Loceryl

1 ml lakieru do paznokci zawiera 50 mg amorolfiny w postaci chlorowodorku. Opakowanie zawiera także waciki nasączone 70% izopropanolem, szpatułki i pilniczki do paznokci.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Loceryl 2,5 ml, lakier do paznokci, leczniczy 124,49zł 2017-10-31

Działanie

Lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego, pochodna morfoliny. Działanie grzybostatyczne lub grzybobójcze polega na hamowaniu syntezy steroli w ścianie komórkowej grzybów. W wyniku tego w komórkach grzybów zmniejsza się zawartość ergosterolu, zaś w tym samym czasie gromadzą się nietypowe sferyczne sterole. Amorolfina wykazuje szeroki zakres działania przeciwgrzybiczego in vitro i wykazuje dużą aktywność wobec: dermatofitów (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton); drożdżaków (Candida, Cryptococcus, Malassezia, Pityrosporum); pleśni (Altenaria, Hendrsonula, Scopulariopsis); dematiacea (Cladosporium, Fonsecaea, Wangiella); grzybów dimorficznych (Coccidioides, Histoplasma, Sporothrix). Bakterie z wyjątkiem Actinomyces spp. nie są wrażliwe na amorolfinę. Amorolfina przenika z lakieru przez płytkę paznokciową do paznokcia i niszczy grzyby znajdujące się w łożysku paznokcia. Wchłanianie substancji czynnej do krążenia jest bardzo małe, nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: lakier stosować na zmienione chorobowo paznokcie rąk lub stóp, raz lub 2 razy na tydz. Przed pierwszym nałożeniem lakieru zakażony paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) należy dokładnie opiłować za pomocą załączonego pilniczka. Następnie powierzchnię paznokcia oczyścić i odtłuścić za pomocą dołączonego gazika nasączonego alkoholem izopropylowym. Przed ponownym nałożeniem lakieru, zakażony paznokieć należy przygotować w sposób przedstawiony powyżej i oczyścić z resztek lakieru za pomocą załączonych pilniczków i gazików. Lakier nakładać na całą powierzchnię paznokcia. Po nałożeniu na paznokieć pozostawić lakier do wyschnięcia na 3-5 minut. Leczenie powinno trwać bez przerwy do zregenerowania się płytki paznokciowej i całkowitego wyleczenia zakażonych miejsc. Czas leczenia zależy od nasilenia i umiejscowienia zakażenia oraz od szybkości odrastania płytki paznokcia. Zwykle trwa 6 mies. w przypadku leczenia paznokci rąk i 9-12 mies. w przypadku leczenia paznokci stóp. Dzieci i młodzież. Ze względu na brak wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowaniu amorolfiny u dzieci, nie należy stosować lakieru w tej grupie wiekowej.

Wskazania

Grzybice paznokci wywołane przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na amorolfinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi należy zakładać nieprzepuszczalne rękawiczki, aby chronić warstwę lakieru na paznokciach. W trakcie stosowania lakieru nie należy nakładać na płytkę paznokcia kosmetyków w postaci lakierów do paznokci oraz stosować sztucznych paznokci. Pilniczków używanych do paznokci zakażonych nie wolno używać do paznokci zdrowych.

Niepożądane działanie

Rzadko: zaburzenia płytki paznokciowej, zmiany barwy paznokcia, łamliwość paznokci (onychoclasis), nadmierna kruchość paznokci z ich rozwarstwianiem się. Bardzo rzadko: zaczerwienienie skóry. Częstość nieznana: rumień, świąd, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, pęcherzyk na skórze.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Preparat zawiera substancję Amorolfine.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 ml lakieru do paznokci zawiera 50 mg amorolfiny w postaci chlorowodorku. Opakowanie zawiera także waciki nasączone 70% izopropanolem, szpatułki i pilniczki do paznokci.

1 ml lakieru zawiera 50 mg amorolfiny.

1 ml zawiera 55,74 mg chlorowodorku amorolfiny (co odpowiada 50 mg amorolfiny).

1 ml lakieru do paznokci zawiera 50 mg amorolfiny w postaci chlorowodorku.

Najczęściej wyszukiwane

1 ml płynu i emulsji oraz 1 g żelu zawiera 10 mg klindamycyny w postaci fosforanu.

1 g kremu zawiera 5 mg lub 10 mg octanu hydrokortyzonu. Preparat zawiera: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu.

1 g maści zawiera 20 mg mikonazolu i 2,5 mg mazipredonu chlorowodorku. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu, alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy.

1 g żelu zawiera 30 mg nadtlenku wodoru.

1 g kremu zawiera 1 mg dezonidu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego (w postaci kwasu fusydynowego półwodnego) oraz 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu betametazonu). Ponadto preparat zawiera alkohol cetostearylowy, parahydroksybenzoesan metylu i propylu, sorbinian potasu.

1 g maści zawiera 0,3 mg lub 1 mg takrolimusu w postaci takrolimusu jednowodnego.

1 g kremu zawiera 10 mg chlorowodorku terbinafiny. Preparat zawiera: alkohol cetylowy i alkohol stearylowy.

1 g kremu lub 1 ml płynu zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą. Krem zawiera alkohol cetostearylowy.

1 g żelu zawiera 3 mg adapalenu oraz 25 mg nadtlenku benzoilu. Preparat zawiera glikol propylenowy.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Choroby skóry, włosów i paznokci - rodzaje Choroby skóry, włosów i paznokci - rodzaje

Choroby skóry, włosów i paznokci to różnorodna grupa schorzeń. Niektóre z nich są mało dokuczliwe, inne powodują dolegliwości bólowe, szpecą, a nieleczone ...

więcej

Leczenie ZAJADÓW. Sposoby na zajady w kącikach ust Leczenie ZAJADÓW. Sposoby na zajady w kącikach ust

Leczenie zajadów powinno przebiegać w dwóch kierunkach: objawowym (kremy i maści) i przyczynowym (suplementacja odpowiednich witamin lub metody stosowane w medycynie ludowej). ...

więcej

Zgorzel gazowa (gangrena) Zgorzel gazowa (gangrena)

Zgorzel gazowa (gangrena) wywoływana jest przez laseczki zgorzeli gazowej Clostridium Perfringens, które obecne są w wodzie, ziemi i ściekach i są przyczyną ...

więcej

9 rzeczy, które zrozumieją tylko atopicy 9 rzeczy, które zrozumieją tylko atopicy

Atopowe zapalenie skóry to choroba, której nie da się całkowicie wyleczyć, jednak jej dokuczliwe objawy – silne swędzenie, wysuszenie i podrażnienie skóry ...

więcej

Ubrania dla atopików – co zakładać, by dodatkowo nie podrażniać skóry? Ubrania dla atopików – co zakładać, by dodatkowo nie ...

Skóra osoby z atopowym zapaleniem skóry wymaga szczególnej troski – atopik powinien zadbać o nią nie tylko poprzez stosowanie preparatów przeznaczonych specjalnie ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.