Maść z witaminą A

1 g maści zawiera 400 IU palmitynianu retynolu. Preparat zawiera lanolinę.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść z witaminą A tuba 30 g, maść 4,30 zł 2018-04-16

Działanie

Maść z witaminą A umożliwia prawidłowe funkcjonowanie skóry. Witamina A wpływa regenerująco na naskórek, zapobiega jego rogowaceniu, łagodzi stany zapalne skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Zmienione chorobowo miejsca na skórze pokrywa się cienką warstwą maści kilka razy na dobę.

Wskazania

Niewielkie oparzenia (w tym słoneczne), odmrożenia, nadmierne rogowacenie naskórka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Nie należy stosować na rany oraz na błony śluzowe. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Ze względu na zawartość lanoliny, lek może powodować reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić objawy uczuleniowe. W razie długotrwałego stosowania preparatu lub stosowania na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania leku kobietom w ciąży. Witamina A w dużych dawkach może działać teratogennie.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Podczas leczenia nie należy stosować kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Cena

Maść z witaminą A, cena 100% 4,30 zł

Preparat zawiera substancję Retinol palmitate.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 kaps. miękka zawiera 2500 j.m. palmitynian retinolu i 70 j.m. α-tokoferolu. Preparat zawiera olej arachidowy.

1 g maści zawiera 1000 j.m. palmitynianu retinolu.

1 ml płynu zawiera 20 000 j.m. witaminy A i 10 000 j.m. witaminy D3 (1 kropla zawiera 588 j.m. witaminy A i 294 j.m. witaminy D3).

1 kaps. miękka zawiera 2 500 j.m. palmitynianu retinolu.

1 kaps. zawiera 12 000 j.m. lub 30 000 j.m. witaminy A oraz 70 mg witaminy E.

1 kaps. zawiera 30 000 j.m. witaminy A w postaci palmitynianu retynolu i 70 mg octanu tokoferylu. Preparat zawiera olej arachidowy i parahydroksybenzoesan etylu.

1 kaps. zawiera 30 000 j.m. witaminy A i 70 mg witaminy E. Preparat zawiera olej arachidowy.

1 g maści zawiera 800 j.m. witaminy A.

1 g maści zawiera 400 IU palmitynianu retynolu. Preparat zawiera lanolinę.

1 kaps. zawiera 30 000 j.m. palmitynianu retynolu i 70 mg octanu all-rac-α-tokoferylu. Preparat zawiera substancje pomocnicze: olej arachidowy, parahydroksybenzoesan etylu.

Najczęściej wyszukiwane

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego (w postaci kwasu fusydynowego półwodnego) oraz 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu betametazonu). Ponadto preparat zawiera alkohol cetostearylowy, parahydroksybenzoesan metylu i propylu, sorbinian potasu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu); krem zawiera alkohol cetostearylow i chlorokrezol.

1 g żelu zawiera 3 mg adapalenu oraz 25 mg nadtlenku benzoilu. Preparat zawiera glikol propylenowy.

1 ml płynu zawiera 20 mg minoksydylu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 10 mg octanu hydrokortyzonu. Krem zawiera butylohydroksyanizol, alkohol cetylowy i sorbinian potasu.

1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg izotretynoiny; kapsułki zawierają olej sojowy.

1 g zawiesiny zawiera 20 mg benzokainy i 240 mg tlenku cynku.

1 ml płynu i emulsji oraz 1 g żelu zawiera 10 mg klindamycyny w postaci fosforanu. Ponadto emulsja zawiera alkohol cetostearylowy; płyn zawiera glikol propylenowy; żel zawiera glikol propylenowy i hydroksybenzoesan metylu.

1 g maści zawiera 0,3 mg lub 1 mg takrolimusu w postaci takrolimusu jednowodnego.

1 g żelu zawiera 50 µg kalcypotriolu i 0,5 mg betametazonu w postaci dipropionianu. Żel zawiera butylohydroksytoluen.

Nagłówek Porady ekspertów

Brązowe blizny na piszczelach
4 lipca 2014

Witam, Mam 40 lat. Od jakiegoś półtora roku na moich piszczelach po uderzeniu (i zdarciu skóry) i zwykłym otarciu po zagojeniu pozostają brązowe blizny. Większość z nich pozostaje brązowa i nic się z nimi nie dzieje. Niektóre - szczególnie większe - wyglądają jak suche i delikatnie się łuszczą. Nie mam łuszczycy! Nie mam również stwierdzonych żylaków. Nie bolą mnie nogi podczas chodzenia, stania, ani siedzenia. Dermatolog, do którego chodzę zapisał maść z witaminą A, która po kilku miesiącach stosowania nic nie dała. Najchętniej wysłałbym zdjęcie do obejrzenia. Jednak nie ma tutaj możliwości. Co to może być?

Odpowiedź eksperta:

Nie jest mozliwe postawienie rozpoznania bez wykonania badania lekarskiego.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Powiększający się rumień na prawym policzku
22 kwietnia 2014

Witam. Nagłe zaczerwienienie prawego policzka, oraz łuszcząca się skóra - trwa od czterech miesięcy. Przepisana przez internistę maść Pimafucort, aplikowana do czasu wizyty u dermatologa, zmniejszała kolor czerwony, lecz łuszczenie pozostawało. 17 kwietnia dermatolog zalecił maść Mupirox 20 mg/g . Po jej zastosowaniu, rumień powrócił do kolory intensywnie czerwonego, oraz dostrzegalnie zaczął się powiększać. W przypadkowej rozmowie z Panią, która miała ten sam problem z córką, dowiedziałem się o skutecznym działaniu wapna. Zastosowałem wapno musujące, oraz maść z witaminą A i E, Stosując od trzech dni w/w specyfiki, zauważyłem zmniejszanie się rumienia, oraz jego jaśniejszy kolor. Proszę o wskazówki, które mogę zastosować w zapobieganiu w/w objawom. Córka o której piszę jest 24 letnią kobietą z zespołem Downa, jako jedyny opiekun zwracam się z prośbą o pomoc w zrozumieniu postępowania w leczeniu choroby. Pozdrawiam serdecznie Witold.

Odpowiedź eksperta:

W celu ustalenia właściwego postępowania konieczne jest postawienie jednoznacznej diagnozy. W tym celu niezbędne jest badanie dermatologiczne.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Odmrożone ręce
10 lutego 2009
Witam, Mam na imię Mateusz, mam 16 lat i pisze bo mam problem... Tej zimy kompletnie zapomniałem o rękawiczkach. Strasznie odmroziły mi się ręce. Teraz gdy robi się już ciepło, moje dłonie robią się strasznie zimne, ostre, i czerwone, a czasem na nawet fioletowe.. Czy jest sposób aby przywrócić je do normalnego stanu ? z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Mateusz

Odpowiedź eksperta:

proponuję maść z witaminą A dostępny w aptece bez recepty, proponuję też naprzemienne moczenie rąk w ciepłej i chłodnej wodzie.
Odpowiedzi udzielił ekspert: Magdalena Ciupińska
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i UVB Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i ...

Promieniowanie UV poprawia nastrój, zmienia kolor skóry i wspomaga leczenie chorób skóry. Jednak promieniowanie UV ma więcej wad niż zalet, dlatego warto ...

więcej

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci? WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci?

Wrastający paznokieć to bolesna dolegliwość. Początkowo jest jedynie przyczyną lekkiego dyskomfortu. Jednak w miarę wrastania paznokcia pojawiają się bóle palucha u stopy, ...

więcej

PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie

Bąbel na stopie utrudnia chodzenie i boli? Twoje buty powodują otarcia i bolesne pęcherze? Udzielimy ci dobrych rad, jak zapobiegać i leczyć ...

więcej

Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w domu? Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w ...

Grzybica paznokci najczęściej dotyczy paznokci stóp. Jak leczyć grzybicę paznokci: iść do lekarza czy próbować domowych sposobów? Leczenie grzybicy paznokci nie jest ...

więcej

Melanina: rodzaje i rola Melanina: rodzaje i rola

Melanina to pigment, który odpowiada między innymi za barwę naszej skóry, włosów czy tęczówek oczu oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlaczego ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.