Lipohep®

1 g żelu zawiera 2400 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera etanol.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lipohep® but. 25 g, żel 38,00 zł 2017-10-31

Działanie

Preparat o działaniu  łagodzącym ból i mający wpływ na leczenie stanów po tępych urazach oraz zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych. Heparyna zawarta w preparacie jest polisacharydem anionowym, który w następstwie tworzenia kompleksów z antytrombiną III katalizuje, w zależności od dawki, inaktywację trombiny (IIa), czynnika IXa, Xa, XIa i XIIa, działając hamująco na krzepnięcie krwi. Wykazuje działanie fibrynolityczne, poprawia ukrwienie tkanek i przeciwdziała obrzękom.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: 1-3 razy na dobę, 4 rozpylenia preparatu na miejsca zmienione chorobowo, lekko wmasować. Stosując na kończyny dolne, rozprowadzać preparat od dołu do góry. W przypadku ostrych zakrzepic i zapaleń żył nie wolno żelu wmasowywać. Okres leczenia, w zależności od przemijania objawów, wynosi do 14 dni.

Wskazania

Miejscowe leczenie powierzchownych, ograniczonych obrzęków i krwiaków powstałych w przebiegu: zakrzepicy powierzchownych naczyń żylnych żylaków kończyn dolnych, tępych urazów tkanek miękkich. Ze względu na brak badań klinicznych preparat nie powinien być stosowany u dzieci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na heparynę sodową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatów zawierających heparynę sodową nie należy stosować w przypadku skłonności do krwawień i trombocytopenii. Nie należy stosować na duże powierzchnie skóry. Nie należy stosować u dzieci do 11 lat.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość etanolu, nie wolno stosować w okolicach oczu, nosa i ust. Nie wolno stosować na otwarte rany i błony śluzowe. Nie należy podawać pacjentom z zaburzeniami skóry niewiadomego pochodzenia, a także w miejscach z występującymi ogniskami zakażenia ropnego. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia skóry, wysypki, świądu preparat należy odstawić. W przypadku zapalenia żył powierzchownych kończyn dolnych, należy w pierwszej kolejności zastosować leczenie uciskowe.

Niepożądane działanie

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne takie, jak zaczerwienienie skóry i świąd, które z reguły szybko przemijają po odstawieniu preparatu. U jednej pacjentki z czerwienicą prawdziwą jako podstawowym schorzeniem, w następstwie miejscowego zastosowania żelu zawierającego heparynę sodową pojawił się plamkowo-grudkowy, nacieczony krwotocznie wyprysk skórny, który w badaniu histologicznym określono jako vasculitis leucocytoclastica.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparatu nie należy jednak stosować długotrwale na dużą powierzchnię skóry.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania żelu z innymi preparatami do stosowania miejscowego na tę samą powierzchnię skóry.

Cena

Lipohep®, cena 100% 38,00 zł

Preparat zawiera substancję Heparin sodium.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

100 g żelu zawiera: 100 g żelu zawiera 50000 IU heparyny sodowej, 5 g wyciągu z kasztanowca oraz 1 g benzokainy.

1 g żelu zawiera 250 j.m. lub 1000 j.m. heparyny w postaci soli sodowej. Żel zawiera glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

1 g żelu zawiera 2400 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera etanol.

1 g żelu zawiera 1000 j.m. heparyny sodowej. Lek zawiera etanol.

1 g kremu zawiera 300 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy.

1 g żelu zawiera 20 mg alfa-escyny, 50 mg salicylanu dwuetyloaminy, 50 j.m. heparyny.

1 g żelu zawiera 1000 j.m. heparyny sodowej. Lek zawiera glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu.

1 g maści zawiera 1300 j.m. heparynianu sodu.

1 g żelu zawiera: 2400 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera glikol propylenowy.

1 g żelu zawiera 8,5 mg (1000 j.m.) heparyny sodowej. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu i propylu.

Najczęściej wyszukiwane

1 kaps. twarda zawiera ramipryl i amlodypinę (w postaci bezylanu), odpowiednio: 5 mg+5 mg, 5 mg+10 mg, 10 mg+5 mg lub 10 mg+10 mg.

1 kaps. zawiera 5 mg lub 10 mg fumaranu bisoprololu i 75 mg kwasu acetylosalicylowego; lek zawiera lecytynę sojową.

1 tabl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 5 mg lub 10 mg ramiprylu.

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu.

1 tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 35 mg dichlorowodorku trimetazydyny.

1 tabl. zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.

100 g preparatu zawiera 40 g wyciągu z nasion kasztanowca, 37 g nalewki z liści miłorzębu japońskiego, 10 g nalewki z kwiatostanu głogu, 10 g wyciągu z ziela jemioły, 3 g nalewki z ziela arniki. Dawka jednorazowa zawiera 10 mg escyny. Preparat zawiera 55-70% (v/v) etanolu.

1 tabl. powl. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 35 mg dichlorowodorku trimetazydyny. Preparat zawiera lecytynę sojową.

1 tabl. powl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg lub 10 mg fumaranu bisoprololu.

5 ml roztworu zawiera 25 mg urapidylu w postaci chlorowodorku.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Histiocytoza - przyczyny, objawy i leczenie Histiocytoza - przyczyny, objawy i leczenie

Histiocytoza to grupa rzadko diagnozowanych chorób układu krwiotwórczego, które zalicza się do chorób z pogranicza nowotworowych i autoimmunoagresji. Choroby z tej grupy ...

więcej

Kibicowanie może doprowadzić do ZAWAŁU! Skutki zdrowotne kibicowania Kibicowanie może doprowadzić do ZAWAŁU! Skutki zdrowotne kibicowania

Kibicowanie może powodować poważne problemy zdrowotne. Dopingowanie ulubionej drużyny powoduje nagły skok ciśnienia, przyspieszony puls, co jest szczególnie niebezpieczne dla kibiców zmagających ...

więcej

HEMOROIDY (żylaki odbytu): przyczyny, objawy i leczenie hemoroidów HEMOROIDY (żylaki odbytu): przyczyny, objawy i leczenie hemoroidów

Hemoroidy (guzki krwawnicze) ma każdy, żylaki odbytu - co drugi Polak. Objawy choroby hemoroidalnej są bardzo nieprzyjemne, a przecież żylaki odbytu da ...

więcej

Nadciśnienie tętnicze WTÓRNE - przyczyny, objawy, leczenie Nadciśnienie tętnicze WTÓRNE - przyczyny, objawy, leczenie

Nadciśnienie tętnicze wtórne to najrzadziej występujący typ nadciśnienia. Nadciśnienie tętnicze wtórne rozpoznaje się u zaledwie 5 proc. chorych. Jego przyczyny można ustalić ...

więcej

Zespół pozakrzepowy: przyczyny, objawy, leczenie Zespół pozakrzepowy: przyczyny, objawy, leczenie

Zespół pozakrzepowy to dość częsty problem zdrowotny, stanowiący przewlekłe powikłanie zakrzepicy żył głębokich (ZŻG). Szacuje się,że aż 23-60% pacjentów po epizodzie zakrzepicy ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.