Troxerutin Synteza

1 kaps. zawiera 200 mg O-β-hydroksyetylorutozydu. Preparat zawiera laktozę.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Troxerutin Synteza 64 szt., kaps. twarde 40,79zł 2017-10-31

Działanie

Preparat o działaniu ochronnym na naczynia krwionośne i limfatyczne. O-β-hydroksyetylorutozyd stabilizuje komórki śródbłonka naczyń i zapobiega ich złuszczaniu się, hamuje agregację i zwiększa plastyczność krwinek czerwonych, poprawiając ich napięcie i elastyczność. Zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Usprawnia przepływ krwi i limfy. Poprawia wysycenie krwi żylnej tlenem, wpływa korzystnie na wymianę gazową i dostęp produktów odżywczych, a także na przemianę materii na poziomie komórek. Obserwuje się również zmniejszenie przesiąkania fibrynogenu przez ścianę naczyń. Dodatkowo wywiera ochronne działanie na komórki wątroby. Adsorbowane jest mniej niż 10% podanego leku. Maksymalne stężenie we krwi osiągane jest po 1-6 h. T0,5 wynosi 10-25 h. Wydalany jest z żółcią.

Dawkowanie

Doustnie. 2 kaps. 2-3 razy na dobę przez 2-4 tyg. Następnie można kontynuować dotychczasowe dawkowanie lub stosować 2 kaps. 2 razy na dobę jeszcze przez kilka tyg.

Wskazania

Leczenie objawów zaburzeń krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w kończynach dolnych z objawami ciężkości i bólu nóg, kurczów nocnych, żylaków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. I trymestr ciąży.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość laktozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Niepożądane działanie

Niezbyt często: świąd skóry, wysypka, przemijające nudności i zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, zaburzenia snu. Ponadto mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Preparat jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży. Leku nie wolno stosować w II i III trymetrze ciąży. Ze względu na brak danych lek nie powinien być stosowany u kobiet karmiących piersią.

Preparat zawiera substancję Troxerutin.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 kaps. zawiera 300 mg trokserutyny (mieszanina hydroksyetylorutozydów zawierająca nie mniej niż 80% 7,3’,4’-tri[O-(2-hydroksyetylo)]rutozydu).

1 kaps. zawiera: 200 mg trokserutyny, 105,3 mg wyciągu suchego z nasion kasztanowca, zawierającego 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Preparat zawiera olej sojowy oczyszczony.

1 g żelu zawiera 118 mg wyciągu z nasion kasztanowca oraz 20 mg trokserutyny. Żel zawiera glikol propylenowy oraz p-hydroksybenzoesany.

100 g płynu zawiera: 50 g wyciągu płynnego z liści konwalii, 42 g wyciągu płynnego z kwiatostanów głogu, 0,5 g trokserutyny. 1 ml zawiera 2,5-4,2 j.g. glikozydów nasercowych i 4,7 mg trokserutyny. Lek zawiera 59-67% (v/v) etanolu.

1 g żelu zawiera 20 mg trokserutyny.

1 kaps. zawiera 300 mg trokserutyny.

1 g żelu zawiera 20 mg trokserutyny. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan etylu i bronopol.

1 g żelu zawiera: 20 mg trokserutyny i 100 mg zagęszczonego wyciągu z nasion kasztanowca, zawierającego 10 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę. Preparat zawiera: glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

1 kaps. zawiera 200 mg lub 300 mg trokserutyny (o-β-hydroksyetylo-rutozydów).

1 kaps. zawiera 50 mg O-β-hydroksyetylorutozydu i 200 mg kwasu askorbowego.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu.

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

1 tabl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 5 mg lub 10 mg ramiprylu.

1 tabl. powl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg lub 10 mg fumaranu bisoprololu.

1 tabl. zawiera 5 mg lub 10 mg torasemidu.

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu.

1 ampułka 5 ml zawiera 50 mg lub 200 mg dopaminy (roztwór 1% lub 4%) i odpowiednio 3,17mg i 12,27 mg sodu oraz pirosiarczyn sodu.

100 g preparatu zawiera: 50 g nalewki z ziela konwalii mianowanej, 25 g nalewki z kwiatostanu głogu i 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol.

1 kaps. zawiera 5 mg izradypiny.

1 tabl. powl. zawiera 5 mg, 10 mg lub 20 mg chlorowodorku benazeprylu. Preparat zawiera laktozę.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
HIT, czyli małopłytkowość wywołana przez heparynę HIT, czyli małopłytkowość wywołana przez heparynę

HIT, czyli małopłytkowość wywołana przez heparynę lub małopłytkowość poheparynowa, to jeden z niepożądanych skutków ubocznych, który jest charakterystycznych dla tego leku przeciwkrzepliwego. ...

więcej

SKAZA KRWOTOCZNA powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi SKAZA KRWOTOCZNA powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi

Skaza krwotoczna oznacza zwiększoną skłonność do często obfitych krwawień samoistnych lub pourazowych. Skaza krwotoczna może więc oznaczać krwawienia nawet z najmniejszej rany, ...

więcej

Niedomykalność zastawki aortalnej serca - objawy i leczenie Niedomykalność zastawki aortalnej serca - objawy i leczenie

Niedomykalność zastawki aortalnej to wada serca, która przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów, przyczyniając się do systematycznego upośledzania funkcji serca. ...

więcej

CHOLESTEROL - dobry i zły cholesterol CHOLESTEROL - dobry i zły cholesterol

Cholesterol - zarówno ten dobry, jak i zły - choć brzmi groźnie, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bez dobrego i złego ...

więcej

TROMBOFILIA (nadkrzepliwość) - przyczyny, objawy i leczenie TROMBOFILIA (nadkrzepliwość) - przyczyny, objawy i leczenie

Trombofilia, czyli nadkrzepliwość, to skłonność do tworzenia się zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Jest to stan zagrażający życiu, ponieważ skrzepy mogą przemieszczać się ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.