inVag

1 kaps. dopochwowa, twarda zawiera nie mniej niż 109 CFU bakterii kwasu mlekowego: 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B, 50% Lactobacillus gasseri 57C.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
inVag 7 szt., kaps. dopochwowe, twarde 27,70 zł 2018-04-16

Działanie

Działanie preparatu polega na wspomaganiu utrzymania równowagi mikrobiologicznej w obrębie układu moczowo-płciowego i zapobieganiu rozwojowi zakażeń. W badaniach wykazano, że szczepy zawarte w preparacie działają antagonistycznie wobec patogenów wywołujących zakażenie układu moczowo-płciowego, takich jak: Gardnerella vaginalis, Prevotella bivia, Streptococcus agalactiae, Candida albicans, Escherichia coli (szczep uropatogenny) poprzez produkcję kwasów (mlekowego, octowego i tym samym obniżenie pH wydzieliny pochwy, co stwarza niekorzystne środowisko dla większości patogenów), produkcję nadtlenku wodoru (mającego właściwości bójcze wobec patogenów najczęściej wywołujących zakażenia układu moczowo-płciowego), przyleganie (adhezję do nabłonka pochwy, a przez to zapobieganie przyklejaniu patogenów) i konkurowanie z patogenami o składniki odżywcze.

Dawkowanie

Dopochwowo. 1 kapsułka na noc przez 1 tydzień. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci.

Wskazania

Przywrócenie lub uzupełnienie flory bakteryjnej pochwy i utrzymanie właściwego pH pochwy. Preparat zaleca się stosować w zapobieganiu infekcjom układu moczowo- płciowego w trakcie i po systemowych kuracjach antybiotykami i innymi lekami przeciwbakteryjnymi oraz przeciwrzęsistkowymi i przeciwgrzybicznymi oraz w okresie klimakterium i po połogu; profilaktycznie we wszelkich sytuacjach, w których dochodzi do zaburzenia równowagi flory pochwy (np. niewłaściwe przyzwyczajenia higieniczne, antykoncepcja); wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych pochwy (zakażenia pochwy), w trakcie i po leczeniu antybiotykami, innymi lekami przeciwbakteryjnymi i (lub) przeciwgrzybiczymi (w tym również podczas leczenia upławów).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentek z ciężkimi zaburzeniami układu immunologicznego.

Niepożądane działanie

Często: upławy, świąd, pieczenie, ból w podbrzuszu, plamienie, obrzęk i zaczerwienienie warg sromowych, erytroplakia; częstomocz, parcie na mocz; przeziębienie; ból głowy.

Ciąża i laktacja

Należy zachować ostrożność przepisując preparat kobietom w ciąży, ponieważ nie ma danych klinicznych dotyczących stosowania w czasie ciąży. Brak danych dotyczących przenikania substancji czynnej do mleka ludzkiego.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Preparat można stosować w czasie leczenia norfloksacyną, kwasem nalidyksowym lub metronidazolem, ponieważ szczepy są oporne na ich działanie. Preparat może być mniej skuteczny w czasie jednoczesnego stosowania z sulfametoksazolem i (lub) środkami plemnikobójczymi zawierającymi nonoksynol-9. Szczepy wchodzące w skład preparatu wrażliwe są na penicylinę, ampicylinę, gentamycynę, klindamycynę, chlormafenikol i tetracyklinę i dlatego w czasie stosowania tych leków preparat może być nieskuteczny. Witamina B-complex stosowana doustnie i estrogeny podawane dopochwowo korzystnie wpływają na namnażanie się pałeczek Lactobacillus i kolonizację pochwy.

Cena

inVag, cena 100% 27,70 zł

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 kaps. dopochwowa, twarda zawiera nie mniej niż 109 CFU bakterii kwasu mlekowego: 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B, 50% Lactobacillus gasseri 57C.

1 kaps. zawiera 3 mld komórek bakterii kwasu mlekowego: 0,9 mld Lactobacillus gasseri, 0,6 mld Lactobacillus fermentum, 0,6 mld Lactobacillus plantarum, 0,9 mld Lactobacillus rhamnosus.

1 kaps. zawiera: 2 mld komórek (2 x 109 CFU) Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), 2 mld komórek (2 x 109 CFU) Lactobacillus gasseri i 1 mld komórek (1 x 109 CFU) Lactobacillus reuteri, 20 mg laktoferyny, 200 mg inuliny. Preparat zawiera mleko i produkty pochodne.

1 kaps. zawiera nie mniej niż 108 CFU pałeczek Lactobacillus gasseri DSM 14869, 108 CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus DSM 14870.

1 kaps lub sasz. zawiera 10x109 inaktywowanych szczepów Lactobacillus LB - Lactobacillus fermentum i Lactobacillus delbrueckii. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

1 saszetka zawiera: 5,0 x 109 CFU liofilizowanych bakterii probiotycznych (1,67 x 109 CFU Lactobacillus rhamnosus, 1,67 x 109 CFU Lactobacillus plantarum, 1,67 x 109 CFU Bifidobacterium lactis), 41 mg fruktooligosacharydów, 12 mg witaminy C.

Najczęściej wyszukiwane

Preparat zawiera kapsułki na dzień i kapsułki na noc. 2 kaps. na dzień (porcja dzienna) zawierają 220 mg wyciągu z kwiatów bzu czarnego, 220 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 220 mg wyciągu z kwiatów dziewanny, 160 mg wyciągu z ziela tymianku, 70 mg wyciągu z kwiatów pierwiosnka, 40 mg wyciągu z korzenia goryczki żółtej. 1 kaps. na noc zawiera 110 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 110 mg wyciągu z liści melisy, 80 mg wyciągu z z kwiatów bzu czarnego, 70 mg wyciągu z owoców bzu czarnego, 50 mg rutozydu, 45 mg witaminy C, 10 mg bioflawonoidów cytrusowych.

1 tabl. zawiera 50 mg monofosforanu urydyny, 600 µg kwasu foliowego, 3 mg witaminy B6, 500 µg witaminy B12, 25 µg (1000 j.m.) witaminy D i 1,1 mg tiaminy.

1 kaps. zawiera mínimum 1 x 109 CFU szczepów Lactobacillus plantarum (CECT 7315 oraz 7316) oraz przynajmniej 50% ZDS* 5 witamin (B9, B6, B12, A, C) i 2 minerałów (cynk, selen). *ZDS- zalecane dzienne spożycie.

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g nalewki z liścia mięty pieprzowej, 25 g wyciągu z dziurawca, 25 g nalewki gorzkiej. Preparat zawiera 65-72% etanolu (v/v).

1 kaps. zawiera 500 mcg witaminy B12, 6 mg witaminy B6, 800 mcg kwasu foliowego, 100 mcg witaminy D3.

1 saszetka zawiera 2000 mg Myo-inozytolu, 200 µg kwasu foliowego, 2,5 µg witaminy B12.

Nagłówek Porady ekspertów

Grzybica czy nie ?
27 lipca 2017

Mam problem i zastanawiam się czy dobrze mnie zdiagnozowano. Przez 2 lata brałam pigułki antykoncepcyjne. Odstawiłam je jakieś 2 miesiące temu i na wizycie wykryto u mnie maleńką nadżerkę, zapalenie oraz grzybicę pochwy. Na początku brałam gynazol i gynalgin niestety to nie pomogło, kolejny lek to macmiror oczywiście również nie zadziałał. Teraz otrzymałam hexatiab i invag. Nie chodze na basen, na saunę tez nie, partnera mam stałego uprzedzając Nie mam też ani nigdy nie miałam żadnych obiawów takich jak świad, pieczenie, upławy czy nieprzyjemny zapach. Cytologia wyszła mi prawidłowo. Zastanawiam się czy jest możliwe, że to jednak nie jest grzybica ? Byłam u 2 ginekologów leczę się od 2 miesięcy ale żaden lek mi nie pomaga.

Odpowiedź eksperta:

Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości dotyczące diagnozy grzybicy, radzę wykonać badanie biocenozy pochwy.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Globulki
10 maja 2017

Witam. Chciałam się dowiedziec jak przyjmować leki. Doktor przepisal mi macmiror complex500 3 dni po dwa razy,i resztę Raz dziennie. Invag dwa razy dziennie tydzień i raz dziennie drugi tydzień. A później mam wziąć opakowanie gynalgin. Czy Invag zacząć brać dopiero po skończeniu macmiror? Czy trzeba w czasie brania tego leku. Dziękuje za odpowiedz

Odpowiedź eksperta:

Invag radzę przyjąć po zakończeniu leczenia Macmirorem.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
ciaza a tabletki
4 lutego 2017

Witam. Jestem w 9 miesiacu ciąży. Przypadkowo nie czytając ulotki ani też opakowania połknęłam invag. Czy może stać się coś dzidzusiowi

Odpowiedź eksperta:

Nic nie może się stać z powodu połknięcia Invagu, to przecież probiotyk.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Grzybicze zakażenie pochwy
24 stycznia 2017

Witam, Jestem w 20 tyg ciąży i od 3 dni mam uporczywe swędzenie pochwy. W aptece dostałam maść clotrimazolum lecz niestety efektów brak. Czytałam również ze warto jest zastosować lek dopochwowy InVag. Na ulotce niestety jest brak informacji na temat stosowania go w ciąży. Czy nie zaszkodzi on dziecku? Dodam, ze od 11 do 14 tyg borykałam się z krwiakiem i do tej pory stosuję luteinę dopochwowo. Czy to może mieć związek z infekcja?

Odpowiedź eksperta:

Przede wszystkim radzę zgłosić się na badanie do lekarza. InVag Pani nie wyleczy. Świąd może mieć związek ze stosowaniem dopochwowo Luteiny.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
przykry zapach w czasie sexu
26 września 2016

Od ponad pół roku walczę z infekcjami w miejscu intymnym. Na początku było szczypanie, swędzenie i pieczenie otrzymałam od lekarza tabletki canesten - jedna globulka oraz krem pomogło do czasu. Po dwóch tygodniach problem powrócił, wiec poszłam drugi raz, otrzymałam kolejną dawkę, która też nie pomogła. Mieszkam w Uk postanowiłam jechać do kraju po poradę i pomoc. Lekarz prowadząca podała mi globulki na 2 tyg. wraz z invag niestety zadziałało tylko na chwilkę, problem wrócił bez pieczenia, ale zapach jest coraz mocniejszy. Proszę o poradę, co mogę zrobić, mój związek zaczyna się niszczyć .Co powinnam dalej zrobić, czy pozbędę się tego kiedyś?

Odpowiedź eksperta:

Radzę zgłosić się do leczącego Panią lekarza i powiedzie o braku skuteczności dotychczasowego leczenia i ciągłym utrzymywaniu się uciążliwych dolegliwości. Nie ma żadnych możliwości leczenia przez internet.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Ciąża?
7 czerwca 2016

Witam. 29.05 zaczęły mi się dni płodne. Dzień wcześniej i tego dnia współżyliśmy z mężem i doszło do wytrysku ( postanowiliśmy starać się o dziecko ) . Niestety kilka dni później dostałam grzybicy(?) i stosuję InVag aby się tego pozbyć i przez to nie mogliśmy współżyć w dniu spodziewanej owulacji ( 03.06 ). Czy jest możliwość , abym i tak mogła zajść w ciążę ? Czy stosowanie leku InVag nie zmieni wyniku testu ciążowego ? I kiedy najwcześniej mogę wykonać test ? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta:

Invagiem nie wyleczy Pani grzybicy. Jeśli tylko kobieta współżyje, to ciąży wykluczyć nie można.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
cytologia
20 lutego 2016

Dzień dobry. W styczniu miałam robioną cytologię. Wcześniej byłam leczona, gdyż miałam stan zapalny. Po wybraniu wszystkich tabletek dopochwowych lekarz kazał mi zastosować invag. W piątek wzięłam ostatnią tabletkę dopochwowo a we wtorek Pan doktor zrobił mi cytologię. Czy wynik wyszedł prawidłowy czy trzeba powtórzyć cytologię?

Odpowiedź eksperta:

Gdyby można było przewidzieć jaki będzie wynik cytologii nie musiałaby Pani jej robić.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
okres po 4 dniach od okresu.
16 maja 2015

Witam serdecznie.Mam pytanie dotyczące okresu który wystąpił zaraz po czterech dniach po okresie. Od 4 lat biore tabletki Yaz, 24 kwietnia mialam przez ginekologa przepisane tabletki dopochwowe macmiror 500 12 sztuk a po nich invag- wzielam go dzien po skonczeniu macmiror 4 globulki pozniej mialam okres10 maja w ostatnią tabletke placebo trwał do13 był dość obfity, 14stego z rana miałam ciemnobrązową śluzowatą wydzielinę dziś tj 16 maja rano również, wieczorem już krwawienie. dodam ze 1 maja miałam jelitówke raz zwymiotowałam ale to po 11 godz od wzięcia yazu więc powinna się wchłonąć.w czym tkwi problem? jestem bardzo zmartwiona

Odpowiedź eksperta:

Przepraszamy, nie możemy udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Nie jest możliwe postawienie diagnozy przez Internet, bez badania. W celu uzyskania diagnozy i odpowiedniego leczenia należy zgłosić się na wizytę lekarską. Redakcja Poradnikzdrowie.pl

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
E.coli w pochwie
22 kwietnia 2015

WItam, wykonałam wymaz z pochwy. Okazalo się ze w pochwie znajduje się e.coli +++, lekarz zalecił stosowanie gałki dopochwowej (ciprofloxacin) przez 7 dni. po zakonczonej terapii zaleca stosowanie przez tydzien inVag. Nie jestem do końca przekonana czy powinnam podjąc się leczenia, szczególnie że mam pewne obawy przed użyciem gałki a nastepnie kapsułek. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedź eksperta:

Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu. Jeśli pani nie zgadza się z opinią lekarza, ma pani prawo do zmiany lekarza prowadzącego. Redakcja Poradnikzdrowie.pl.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Ciągłe, nawracające upławy, ból jajników
24 marca 2015

Dzień dobry, od ponad pół roku walczę z upławami. Kilka razy byłam już z tym u ginekologa. Za pierwszym razem dostałam jakieś zwykłe tabletki na pozbycie się grzybów/bakterii. Nie pomogło. Poszłam kolejny raz i zrobiono mi wymaz z pochwy. Na badaniu mam napisane: 'Badanie w kierunku grzybów drożdżopodobnych: badanie w kierunku candida-ujemne, flora fizjologiczna: lactobacillus spp - wzrost bardzo obfity (+++), staphylococcus spp koagulazo-ujemy , wzrost średnio obfity(+)". Dowiedziałam się, że nic mi nie jest i że taka po prostu jestem. Dostałam jednak tabletki o nazwie invag. Po jakimś czasie jednak zaczęły boleć mnie jajniki i upławy były ciągle (żółte, czasem białe, serowate, ale też nie zawsze). Znowu poszłam do ginekologa. Tym razem Pani zrobiła mi porządne USG i wykluczyła obecność torbieli. Przepisała mi tabletki 'Gynalgin" a po nim "HydroVag". Podczas brania Gynalginu wszystko było ok, wydzielały sie tylko resztki tabletki. HydroVag biorę obecnie, co 3 dni. Upławy powróciły, ale bóli już nie mam żadnych. Nie wiem co mam z tym robić, czy powinnam kolejny raz iśc do ginekologa i może zrobić jeszcze jakieś badania? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta:

Radzę jednak ponownie zgłosić się do ginekologa. Być może leczenie należy powtórzyć.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie

Węgiel leczniczy to węgiel aktywny (aktywowany) w postaci czarnych tabletek, który znalazł zastosowanie jako środek na biegunkę, zatrucia. Podawanie węgla aktywowanego jest ...

więcej

WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12 WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12

Witamina B12 to związek, którego właściwości zdrowotne są nie do przecenienia. Witamina B12 koi nerwy, podnosi odporność na stres, zapobiega anemii i ...

więcej

Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie właściwości lecznicze ma miód z mniszka? Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie ...

Syrop z mniszka lekarskiego jest stosowany głównie w celu łagodzenia kaszlu. Jednak miód z mniszka przyśpiesza także gojenie się ran, oczyszcza organizm ...

więcej

Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski (łac. Taraxacum officinale), czyli mniszek pospolity, ma wiele właściwości leczniczych, dzięki którym znalazł zastosowanie w medycynie naturalnej. Jednak najczęściej jest ...

więcej

WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru witaminy D WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru ...

Witamina D w odpowiednim stężeniu sprawia, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Właściwy poziom tej witaminy to również sprawne funkcjonujący układ ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.