Noell

1 g szamponu zawiera 20 mg ketokonazolu. Szampon zawiera czerwień koszenilową i butylohydroksyanizol.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Noell 5 saszetek 6 ml, szampon leczniczy 16,04zł 2017-10-31

Działanie

Pochodna imidazolu, lek przeciwgrzybiczy w postaci preparatu do stosowania miejscowego. Hamuje biosyntezę ergosterolu, niezbędnego do budowy błony komórkowej grzyba, co powoduje zmiany jej przepuszczalności i prowadzi do obumarcia komórki. Ketokonazol działa dermatofity: Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton tonsurans, Microsporum canis, Microsporum audouini, Microsporum gypseum i Epidermophyton floccosum oraz drożdżaki: Candida albicans, Candida tropicalis, Pityrosporum ovale (Malassezia ovale), Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur).

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież. Na zwilżone wodą włosy lub skórę nanieść odpowiednią ilość szamponu leczniczego, rozmasować do utworzenia się piany. Spłukać po ok. 5 min. Włosy mogą być uprzednio umyte zwykłym szamponem. W przypadku długich włosów wystarczające jest zastosowanie szamponu jedynie na skórę głowy. Dorośli. Łojotokowe zapalenie i łupież skóry głowy - leczniczo: 2 razy w tyg. przez 2-4 tyg.; profilaktycznie: raz na tydz. lub na 2 tyg. Łupież pstry - leczniczo: raz na dobę przez 5 kolejnych dni; profilaktycznie: przed okresem letnim raz na dobę przez 3 kolejne dni (1 cykl leczenia).

Wskazania

Profilaktyka i leczenie chorób skóry wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia: łupieżu owłosionej skóry głowy, łupieżu pstrego, łojotokowego zapalenia skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ketokonazol, inne pochodne imidazolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku uprzedniego długotrwałego miejscowego leczenia kortykosteroidami, w celu uniknięcia nasilenie objawów choroby po zaprzestaniu ich stosowania, wskazane jest stopniowe (w ciągu 2 do 3 tyg.) wycofywanie się z leczenia kortykosteroidami. W przypadku reakcji nadwrażliwości (zaczerwienienie i pieczenie skóry w miejscu kontaktu szamponu ze skórą), należy zaprzestać stosowania preparatu. Preparat nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 rż. Ze względu na zawartość butylohydroksyanizolu, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych. Ze względu na zawartość czerwieni koszenilowej, preparat może powodować reakcje alergiczne.

Niepożądane działanie

Niezbyt często: zaburzenia smaku, zapalenie mieszków włosowych, podrażnienie oka, zwiększone wydzielanie łez, trądzik, utrata włosów, kontaktowe zapalenie skóry, suchość skóry, nieprawidłowa struktura włosa, wysypka, uczucie pieczenia skóry, zaburzenia skóry, łuszczenie naskórka, reakcje w miejscu podania (rumień, podrażnienie, nadwrażliwość, świąd, krosty, odczyn). Częstość nieznana: pokrzywka, zmiana barwy włosów.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią, jeżeli jest to zdecydowanie konieczne (ketokonazol stosowany miejscowo w postaci szamponu nie przenika do krążenia ogólnego).

Uwagi

Chronić oczy przed kontaktem z preparatem.

Preparat zawiera substancję Ketoconazole.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g szamponu zawiera 20 mg ketokonazolu. Szampon zawiera czerwień koszenilową i butylohydroksyanizol.

1 g kremu zawiera 20 mg ketokonazolu.

1 g szamponu zawiera 20 mg ketokonazolu.

1 g szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu. Preparat zawiera czerwień koszenilową.

1 ml szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu. Preparat zawiera czerwień koszenilową.

1 g szamponu zawiera 20 mg ketokonazolu.

Najczęściej wyszukiwane

1 ml płynu i emulsji oraz 1 g żelu zawiera 10 mg klindamycyny w postaci fosforanu.

1 g kremu zawiera 5 mg lub 10 mg octanu hydrokortyzonu. Preparat zawiera: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu.

1 g maści zawiera 20 mg mikonazolu i 2,5 mg mazipredonu chlorowodorku. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu, alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy.

1 g żelu zawiera 30 mg nadtlenku wodoru.

1 g kremu zawiera 1 mg dezonidu.

1 g maści zawiera 0,3 mg lub 1 mg takrolimusu w postaci takrolimusu jednowodnego.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego (w postaci kwasu fusydynowego półwodnego) oraz 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu betametazonu). Ponadto preparat zawiera alkohol cetostearylowy, parahydroksybenzoesan metylu i propylu, sorbinian potasu.

1 g kremu lub 1 ml płynu zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą. Krem zawiera alkohol cetostearylowy.

1 g kremu zawiera 10 mg chlorowodorku terbinafiny. Preparat zawiera: alkohol cetylowy i alkohol stearylowy.

1 g żelu zawiera 3 mg adapalenu oraz 25 mg nadtlenku benzoilu. Preparat zawiera glikol propylenowy.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Choroby skóry, włosów i paznokci - rodzaje Choroby skóry, włosów i paznokci - rodzaje

Choroby skóry, włosów i paznokci to różnorodna grupa schorzeń. Niektóre z nich są mało dokuczliwe, inne powodują dolegliwości bólowe, szpecą, a nieleczone ...

więcej

Leczenie ZAJADÓW. Sposoby na zajady w kącikach ust Leczenie ZAJADÓW. Sposoby na zajady w kącikach ust

Leczenie zajadów powinno przebiegać w dwóch kierunkach: objawowym (kremy i maści) i przyczynowym (suplementacja odpowiednich witamin lub metody stosowane w medycynie ludowej). ...

więcej

Zgorzel gazowa (gangrena) Zgorzel gazowa (gangrena)

Zgorzel gazowa (gangrena) wywoływana jest przez laseczki zgorzeli gazowej Clostridium Perfringens, które obecne są w wodzie, ziemi i ściekach i są przyczyną ...

więcej

9 rzeczy, które zrozumieją tylko atopicy 9 rzeczy, które zrozumieją tylko atopicy

Atopowe zapalenie skóry to choroba, której nie da się całkowicie wyleczyć, jednak jej dokuczliwe objawy – silne swędzenie, wysuszenie i podrażnienie skóry ...

więcej

Ubrania dla atopików – co zakładać, by dodatkowo nie podrażniać skóry? Ubrania dla atopików – co zakładać, by dodatkowo nie ...

Skóra osoby z atopowym zapaleniem skóry wymaga szczególnej troski – atopik powinien zadbać o nią nie tylko poprzez stosowanie preparatów przeznaczonych specjalnie ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.