Hyaclon

1 ml roztworu zawiera: 10 mg hialuronianu sodu, 8,5 mg chlorku sodu, wodorofosforan sodu, diwodorofosforan sodu i wode do wstrzykiwań w ilości q.s. do 1 ml.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hyaclon 1 amp.-strzyk., roztw. do wstrz. 160,00 zł 2017-10-31

Działanie

Preparat jest sterylnym, przezroczystym, wiskoelastycznym roztworem do wstrzykiwań zawierającym 10 mg/ml hialuronianu sodu. Hialuronian sodu to naturalny polisacharyd obecny we wszystkich tkankach ciała, występujący w szczególnie wysokim stężeniu w płynie maziowym stawów i w skórze. Preparat jest metabolizowany według tego samego schematu co endogenny kwas hialuronowy.

Dawkowanie

Wstrzyknąć do zmienionego chorobowo stawu kolanowego. Stosować przez 3 tyg. raz w tygodniu po 2 ml. Przed wstrzyknięciem należy usunąć wysięk stawowy.

Wskazania

Leczenie bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy i jego pochodne. Współistniejąca choroba skóry lub zakażenia występujące w miejscu wstrzyknięcia lub w pobliżu miejsca wstrzyknięcia. Zakażenia stawu kolanowego lub ciężki stan zapalny stawu kolanowego.

Środki ostrożności

Nie wstrzykiwać wyrobu donaczyniowo, pozastawowo lub do tkanek stawowych i torebki stawowej. Preparat nie powinien być stosowany w przypadku występowania dużego wysięku stawowego. Podobnie jak w przypadku innych inwazyjnych procedur dotyczących stawów, zaleca się by pacjent unikał intensywnego wysiłku po wstrzyknięciu i wracał do normalnej aktywności ruchowej w ciągu kilku dni po zabiegu.

Niepożądane działanie

Działania niepożądane występujące w miejscu podania: przemijający ból i/lub obrzęk i/lub wysięk. W niektórych przypadkach wysięk może być duży i może powodować wyraźny ból. Tego typu działania niepożądane zwykle słabną w ciągu kilku dni. Nie zaobserwowano zakażenia stawów w badaniach klinicznych i były one rzadko zgłaszane podczas stosowania preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat nie był badany u kobiet w ciąży i dzieci.

Cena

Hyaclon, cena 100% 160,00 zł

Preparat zawiera substancję Hyaluronic acid.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 globulka zawiera 5 mg kwasu hialuronowego w postaci soli sodowej.

Ectoin® (ektoina), kwas hialuronowy, chlorek sodu i woda.

Roztwór zawiera 0,24% kwasu hialuronowego (w postaci hialuronianu sodu) oraz substancje pomocnicze, w tym wodę jałowa, chlorek sodu, chlorek potasu, disodu fosforan dwunastowodny i sodu diwodofosforan dwuwodny.

Kwas hialuronowy w postaci soli sodowej.

1 ml roztworu zawiera: 10 mg hialuronianu sodu, 8,5 mg chlorku sodu, wodorofosforan sodu, diwodorofosforan sodu i wode do wstrzykiwań w ilości q.s. do 1 ml.

Najczęściej wyszukiwane

Preparat zawiera kapsułki na dzień i kapsułki na noc. 2 kaps. na dzień (porcja dzienna) zawierają 220 mg wyciągu z kwiatów bzu czarnego, 220 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 220 mg wyciągu z kwiatów dziewanny, 160 mg wyciągu z ziela tymianku, 70 mg wyciągu z kwiatów pierwiosnka, 40 mg wyciągu z korzenia goryczki żółtej. 1 kaps. na noc zawiera 110 mg wyciągu z ziela werbeny pospolitej, 110 mg wyciągu z liści melisy, 80 mg wyciągu z z kwiatów bzu czarnego, 70 mg wyciągu z owoców bzu czarnego, 50 mg rutozydu, 45 mg witaminy C, 10 mg bioflawonoidów cytrusowych.

1 tabl. zawiera 50 mg monofosforanu urydyny, 600 µg kwasu foliowego, 3 mg witaminy B6, 500 µg witaminy B12, 25 µg (1000 j.m.) witaminy D i 1,1 mg tiaminy.

1 kaps. zawiera mínimum 1 x 109 CFU szczepów Lactobacillus plantarum (CECT 7315 oraz 7316) oraz przynajmniej 50% ZDS* 5 witamin (B9, B6, B12, A, C) i 2 minerałów (cynk, selen). *ZDS- zalecane dzienne spożycie.

100 g preparatu zawiera: 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego, 25 g nalewki z liścia mięty pieprzowej, 25 g wyciągu z dziurawca, 25 g nalewki gorzkiej. Preparat zawiera 65-72% etanolu (v/v).

1 kaps. zawiera 500 mcg witaminy B12, 6 mg witaminy B6, 800 mcg kwasu foliowego, 100 mcg witaminy D3.

1 saszetka zawiera 2000 mg Myo-inozytolu, 200 µg kwasu foliowego, 2,5 µg witaminy B12.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie Węgiel leczniczy (aktywowany) - zastosowanie i dawkowanie

Węgiel leczniczy to węgiel aktywny (aktywowany) w postaci czarnych tabletek, który znalazł zastosowanie jako środek na biegunkę, zatrucia. Podawanie węgla aktywowanego jest ...

więcej

WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12 WITAMINA B12 - właściwości. Występowanie i dawkowanie witaminy B12

Witamina B12 to związek, którego właściwości zdrowotne są nie do przecenienia. Witamina B12 koi nerwy, podnosi odporność na stres, zapobiega anemii i ...

więcej

Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie właściwości lecznicze ma miód z mniszka? Syrop z mniszka lekarskiego nie tylko na kaszel. Jakie ...

Syrop z mniszka lekarskiego jest stosowany głównie w celu łagodzenia kaszlu. Jednak miód z mniszka przyśpiesza także gojenie się ran, oczyszcza organizm ...

więcej

Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego Mniszek lekarski – zastosowanie mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski (łac. Taraxacum officinale), czyli mniszek pospolity, ma wiele właściwości leczniczych, dzięki którym znalazł zastosowanie w medycynie naturalnej. Jednak najczęściej jest ...

więcej

WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru witaminy D WITAMINA D - objawy oraz skutki niedoboru i nadmiaru ...

Witamina D w odpowiednim stężeniu sprawia, że kości są mocne, a zęby zdrowe. Właściwy poziom tej witaminy to również sprawne funkcjonujący układ ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.