Maść ichtiolowa

100 g maści zawiera 10 g sulfobituminianu amonowego.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Niepożądane działanie
  6. Ciąża i laktacja
  7. Uwagi
  8. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść ichtiolowa tuba 20 g, maść 4,27 zł 2018-04-16

Działanie

Maść działa na skórę ściągająco i przeciwbakteryjnie.

Dawkowanie

Miejscowo, 1-2 razy dziennie niewielką ilość maści rozprowadzić cienką warstwą na chorobowo zmienioną skórę.

Wskazania

W wyprysku, czyraczności oraz trądziku jako środek bakteriostatyczny oraz ułatwiający odchodzenie ropy.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku: w nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku, w przypadku uszkodzenia skóry, na otwarte rany. Przed zastosowaniem leku w ropnych zmianach chorobowych skóry, zaleca się konsultację z lekarzem.

Niepożądane działanie

Podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

Maść ichtiolowa, cena 100% 4,27 zł

Preparat zawiera substancję Ammonium bituminosulfonate.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

100 g maści zawiera 10 g sulfobituminianu amonowego.

100 g preparatu zawiera: 20 g tlenku cynku, 2 g ichtamolu, 1 g boraksu, 8 g nalewki z kłącza pięciornika. Preparat zawiera lanolinę.

100 g preparatu zawiera: 3 g płynnego wyciągu z kłącza pięciornika, 2 g sulfobituminianu amonowego, 20 g tlenku cynku. Preparat zawiera lanolinę.

100 g maści zawiera 20 g cynku, 3 g wyciągu z kłącza pięciornika i 2 g sulfobituminianu amonowego.

100 g maści zawiera 10 g sulfobituminianu amonowego. Preparat zawiera lanolinę i wazelinę.

1 g maści zawiera 30 mg wyciągu z kłącza pięciornika, 20 mg sulfobituminianu amonowego i 200 mg tlenku cynku.

100 g maści zawiera 10 g sulfobituminianu amonowego.

100 g maści zawiera 2 g wyciągu płynnego z pięciornika, 2 g ichtamolu, 20 g tlenku cynku, 1 g boraksu.

100 g preparatu zawiera: 20 g tlenku cynku, 3 g wyciągu płynnego z pięciornika, 2 g ichtamolu i 1 g boraksu. Preparat zawiera lanolinę.

Najczęściej wyszukiwane

Preparat zawiera kapsułki na dzień i kapsułki na noc. 2 kaps. na dzień (porcja dzienna) zawierają 220 mg wyciągu z kwiatów bzu czarnego, 220 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 220 mg wyciągu z kwiatów dziewanny, 160 mg wyciągu z ziela tymianku, 70 mg wyciągu z kwiatów pierwiosnka, 40 mg wyciągu z korzenia goryczki żółtej. 1 kaps. na noc zawiera 110 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 110 mg wyciągu z liści melisy, 80 mg wyciągu z z kwiatów bzu czarnego, 70 mg wyciągu z owoców bzu czarnego, 50 mg rutozydu, 45 mg witaminy C, 10 mg bioflawonoidów cytrusowych.

1 tabl. zawiera 50 mg monofosforanu urydyny, 600 µg kwasu foliowego, 3 mg witaminy B6, 500 µg witaminy B12, 25 µg (1000 j.m.) witaminy D i 1,1 mg tiaminy.

1 kaps. zawiera mínimum 1 x 109 CFU szczepów Lactobacillus plantarum (CECT 7315 oraz 7316) oraz przynajmniej 50% ZDS* 5 witamin (B9, B6, B12, A, C) i 2 minerałów (cynk, selen). *ZDS- zalecane dzienne spożycie.

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g nalewki z liścia mięty pieprzowej, 25 g wyciągu z dziurawca, 25 g nalewki gorzkiej. Preparat zawiera 65-72% etanolu (v/v).

1 kaps. zawiera 500 mcg witaminy B12, 6 mg witaminy B6, 800 mcg kwasu foliowego, 100 mcg witaminy D3.

1 saszetka zawiera 2000 mg Myo-inozytolu, 200 µg kwasu foliowego, 2,5 µg witaminy B12.

Nagłówek Porady ekspertów

Grzybica odzwierzęca na skórze twarzy dziecka
21 października 2016

Mój 13-miesięczny synek od lipca ma na twarzy zmiany grzybicze.Początkowo była plama tylko na policzku, obecnie powstała już plama przy oku i za uchem.Byliśmy u trzech dermatologów i każdy diagnozuje grzybicę obrączkowatą.Pierwszy lekarz zalecił przez tydzień stosować clotrimazol zmieszany z bedicortem w proporcji 1:1.Po kuracji plamy prawie zniknęły, ale po kilku dniach od nowa zaczęły się pojawiać.Wizyty u drugiego lekarza, do którego jeździliśmy co tydzień skutkowały przepisywaniem następujących leków: mycosolon, pimafucort, pimafucin, pirolam, fucibet lipid, maść ichtiolowa i stosowaniem ich w różnych konfiguracjach..Po niektórych (np. fucibet lipid) zmiany robiły się blade, ale odstawienie leku skutkowało nawrotem plam.19 października zgłosiliśmy się so innego lekarza, który załamał się kiedy powiedziałam co do tej pory nam zalecano.Lekarz przepisał krem przeciwgrzybiczy Batrafen i jeśli w ciągu tygodnia zmiany nie zaczną blednąć to dostaniemy doustnie terbinafinę.Czy to jest odpowiednia droga leczenia?Dodam, że po trzykrotnym zastosowaniu kremu plamy są suche i czerwone.Nie wiem czy tak powinno być, czy to jakiś skutej uboczny czy efekt odstawienia poprzednich leków.Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta:

Szanowna Pani Magdaleno, rodzaj leczenia zależy od rodzaju i rozległości zmian grzybiczych, jakie pojawiły się u Pani dziecka. Nie mogę na podstawie samego opisu ocenić, czy tym razem terapia będzie skuteczna. Nie mogę też oceniać kompetencji innego lekarza. Proszę mu zaufać i postępować zgodnie z jego wytycznymi. Powodzenia, doktor Igor.

Odpowiedzi udzielił ekspert:
Zwiń
Jak wyleczyć ropnie?
29 sierpnia 2015

Witam. Mam na imię Agnieszka, mam 20 lat, pochodzę z Warszawy. Od 6 lat choruję na ropnie pach - lewej i prawej. Moja historia mnie bardzo wyniszczyła psychicznie jak i fizycznie, a najgorsze jest to, że trwa nadal. Byłam leczona na wiele sposobów. Od 6 lat interniści przepisują mi antybiotyki m.in. Duomox, maść ichtiolowa i soda - jeśli to nie pomaga kierują mnie do szpitala na nadcinanie ropnia. Nadcinanie miałam już wielokrotnie. W końcu zaczęłam bać się tego już tak bardzo, że bez narkozy nie daje sobie nadciąć ropnia. Znieczulenia miejscowe, które dają lekarze nie dochodzą do ogniwa bólu stąd moje okropne przejścia, które nie pozwalają mi na dalsze "cięcie żywcem". Ostatnio kiedy byłam w szpitalu był Maj tego roku, została pierwszy raz podana mi narkoza. Wymiotowałam po niej dobę, ale dzięki temu lekarze na spokojnie wszystko wyczyścili. Oczywiście nic to nie poskutkowało, bo po paru tygodniach od kiedy wyszłam ze szpitala znowu pojawiło mi się to ale pod drugą pachą. Byłam u różnych dermatologów, ale większość załamuje ręce i nie jest w stanie mi pomóc. Kolejna sprawa jest taka, że pierwszy raz mi się zrobił ropień w okolicy pachwiny - nigdy w takich miejscach nie miałam. Nie wiem już co robić, jestem młodą dziewczyną, która potrzebuje pomocy. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta:

Sugeruje konsultację w ośrodku wysokospecjalistycznym ( Klinicznym) w celu ustalenia własciwego postępowania i rozważenia włączenia terapii zachowawczej.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Długa droga z trądzikiem
4 grudnia 2015

Mam 23 lata, od ok. 16 roku życia zaczął się ten okropny problem, najpierw leczony bezskuteczne zwykłymi maściami dostępnymi od ręki w aptece. O domowych maściach i maseczkach nie wspomnę. I wizyta u dermatologa skończyła się 3-miesięczną kuracją na tetralysalu + maść z antybiotykiem - efekt: pomogło na ok. 2 lata, ale to też z ciągłym stosowaniem maści, a skóra była lepsza ale nie idealna. Po okolo roku nawrót był na tyle intensywny, że wybrałam kolejnego dermatologa, który zapisał to samo tetralysal + maść z antybiotykiem. Nawrót trądziku również był szybki, zaczęłam leczenie znowu na własną rękę - miałam dość antybiotyków. Idąc po pewnym czasie ok. 1,5 roku, do kolejnego dermatologa, którego poprosiłam o zbadanie przyczyny trądziku powiedział, że nie ma takiej potrzeby i dostałam antybiotyk na miesiąc (oczywiście tetralysal) + maść (tym razem na bazie witaminy A - epiduo). Niedawno byłam z moim problemem (bo zawsze on wraca) u ginekologa, nie dotyczyło to trądziku, ale przy wywiadzie wspomniałam, że mam taki problem, lekarz dał mi hormony, które miały szybko poprawić wygląd mojej cery, niestety po 2 miesiącach stosowania cyprestu nie widzę poprawy (skóry) - wręcz przeciwnie . Wspomnę jeszcze, że na mojej twarzy przez czas ok. 6 lat było mnóstwo maści (kilka z nich duac, epiduo, differin, tormentiol, davercin (w płynie i maści), benzacne, sudocrem, klindacin, krem nawilżający, linomag, cetapil, maść ichtiolowa, maść cynkowa, Trądzik w tej chwili jest w postaci grudek podskórnych, ale grubych, w okolicach, brody, żuchwy i szyi, od czasu do czasu pojawia się na plecach. Ok. pół roku temu, będąc w drogerii, pani kosmetyczka doradziła mi inny podkład, gdyż ten który używałam zatykał pory i był ciężki, teraz używam lekkiego, który ma być przepuszczalny. Co zrobić , gdzie szukać przyczyny? Jak się leczyć? Do jakiego specjalisty mam się udać?

Odpowiedź eksperta:

Powinna Pani zgłosić się do dermatologa. Terapia trądziku jest sprawą przewlekłą i zawsze dobierana jest indywidualnie. W przypadku braku skuteczności dotychczasowych metod należy rozważyć doustne retinoidy. Zawsze po uzyskaniu poprawy, niezależnie od dobranej metody konieczna jest profilaktyka nawrotów.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Czyrak - kiedy do chirurga
24 lutego 2015

Witam. Od pond tygodnia walczę z czyrakiem. Najpierw maść ichtiolowa, potem wizyta u lekarza rodzinnego. Dostałam maść z antybiotykiem i skierowanie do chirurga. Lekarz kazał mi najpierw zaleczyć czyraka tą maścią a jak stan zapalny minie udać się do chirurga. W tej chwili brzydko to wygląda. Nie robi się taki typowy ropień na górze, jest zaczerwienione, coraz bardziej wybrzuszone i bolesne niestety. To zaczerwienienie jakby zmniejsza swoją objętość ale pojawiły się za to takie bardzo ciemne miejsca, prawie czarne. Nie wiem kiedy mam iść do chirurga z tym. Poczekać aż to pęknie i ropa się wysączy a potem tylko na oczyszczenie iść czy już teraz?

Odpowiedź eksperta:

Proszę niezwłocznie zgłosić się do chirurga - redakcja poradnikzdrowie.pl.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Czyrak w okolicy łonowej po depilacji
19 grudnia 2014

Witam, ostatnio zauważyłam coś podobnego do czyraka w okolicy łonowej, jakby 3 wrastąjace włoski obok siebie tworzące zaczerwieniony guzek, jest to bardzo bolesne, wcześniej nie czułam żadnych zmian, dopiero kiedy zaczęło boleć. Czy mogę w jakiś sposób poradzić sobie z tym w domu? Czytałam że może pomóc maść ichtiolowa, ale niektórzy mówią że jej używanie jest niebezpieczne, jeśli nie obejdzie się bez wizyty u lekarza to gdzie mam się zgłosić?

Odpowiedź eksperta:

Wizyta u lekarza jest wskazana w tym przypadku. Powinna Pani zgłosić się do dermatologa lub lekarza POZ.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
czyraki
29 lipca 2014

Witam. Od dłuższego czasu wyskakują mi na ciele bolące pryszcze niby tzw czyraki. Niektóre są większe niektóre mniejsze. Do tej pory stosowalam maść ichtiolowa, ale czyraki nadal wyskakują i bola. Boje sie lekarzy. Boje sie rozcięcia. Moglabym wiedzieć co zrobi ze mna dematolog? Mam straszną fobie co do lekarzy, igieł, krwi, skalpeli. Proszę o pomoc :(

Odpowiedź eksperta:

Podobne pytanie już się pojawiło: http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/jak-wyleczyc-nawracajace-czyraki/90820/1/

Leczenie przez Internet nie jest możliwe, musi Pani udać się na wizytę do dermatologa osobiście.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
martwie sie
24 marca 2007
,Witam Pania Doktor Mam w dwu miejscach na skórze nogi małe zgrubienie wielkości 3-4 mm. Podczas zdejmowania zegarka wyrwałam włos na przegubie reki,powstało takie samo maleńkie, wystające zgrubienie.Leki przepisane przez dermatologów nie pomogły. Stosowałam maść ichtiolowa -bardzo sie zmniejszyły ,ale-po odstawieniu maści ponownie stwardnialy,dotyku Saniebolesne ,ale martwię sie nimi. Lekarz nazwał to -rogowaceniem naskórka .Co jest powodem rogawacenia i czy są leki ,które skutecznie lecza?? Uprzejmie prosze Pania o rade jak dalej postępować ?? Wycinać u chirurga?? czy rogowacenie nie jest niebezpieczne? Mam tlusta skore.. Serdecznie pozdrawiam Milana Walas

Odpowiedź eksperta:

Niestety w celu postawienia właściwej diagnozy konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego.
Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
twarde gule na twarzy - trądzik?
12 października 2006
Witam, od kilku lat męcze się z tradzikiem (lub nie wiem co to moz byc) na twarzy. Stosowalam juz antybiotyki, zioła i nawet pigułki antykoncepcyjne, ale nic nie pomaga. Na twarzy pojawiaja mi sie gule pod skóra, które bolą przy dotykaniu. Nie sa to zwykłe pryszcze bo sa najwyrazniej głeboko pod skóra i napewno nie dadzą sie jak zwykłe pryszcze wycisnąc. Preparaty do smarowania tez nic nie daja, bo skoro sa pod skóra to nic na nie nie działa, nawet maść ichtiolowa która podobno wyciąga. Miałam badany poziom hormonów płciowych i wszystkie są w normie. Czy wie Pani co to może być? Juz nie wiem co mam robić. Pozdrawiam i dzikuje za odpowiedz.

Odpowiedź eksperta:

konieczna wizyta u dermatologa
Odpowiedzi udzielił ekspert: Magdalena Ciupińska
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie

Węgiel leczniczy to węgiel aktywny (aktywowany) w postaci czarnych tabletek, który znalazł zastosowanie jako środek na biegunkę, zatrucia. Podawanie węgla aktywowanego jest ...

więcej

WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12 WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12

Witamina B12 to związek, którego właściwości zdrowotne są nie do przecenienia. Witamina B12 koi nerwy, podnosi odporność na stres, zapobiega anemii i ...

więcej

Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie właściwości lecznicze ma miód z mniszka? Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie ...

Syrop z mniszka lekarskiego jest stosowany głównie w celu łagodzenia kaszlu. Jednak miód z mniszka przyśpiesza także gojenie się ran, oczyszcza organizm ...

więcej

Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski (łac. Taraxacum officinale), czyli mniszek pospolity, ma wiele właściwości leczniczych, dzięki którym znalazł zastosowanie w medycynie naturalnej. Jednak najczęściej jest ...

więcej

WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru witaminy D WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru ...

Witamina D w odpowiednim stężeniu sprawia, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Właściwy poziom tej witaminy to również sprawne funkcjonujący układ ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.