Succus Betulae PhytoPharm

100 ml preparatu zawiera 100 ml soku ze świeżych liści brzozy (1:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda. Zawartość etanolu w preparacie 50-60% (V/V).

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Succus Betulae PhytoPharm but. 100 ml, płyn doustny 11,31 zł 2018-01-25

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu saluretycznym, spazmolitycznym i przeciwgorączkowym.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2,5 ml preparatu 3 razy dziennie w niewielkiej ilości płynu. W trakcie leczenia wymagane jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu. Preparaty zawierające liść brzozy można stosować przez okres 2-4 tyg. Jeżeli w trakcie stosowania preparatu objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat z powodu braku wystarczających badań w tej grupie wiekowej.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany jako lek wspomagający w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych, zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiającyprzepływ w drogach moczowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pyłki brzozy lub substancję czynną. Nie należy stosować leku w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie przyjmowania płynów (np. w niektórych chorobach serca lub nerek).

Środki ostrożności

Jeżeli w czasie stosowania preparatu, objawy nie ustępują lub pojawią się: gorączka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, bóle skurczowe lub krew w moczu, należy zwrócić się do lekarza. Osoby z chorobami serca lub nerek powinny zasięgnąć opinii lekarza przed przyjęciem leku. Dawka jednorazowa preparatu 2,5 ml zawiera 1,1 g etanolu, co odpowiada ok. 12 ml wina i 28 ml piwa. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania leku przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych.

Niepożądane działanie

Częstośc nieznana: nudności, wymioty, biegunka, świąd, wysypka, pokrzywka, katar sienny.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego względu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu - należy zachować co najmniej 30 min przerwę.

Cena

Succus Betulae PhytoPharm, cena 100% 11,31 zł

Preparat zawiera substancję Betula sp..

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 tabl. drażowana zawiera 86,2 mg wyciągu gęstego złożonego z liści brzozy, korzenia pietruszki i naowocni fasoli, 78 mg sproszkowanej naowocni fasoli, 26 mg wyciągu suchego z liści borówki brusznicy, 8 mg wyciągu suchego z ziela rumianku, 19 mg cytrynianu potasu, 16 mg cytrynianu sodu. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

100 g preparatu zawiera: 20 g nalewki z ziela nawłoci pospolitej, 20 g nalewki z ziela skrzypu, 20 g soku z liścia brzozy, 15 g soku z ziela pokrzywy, 15 g soku z korzenia mniszka, 10 g soku z ziela krwawnika. Preparat zawiera etanol.

100 ml preparatu zawiera 100 ml soku ze świeżych liści brzozy (1:1); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda. Zawartość etanolu w preparacie 50-60% (V/V).

1 saszetka zawiera: 0,8 g ziela skrzypu, 0,7 g liścia brzozy, 0,3 g liścia podróżnika i 0,2 g liścia borówki brusznicy.

5 g pasty zawiera wyciąg z kłącza perzu (12,5 cz.), łusek cebuli (5 cz.), liści brzozy (10 cz.), nasion kozieradki (15 cz.), korzenia pietruszki (17,5 cz.), ziela nawłoci (5 cz.), ziela skrzypu (10 cz.), korzenia lubczyka (10 cz.), ziela rdestu ptasiego (15 cz.). Preparat zawiera etanol.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. powl. zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg octanu chlormadynonu. Preparat zawiera laktozę.

1 kaps. miękka zawiera 100 lub 200 mg progesteronu (mikronizowanego).

System w kształcie pierścienia, zawierający 11 mg etonogestrelu oraz 3,474 mg etynyloestradiolu. System uwalnia średnio 0,12 mg etonogestrelu i 0,015 mg etynyloestradiolu na dobę, przez okres 3 tygodni.

1 tabl. zawiera 2 mg lub 4 mg doksazosyny. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. powl. zawiera 3 mg drospirenonu oraz 0,02 mg lub 0,03 mg etynyloestradiolu; preparat zawiera laktozę.

1 kaps. zawiera 0,5 mg dutasterydu.

System w kształcie pierścienia, zawierający 11 mg etonogestrelu oraz 3,474 mg etynyloestradiolu. System uwalnia średnio 0,12 mg etonogestrelu i 0,015 mg etynyloestradiolu na dobę, przez okres 3 tygodni.

1 tabl. zawiera 1 mg, 2 mg lub 4 mg doksazosyny (w postaci mezylanu). Lek zawiera laktozę.

1 kaps. dopochwowa zawiera 200 mg azotanu fentikonazolu (oraz parahydroksybenzoesan etylu i sól sodową parahydroksybenzoesanu propylu).

Opakowanie zawiera 21 tabl. o składzie: 0,15 mg dezogestrelu i 0,02 mg etynyloestradiolu.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Wielotorbielowatość nerek: przyczyny, objawy, leczenie Wielotorbielowatość nerek: przyczyny, objawy, leczenie

Wielotorbielowatość nerek, zarówno autosomalnie dominująca (ADPKD), jak i autosomalnie recesywna (ARPKD) to choroba genetyczną, która prowadzi do niewydolności nerek. Nie ma nią ...

więcej

To warto wiedzieć o nietrzymaniu moczu To warto wiedzieć o nietrzymaniu moczu

Nietrzymanie moczu to nic strasznego – dotyka ono 1 na 3 kobiety po 45. roku życia i 1 na 4 mężczyzn po ...

więcej

Częstomocz: przyczyny. O czym świadczy częste oddawanie moczu? Częstomocz: przyczyny. O czym świadczy częste oddawanie moczu?

Częstomocz to objaw chorobowy, który może mieć wiele przyczyn. Częste oddawanie moczu zwykle jest związane z infekcją układu moczowego, jednak w niektórych ...

więcej

Kamica nerkowa – rodzaje, objawy, leczenie Kamica nerkowa – rodzaje, objawy, leczenie

Kamica nerkowa to cztery schorzenia układu moczowego o podobnych objawach, ale innych przyczynach. U podłoża kamicy cystynowej leży wada wrodzona, trzy pozostałe ...

więcej

Kamica nerkowa - leczenie. Sposoby na kamicę nerkową Kamica nerkowa - leczenie. Sposoby na kamicę nerkową

Kamienie w nerkach tworzą się trzy razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Przyczyną ich powstawania jest odkładanie się złogów w nerkach ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.