Maść na odciski

1 g maści zawiera: 400 mg kwasu salicylowego, 100 mg kwasu (S)-mlekowego.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść na odciski pojemnik 10 g, maść 4,74 zł 2018-04-18

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Kwas salicylowy (kwas 2-hydroksybenzoesowy) i kwas mlekowy działają keratolitycznie, zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.

Dawkowanie

Miejscowo. Odcisk wymoczyć i osuszyć. Nałożyć na odcisk cienką warstwę maści i zabezpieczyć plastrem lub bandażem. Stosować przez 4 - 6 dni rano i na noc, nie zmywając posmarowanych miejsc wodą. Następnie, odcisk należy dobrze wymoczyć w gorącej wodzie i usunąć. Nie należy wycinać ani wyrywać odcisków; stosować wyłącznie na odcisk. W razie braku efektów, powtórzyć leczenie po upływie 3 dni.

Wskazania

Usuwanie odcisków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować: u dzieci, pacjentów chorych na cukrzycę lub osób z zaburzeniami krążenia; jeżeli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona zapalnie.      

Środki ostrożności

Stosowanie leku należy przerwać jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry lub uczulenie. Unikać kontaktu maści z oczami i błonami śluzowymi.

Niepożądane działanie

Sporadycznie może wystąpić miejscowe podrażnienie i objawy nadwrażliwości skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Nie stosować na zdrową skórę.

Cena

Maść na odciski, cena 100% 4,74 zł

Preparat zawiera substancje Lactic acid, Salicylic acid.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g płynu zawiera 167 mg kwasu salicylowego i 167 mg kwasu mlekowego.

1 g maści zawiera 400 mg kwasu salicylowego i 100 mg kwasu mlekowego.

ABE

1 g płynu na skórę zawiera 89 mg kwasu mlekowego w postaci roztworu 90% i 89 mg kwasu salicylowego.

1 g płynu zawiera 195 mg kwasu salicylowego i 98 mg kwasu mlekowego.

1 g maści zawiera: 400 mg kwasu salicylowego, 100 mg kwasu (S)-mlekowego.

1 g płynu na skórę zawiera 50,4 mg kwasu mlekowego, w postaci roztworu 90% i 100 mg kwasu salicylowego.

1 ml płynu zawiera 2 mg prednizolonu i 4 mg kwasu salicylowego. Preparat zawiera glikol propylenowy.

1 g maści zawiera 0,5 mg betametazonu (w postaci dipropionianu) oraz 30 mg kwasu salicylowego.

1 g maści zawiera 0,2 mg piwalanu flumetazonu i 30 mg kwasu salicylowego. Preparat zawiera glikol propylenowy i lanolinę.

100 g zawiera 2 g kwasu salicylowego, 76 g etanolu i 22 g wody oczyszczonej.

Najczęściej wyszukiwane

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego (w postaci kwasu fusydynowego półwodnego) oraz 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu betametazonu). Ponadto preparat zawiera alkohol cetostearylowy, parahydroksybenzoesan metylu i propylu, sorbinian potasu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu); krem zawiera alkohol cetostearylow i chlorokrezol.

1 g żelu zawiera 3 mg adapalenu oraz 25 mg nadtlenku benzoilu. Preparat zawiera glikol propylenowy.

1 ml płynu zawiera 20 mg minoksydylu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 10 mg octanu hydrokortyzonu. Krem zawiera butylohydroksyanizol, alkohol cetylowy i sorbinian potasu.

1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg izotretynoiny; kapsułki zawierają olej sojowy.

1 g zawiesiny zawiera 20 mg benzokainy i 240 mg tlenku cynku.

1 ml płynu i emulsji oraz 1 g żelu zawiera 10 mg klindamycyny w postaci fosforanu. Ponadto emulsja zawiera alkohol cetostearylowy; płyn zawiera glikol propylenowy; żel zawiera glikol propylenowy i hydroksybenzoesan metylu.

1 g maści zawiera 0,3 mg lub 1 mg takrolimusu w postaci takrolimusu jednowodnego.

1 g żelu zawiera 50 µg kalcypotriolu i 0,5 mg betametazonu w postaci dipropionianu. Żel zawiera butylohydroksytoluen.

Nagłówek Porady ekspertów

dziwny odcisk? na kciuku
1 kwietnia 2009
Dzień dobry! Na kciuku prawej dłoni ok. 4 miesięcy temu zrobił mi się okrągły taki jakby odgniot, ale nie wypukły tylko pod skórą. Wyglądało to tak, jakby zbierał się tam płyn koloru żółtawego. To "coś" powiększało się i osiągnęło ok. 3 mm średnicy. Nie bolało. Po ok. 2 miesiącach od jego powstania zaczęłam stosować "Maść na odciski" i właściwie po 1 - 2 zastosowaniach już zaobserwowałam zmiany - zaczęło się "to" uwypuklać a wokół skóra zrobiła się twarda. przy ucisku odczuwałam ból. Z czasem ta skóra pokrywająca uwypuklenie zaczęła się jakby łuszczyć i schodzić. Następnie uwypuklenie "otworzyło się" a we wnętrzu pokazało się kilka ciemnych punktów. Po pewnym czasie te punkty przybrały postać "trzpieni'? i niektore z nich zaczęły wychodzić-miały postać cienkich tworów o długości ok. 2 mm. Po tygodniu zaczęły wychodzić kolejne. W chwili obecnej są na etapie wydostawania się z wnętrza tego uwypuklenia. Nadal stosuję maść i czuję lekki ból przy nacisku. W związku z powyższym mam kilka pytań: czy twór na moim palcu można nazwać odciskiem. Czy jest to groźne? i czy stosuję właściwy środek? Czy stosowanie tej maści ma jeszcze sens? Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta:

Niestety, by odpowiedziec na pani pytania, trzeba zmiannę obejrzeć. Powinna pani osobiście zgłosić się do dermatologa. Leczenie na własną rękę może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Odpowiedzi udzielił ekspert: Magdalena Ciupińska
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i UVB Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i ...

Promieniowanie UV poprawia nastrój, zmienia kolor skóry i wspomaga leczenie chorób skóry. Jednak promieniowanie UV ma więcej wad niż zalet, dlatego warto ...

więcej

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci? WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci?

Wrastający paznokieć to bolesna dolegliwość. Początkowo jest jedynie przyczyną lekkiego dyskomfortu. Jednak w miarę wrastania paznokcia pojawiają się bóle palucha u stopy, ...

więcej

PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie

Bąbel na stopie utrudnia chodzenie i boli? Twoje buty powodują otarcia i bolesne pęcherze? Udzielimy ci dobrych rad, jak zapobiegać i leczyć ...

więcej

Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w domu? Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w ...

Grzybica paznokci najczęściej dotyczy paznokci stóp. Jak leczyć grzybicę paznokci: iść do lekarza czy próbować domowych sposobów? Leczenie grzybicy paznokci nie jest ...

więcej

Melanina: rodzaje i rola Melanina: rodzaje i rola

Melanina to pigment, który odpowiada między innymi za barwę naszej skóry, włosów czy tęczówek oczu oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlaczego ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.