrojenia nerwowego wcześniej nie rozumiałam tego co ze mną się dzieje, gdyż wcześniej takiego czegoś nie przeżyłam tzn. gdy przychodzi wieczór zaczynam się denerwować: kołatanie serce, piekące ciała (a wcześniej byłam zmarzluchem), drżenie rąk, musiałam zdjąć ze ściany tykający zegarek bo mnie denerwował i nie wspomnę o chrapaniu męża (wcześniej aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało), co gorsza od tygodnia te objawy zaczęły się pojawiać w ciągu dnia. Wcześniej piłam herbatki uspakajające ale w nocy wstawałam co pięć minut siku, co spowodowało, że teraz jak chce mi się siku w nocy to też się denerwuję!!! Dlatego, kupiłam sobie tabletki uspakajające valused i melatoninę. Ale wydaje, mi się że warto by było udać się do specjalisty. Bardzo proszę o radę co mam zrobić w takiej sytuacji i do jakiego lekarza się udać.

Odpowiedź eksperta:

Do jakiego lekarza... Chyba do psychiatry, do takiego specjalisty słusznie kieruje Pani też ten list. Dolegliwości są dość prozaiczne, ale mogą być bardzo dokuczliwe, trzeba by je w większych szczegółach omówić.
Pozdrawiam!

Odpowiedzi udzielił ekspert: Tomasz Jaroszewski
Zwiń
Nerwica a ciąża
2 października 2007
Witam, mam 34 lata , dwojkę dzieci , za sobą nieudane małżeństwo. W tej chwili jestem w pierwszym miesiącu ciąży. Mój partner jest ode mnie o 11 lat młodszy. cztery lata temu walczyłam z nerwicą wegetatywną. Teraz to ponownie wróciło. Czuję się fatalnie. Nic mnie nie cieszy, nic nie chce mi się robić. Wciąż płaczę i panicznie boję się przyszłości. Zauważyłam, że wmawiam sobie choroby itp. Najgorsze jest to , że zatruwam wszystkim życie. Zawsze byłam osobą pogodną, teraz stałam się nie do zniesienia. Czy można w czasie ciąży zażywać leki uspakajające np. Valused.? Czy mi to minie czy tak już będę całe życie otoczona lękami? Czy moja sytuacja zagraża dziecku?

Odpowiedź eksperta:

Witaj! Tego typu problemy, o których piszesz potrafią być bardzo uporczywe. Jeśli się ich nie leczy i nie wyleczy powtarzają się i wracają dając coraz to inne objawy. Jednak teraz może to być po prostu wpływ hormonów ciążowych. Twoje ciało zaczyna silnie reagować na nową sytuację i być może stąd te problemy. Nie ma również nic dziwnego w tym, ze w obecnej sytuacji czujesz sie źle i boisz się przyszłości. Masz dosyć nieuregulowaną sytuację rodzinną i życiową i stąd ten stres. Po pierwsze zapytaj swojego lekarza, jakie środki możesz zażywać (jeśli czujesz, ze to konieczne), zapewne nie będzie ich zbyt wiele, ale może coś wybierzesz. A po drugie to bardzo dobry moment na rozpoczęcie terapii. Potem, kiedy urodzi się dziecko, znów wszystko się odwlecze. Potrzebne jest ci to tym bardziej, ze problemy są nawracające a poza tym w ciąży powinnaś być spokojna i pogodna a nie zestresowana i pobudzona.
Odpowiedzi udzielił ekspert: Tatiana Ostaszewska-Mosak
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Paraliż kleszczowy: objawy, przyczyny i leczenie Paraliż kleszczowy: objawy, przyczyny i leczenie

Paraliż kleszczowy może wystąpić po ukąszeniu przez kleszcza. Paraliż kleszczowy może pojawić się u każdego, jednak najczęściej na jego objawy narażone są ...

więcej

Autyzm u dorosłych. Jak wygląda życie dorosłego autysty Autyzm u dorosłych. Jak wygląda życie dorosłego autysty

Autyzm u dorosłych ma wiele obliczy. Trudno opisać dorosłego autyka, tak jak trudno sklasyfikować samą chorobę. Ania z diagnozy: "autyzm" właściwie się ...

więcej

Autyzm wysokofunkcjonujący Autyzm wysokofunkcjonujący

Autyzm wysokofunkcjonujący nie widnieje w medycznych klasyfikacjach, a mimo tego dość często można się natknąć na ten termin w różnych źródłach. Określa ...

więcej

Autyzm (zaburzenia ze spektrum autyzmu) - przyczyny, rodzaje, objawy, terapia Autyzm (zaburzenia ze spektrum autyzmu) - przyczyny, rodzaje, objawy, ...

Autyzm (a mówiąc poprawnie, zaburzenia ze spektrum autyzmu) to problem, którego obawia się wielu rodziców małych dzieci. Czym spowodowane są, związane z ...

więcej

Czym grozi nieprzespana noc? Co się dzieje w mózgu po bezsennej nocy? Czym grozi nieprzespana noc? Co się dzieje w mózgu ...

Podobno małe zaburzenia snu jeszcze nikomu krzywdy nie wyrządziły. Jednak wyobraźcie sobie, jak wiele wypadków drogowych było spowodowanych tym, że kierowcy byli ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.