Reparil® Gel N

100 g żelu zawiera 1 g β-escyny i 5 g salicylanu dietyloaminy.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Reparil® Gel N tuba 40 g, żel 25,95 zł 2017-10-31

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i poprawiającym mikrocyrkulację. Escyna normalizuje przepuszczalność naczyń włosowatych. Hamuje wysięk, zmniejszając wynaczynienie płynu do tkanek i przyspiesza ustępowanie obrzęku. Salicylan dietyloaminy działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Dawkowanie

Zewnętrznie: cienką warstwę żelu rozsmarowywać lub wcierać w miejsce chorobowo zmienione i jego okolice 1-3 razy na dobę, do ustąpienia objawów, tj. 1-2 tyg.

Wskazania

Leczenie wspomagające w celu złagodzenia dolegliwości pourazowych takich jak stłuczenia, krwiaki, zgniecenia, urazy stawów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na salicylany, escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przewlekła choroba nerek, niewydolność nerek. Nie stosować u kobiet w I trymestrze ciąży. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe i obszary skóry poddane napromienianiu.

Środki ostrożności

Pacjenci z nadwrażliwością na salicylany, częściej niż inni pacjenci, znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia napadów astmy oskrzelowej, miejscowych obrzęków skóry i błon śluzowych (obrzęk naczynioruchowy) oraz pokrzywki. Stosowanie salicylanu dietyloaminy z escyną u tych pacjentów musi odbywać się ostrożnie i tylko pod warunkiem obserwacji pacjenta. Unikać kontaktu żelu z oczami.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko mogą wystąpić w miejscu aplikacji reakcje nadwrażliwości wraz z zaczerwienieniem skóry i jej wysychaniem, wysypka, rumień, zapalenie skóry, złuszczanie skóry, pokrzywka. Po miejscowym podaniu lekow zawierających salicylany, a szczególnie po zastosowaniu na duże powierzchnie skóry, nie można wykluczyć wystąpienia działania ogólnego wpływającego na specyficzne układy (np. działania niepożądane ze strony wątroby, nerek, układu pokarmowego) lub nawet na cały organizm (np. reakcje nadwrażliwości, astma) ze względu na znany wpływ tych preparatów.

Ciąża i laktacja

Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. W II i III trymestrze nie należy stosować długotrwale i na duże powierzchnie (maksymalnie 3 tyg., po konsultacji z lekarzem). Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią; w szczególności należy unikać aplikacji leku na obszarze klatki piersiowej kobiet karmiących piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie odnotowano interakcji pomiędzy salicylanem dietyloaminy z escyną w postaci żelu stosowanego zgodnie ze sposobem podawania, a innymi lekami.

Cena

Reparil® Gel N, cena 100% 25,95 zł

Preparat zawiera substancje Aescine, Diethylamine salicylate.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g żelu zawiera 20 mg alfa-escyny, 50 mg salicylanu dwuetyloaminy, 50 j.m. heparyny.

100 g żelu zawiera 1 g β-escyny i 5 g salicylanu dietyloaminy.

1 tabl. dojelitowa zawiera 20 mg β-escyny. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

1 g kremu lub żelu zawiera 100 mg salicylanu dietyloaminy. Krem zawiera alkohol cetylowy.

100 g żelu zawiera 1,2 g diklofenaku sodu, 1 g trybenozydu i 0,5 g escyny.

1 tabl. powl. zawiera 20 mg alfa-escyny.

Najczęściej wyszukiwane

1 kaps. o przedł. uwalnianiu zawiera 100 mg soli sodowej diklofenaku. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. powl. zawiera 30, 60 lub 90 etorykoksybu.

1 kaps. zawiera: 50 mg diklofenaku sodowego, 50 mg chlorowodorku tiaminy (witamina B1), 50 mg chlorowodorku pirydoksyny (witamina B6), 0,25 mg cyjanokobalaminy (witamina B12).

1 tabl. zawiera 10 mg lub 25 mg baklofenu. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. powl. zawiera 100 mg aceklofenaku.

1 kaps. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 100 mg diklofenaku sodowego. Preparat zawiera sacharozę.

1 tabl. powl. zawiera 275 mg lub 550 mg naproksenu sodowego, co odpowiada odpowiednio 250 mg lub 500 mg naproksenu.

1 kaps. zawiera 500 mg siarczanu chondroityny w postaci soli sodowej.

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 100 mg ibuprofenu i 125 mg paracetamolu. Zawiesina zawiera sacharozę i rycynooleinian makrogologlicerolu.

1 czopek zawiera 50 mg lub 100 mg diklofenaku sodowego.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Nie istnieje jeden materac dobry dla wszystkich Nie istnieje jeden materac dobry dla wszystkich

Każda z nas marzy, żeby codziennie rano budzić się z dawką energii potrzebną na cały dzień. Jeśli jednak nie mamy możliwości się ...

więcej

Wady stóp: poznaj ich pierwsze i nietypowe objawy

Wady stóp mogą się początkowo objawiać w postaci... bólu kręgosłupa, głowy czy nawet stawu skroniowo-żuchwowego. Dowiedz się więc, jak rozpoznać nietypowe objawy ...

więcej

Zmagasz się z chorobą reumatyczną? PORUSZYĆ ŚWIAT to platforma internetowa dla ciebie! Zmagasz się z chorobą reumatyczną? PORUSZYĆ ŚWIAT to platforma ...

Poruszyć Świat jest nową odsłoną strony internetowej skierowanej do osób cierpiących na choroby reumatyczne. Platforma edukacyjna dostarcza pacjentom, lekarzom reumatologom i pielęgniarkom ...

więcej

Zasady radzenia sobie z urazami w sporcie Zasady radzenia sobie z urazami w sporcie

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba osób amatorsko uprawiających sport. Wraz z rosnącym zainteresowaniem aktywnym spędzaniem wolnego czasu uległa zwiększeniu częstotliwość występowania ...

więcej

Ciesz się sportem bez kontuzji i bólu Ciesz się sportem bez kontuzji i bólu

Czy sport to samo zdrowie? Medycyna coraz wyraźniej mówi nam, że nie zawsze i nie w każdym przypadku. Uprawienie sportu wiąże się ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.