OtoXaral

Preparat zawiera: olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek terpentynowy, olejek geraniowy, olejek lawendowy.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
OtoXaral 10 ml, krople do uszu
18,90 zł 2017-10-31

Działanie

Wyrób medyczny, który niweluje obrzęk i ból towarzyszący stanom zapalnym ucha zewnętrznego, zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji w zewnętrznym przewodzie słuchowym, służy do pielęgnacji, utrzymuje w czystości i odpowiedniej suchości bolące uszy. Preparat usuwa nadmiar woskowiny, złogów naskórka i innych wydzielin towarzyszących stanom zapalnym ucha zewnętrznego.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 3 rż.: wprowadzić 3-5 kropli do przewodu słuchowego; pociągnąć za małżowinę uszną w górę i w dół tak, by olej dostał się do przewodu słuchowego; można zatkać ujście wacikiem. Jeśli zatkano ucho wacikiem, po około 5-10 min należy go wyciągnąć. Zaleca się delikatnie wytrzeć zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku. Stosować 1-2 razy dziennie przez 2-5 dni.

Wskazania

Łagodne stany zapalne ucha zewnętrznego spowodowane zaleganiem woskowiny w przewodzie słuchowym zewnętrznym, miejscowym podrażnieniem oraz infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi, którym towarzyszy ból, świąd, nieprawidłowe wydzieliny.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku stwierdzonego uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w przypadku uszkodzonej błony bębenkowej, założonego drenażu, obecności ciała obcego oraz infekcyjnych stanów zapalnych ucha środkowego. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha (możliwość stosowania należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem laryngologiem). Nie używać z innymi preparatami podawanymi dousznie.

Środki ostrożności

Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji wyrobu u dzieci. Jeśli ból ucha nie ustąpi w ciągu 5 dni, nie należy przedłużać stosowania wyrobu - należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli występują objawy nagłego silnego bólu ucha z gorączką, obecnością wycieku ropnego lub krwistego z ucha, ogólnym złym samopoczuciem i niedosłuchem należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych (np. wysypka, nasilenie świądu, obrzęku bądź bólu) należy przerwać kurację i udać się do lekarza.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży, w okresie laktacji oraz u kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne.

Cena

OtoXaral, cena 100% 18,90 zł

Lek refundowany: NIE

Najczęściej wyszukiwane

Preparat zawiera kapsułki na dzień i kapsułki na noc. 2 kaps. na dzień (porcja dzienna) zawierają 220 mg wyciągu z kwiatów bzu czarnego, 220 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 220 mg wyciągu z kwiatów dziewanny, 160 mg wyciągu z ziela tymianku, 70 mg wyciągu z kwiatów pierwiosnka, 40 mg wyciągu z korzenia goryczki żółtej. 1 kaps. na noc zawiera 110 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 110 mg wyciągu z liści melisy, 80 mg wyciągu z z kwiatów bzu czarnego, 70 mg wyciągu z owoców bzu czarnego, 50 mg rutozydu, 45 mg witaminy C, 10 mg bioflawonoidów cytrusowych.

1 tabl. zawiera 50 mg monofosforanu urydyny, 600 µg kwasu foliowego, 3 mg witaminy B6, 500 µg witaminy B12, 25 µg (1000 j.m.) witaminy D i 1,1 mg tiaminy.

1 kaps. zawiera mínimum 1 x 109 CFU szczepów Lactobacillus plantarum (CECT 7315 oraz 7316) oraz przynajmniej 50% ZDS* 5 witamin (B9, B6, B12, A, C) i 2 minerałów (cynk, selen). *ZDS- zalecane dzienne spożycie.

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g nalewki z liścia mięty pieprzowej, 25 g wyciągu z dziurawca, 25 g nalewki gorzkiej. Preparat zawiera 65-72% etanolu (v/v).

1 kaps. zawiera 500 mcg witaminy B12, 6 mg witaminy B6, 800 mcg kwasu foliowego, 100 mcg witaminy D3.

1 saszetka zawiera 2000 mg Myo-inozytolu, 200 µg kwasu foliowego, 2,5 µg witaminy B12.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie

Węgiel leczniczy to węgiel aktywny (aktywowany) w postaci czarnych tabletek, który znalazł zastosowanie jako środek na biegunkę, zatrucia. Podawanie węgla aktywowanego jest ...

więcej

WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12 WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12

Witamina B12 to związek, którego właściwości zdrowotne są nie do przecenienia. Witamina B12 koi nerwy, podnosi odporność na stres, zapobiega anemii i ...

więcej

Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie właściwości lecznicze ma miód z mniszka? Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie ...

Syrop z mniszka lekarskiego jest stosowany głównie w celu łagodzenia kaszlu. Jednak miód z mniszka przyśpiesza także gojenie się ran, oczyszcza organizm ...

więcej

Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski (łac. Taraxacum officinale), czyli mniszek pospolity, ma wiele właściwości leczniczych, dzięki którym znalazł zastosowanie w medycynie naturalnej. Jednak najczęściej jest ...

więcej

WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru witaminy D WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru ...

Witamina D w odpowiednim stężeniu sprawia, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Właściwy poziom tej witaminy to również sprawne funkcjonujący układ ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.