Succus Hyperici PhytoPharm

Sok ze świeżego ziela dziurawca (1:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% V/V, woda. Zawartość etanolu w preparacie: 25-35 % V/V.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Succus Hyperici PhytoPharm but. 100 ml, płyn doustny 10,81 zł 2018-01-25

Działanie

Preparat stosowany tradycyjnie, którego skuteczność oparta jest wyłącznie na długim okresie jego stosowania i doświadczeniu. W oparciu o dane literaturowe stwierdzono, że przetwory ze świeżego ziela dziurawca wywierają korzystny wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Preparat wykazuje działanie żółciopędne.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2,5 ml preparatu do 3 razy dziennie rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody. Jeżeli objawy nie ustąpią po 7 dniach, należy konsultować się z lekarzem. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w niestrawności.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną i promieniowanie UV. Uszkodzenie wątroby np. w wyniku choroby alkoholowej, po zatruciach - ze względu na zawartość etanolu w preparacie. Leku nie stosować u osób po transplantacji organów oraz zakażonych wirusem HIV otrzymujących inhibitory proteazy-1 (np. indynawir).

Środki ostrożności

Preparat zawiera 25-35 % (V/V) etanolu - może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę u osób z grupy wysokiego ryzyka, jak: pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę. Przyjmowanie preparatów z dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, dlatego nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne w czasie stosowania preparatów z dziurawca. Należy zwrócić szczególną uwagę na pacjentów zażywających leki przeciwdepresyjne, u pacjentów przyjmujących leki przeciwkrzepliwe kontrolować czas krzepnięcia, natomiast u przyjmujących digoksynę lub teofilinę kontrolować poziom tych leków w surowicy krwi.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, niepokój, zmęczenie, ból głowy, reakcje alergiczne. U osób z jasną karnacją mogą wystąpić podczas stosowania leku odczyny zapalne skóry (wysypka, rumień).

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu (0,6 g w dawce jednorazowej) bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykryty przez urządzenia mierzące jego poziom w powietrzu wydychanym. Po zastosowaniu leku należy zachować co najmniej 1 h przerwę.

Interakcje

Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się równoczesnego stosowania preparatu z innymi lekami mogącymi mieć niekorzystny wpływ na wątrobę. Wyciąg z dziurawca jest induktorem izoenzymów cytochromu P450, w związku z tym preparat może, poprzez pobudzenie metabolizmu leków metabolizowanych przez enzymy cytochromu P450, powodować obniżenie ich poziomu we krwi. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z: cyklosporyną, indynawirem oraz innymi inhibitorami proteazy-1 lub inhibitorami transkryptazy, fenprokumonem, warfaryną, teofiliną i digoksyną. Nie zaleca się stosowania preparatów z dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny. Sok z dziurawca może osłabiać działanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Cena

Succus Hyperici PhytoPharm, cena 100% 10,81 zł

Preparat zawiera substancję Hypericum perforatum.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 kaps. zawiera sproszkowane zioła: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liścia melisy, 35 mg ziela dziurawca.

100 g preparatu zawiera: 7,5 g wyciągu płynnego z ziela melisy, kwiatostanu głogu, kwiatu lipy i kwiatu rumianku. Preparat zawiera sacharozę i etanol.

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g nalewki z liści mięty, 25 g wyciągu z ziela dziurawca, 25 g nalewki gorzkiej. Preparat zawiera etanol.

Sok ze świeżego ziela dziurawca (1:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% V/V, woda. Zawartość etanolu w preparacie: 25-35 % V/V.

100 g preparatu zawiera: 30 g intraktu z ziela bożego drzewka, 20 g soku z korzenia mniszka, 15 g nalewki z owoców ostropestu, 15 g soku z ziela krwawnika, 10 g nalewki z ziela dziurawca, 10 g nalewki z liścia mięty. Preparat zawiera etanol.

Preparat zawiera 100 g nalewki z ziela dziurawca (1:5). Ekstrahent: etanol 70 % (v/v).

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g nalewki z liścia mięty pieprzowej, 25 g wyciągu z dziurawca, 25 g nalewki gorzkiej. Preparat zawiera 65-72% etanolu (v/v).

Płyn zawiera: ziele dziurawca, kwiat rumianku, liść mięty pieprzowej, kłącze rzewienia, owoc róży, owoc kolendry siewnej i owoc kopru włoskiego.

1 saszetka zawiera 2 g ziela dziurawca (Hyperici herba).

100 g kropli zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka, 25 g nalewki z liścia mięty pieprzowej, 25 g nalewki z ziela dziurawca, 25 g nalewki gorzkiej (z korzenia goryczki, liścia bobrka trójlistnego, owocni pomarańczy gorzkiej). Preparat zawiera 75% etanolu.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. powl. zawiera 120 mg tlenku bizmutu (jako dicytrynianu tripotasu-bizmutu).

1 amp. (2 ml) zawiera 100 mg chlorowodorku tiaminy, 100 mg chlorowodorku pirydoksyny, 1 mg cyjanokobalaminy i 20 mg chlorowodorku lidokainy. Preparat zawiera alkohol benzylowy.

1 tabl. powl. zawiera 100 mg chlorowodorku tiaminy, 200 mg chlorowodorku pirydoksyny i 0,2 mg cyjanokobalaminy.

1 kaps. zawiera 2x109 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus R0011 i Lactobacillus helveticus R0052.

1 draż. zawiera 100 mg benfotiaminy i 100 mg chlorowodorku pirydoksyny. Preparat zawiera sacharozę.

1 tabl. powl. zawiera 10 mg koncentratu cholekalcyferolu (co odpowiada 25 µg cholekalcyferolu = 1000 j.m.) lub 70 mg koncentratu cholekalcyferolu (co odpowiada 175 µg cholekalcyferolu = 7000 j.m.) lub 300 mg koncentratu cholekalcyferolu (co odpowiada 750 µg cholekalcyferolu = 30 000 j.m.). Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

1 kaps. zawiera 20 mg roztworu olejowego cholekalcyferolu, co odpowiada 500 µg cholekalcyferolu lub 20 000 IU witaminy D3. Kapsułki zawierają olej arachidowy.

1 ml płynu zawiera 20 000 j.m. witaminy A i 10 000 j.m. witaminy D3 (1 kropla zawiera 588 j.m. witaminy A i 294 j.m. witaminy D3).

1 tabl. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 750 mg chlorku potasu, co jest równoważne 391 mg potasu (10 mEq K+). Preparat zawiera laktozę i lak czerwieni koszenilowej.

1 g roztw. zawiera 1,11 mg octanu deksametazonu i 50 mg tymolu.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
10 porad, jak uniknąć Delhi belly 10 porad, jak uniknąć Delhi belly

Na ulicy nie istnieje szczególna etykieta i nie popełnisz faux pas, nie odróżniając widelczyka do ślimaków od widelca do ryb. Kilka porad ...

więcej

Salmonella: objawy. Zatrucie pokarmowe wywołane przez salmonellę Salmonella: objawy. Zatrucie pokarmowe wywołane przez salmonellę

Salmonella lubi mięso kurczaka, jajka, lekko rozmrożone lody lub źle przygotowane inne potrawy. W efekcie możesz paść ofiarą zatrucia pokarmowego. Jak się ...

więcej

Choroby jelit Choroby jelit

Choroby jelit są częstą przyczyną dolegliwości z przewodu pokarmowego z bólem brzucha na czele. Warto dowiedzieć się jakie inne objawy mogą świadczyć ...

więcej

Wątroba - mistrz regeneracji

Spośród wszystkich narządów ludzkiego ciała wątroba należy do najbardziej odpornych na działanie czasu. To jednak nie oznacza, że jest niezniszczalna i wyjdzie ...

więcej

Oś mózgowo-jelitowa - dlaczego jelita to "drugi mózg"? Oś mózgowo-jelitowa - dlaczego jelita to "drugi mózg"?

Zastanawialiście się kiedyś skąd się bierze “samopoczucie”? Okazuje się, że nie do końca odpowiada za nie nasza głowa. Samopoczucie rodzi się gdzieś ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.