Herbion na kaszel

1 ml syropu zawiera 6 mg gęstego wyciągu z płucnicy islandzkiej, co odpowiada 96-108 mg płucnicy islandzkiej. Syrop zawiera sorbitol i benzoesan sodu. 1 ml syropu zawiera 0,6 mg etanolu.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Interakcje
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Herbion na kaszel but. 150 ml, syrop 9,48zł 2017-10-31

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat łagodzący podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła oraz towarzyszący im kaszel.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 16 lat: 15 ml syropu tj. 3 łyżeczki miarowe 4 razy dziennie. Dzieci i młodzież od 10 do 16 lat: 10 ml syropu tj. 2 łyżeczki miarowe 4 razy dziennie. Dzieci od 4 do 9 lat: 5 ml syropu tj. 1 łyżeczkę miarową 4 razy dziennie. Dzieci od 1 roku do 4 lat: po zasięgnięciu konsultacji lekarskiej, zwykle stosuje się 2,5 ml syropu tj. połowę łyżeczki miarowej do 4 razy dziennie. U dzieci przerwy między dawkami powinny wynosić nie mniej niż 4 h i nie należy stosować leku dłużej niż to konieczne. Bezpośrednio po zażyciu syropu nie należy jeść ani pić, gdyż lek może zostać zbyt szybko usunięty z błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Nie zaleca się spożywania pokarmów i płynów bezpośrednio po przyjęciu leku. Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Wstrząsnąć butelkę przed użyciem.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w celu łagodzenia podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła oraz towarzyszącego im kaszlu. Wskazania preparatu opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują w czasie stosowania leku lub występują działania niepożądane, niewymienione w ulotce. W przypadku duszności, gorączki, przewlekłego kaszlu, ropnej plwociny lub podbarwionej krwią, należy skonsultować się z lekarzem. Syrop nie jest zalecany u pacjentów z chorobą wrzodową. Lek można podawać dzieciom poniżej 4 lat tylko po konsultacji z lekarzem i za radą lekarza. Nie stosować u dzieci, które nie ukończyły 1 rż. Jeśli stan pacjenta nie ulegnie poprawie w ciągu 7 dni leczenia lub objawy się nasilą, należy udać się po poradę lekarską. Syrop zawiera sorbitol - nie zaleca się jego stosowania u pacjentów z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2.6 kcal/g sorbitol. Lek ten zawiera bardzo małą ilość etanolu (alkohol) - 9 mg na dawkę dla dorosłych i młodzieży (15 ml).

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości.

Ciąża i laktacja

Syrop nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią ze względu na ograniczone dane dotyczące jego zastosowania u tych pacjentek.

Interakcje

Preparat może opóźniać wchłanianie innych leków. Zaleca się zachowanie przerwy 30-60 min pomiędzy syropem i innymi lekami.

Preparat zawiera substancję Lichen islandicus.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 ml syropu zawiera 6 mg gęstego wyciągu z płucnicy islandzkiej, co odpowiada 96-108 mg płucnicy islandzkiej. Syrop zawiera sorbitol i benzoesan sodu. 1 ml syropu zawiera 0,6 mg etanolu.

100 g preparatu zawiera 90 g płynnego wyciągu z: ziela tymianku, porostu islandzkiego, ziela hyzopu, korzenia mydlnicy. Preparat zawiera etanol i glicerynę.

Najczęściej wyszukiwane

15 g syropu zawiera: 36 mg suchego wyciągu z czosnku (standaryzowanego na zawartość alliiny), 21 mg witaminy C, koncentraty soków z malin i z czarnej porzeczki.

1 kaps. zawiera: 30 mg wyciągu suchego z guarany, 40 mg wyciągu suchego z muira puama, 40 mg wyciągu suchego z cytryńca chińskiego, 38 mg monometioninianu cynku, 30 mg wyciągu olejowego z owocu boczni piłkowanej. Preparat zawiera sorbitol i glukozę.

100 g preparatu zawiera płynny wyciąg z ziela majeranku uzyskiwany poprzez ekstrakcje podłożem (Extractum fluidum (2:1) ex. 2g Majoranae herba).

1 saszetka zawiera:  1,0 g kwiatu rumianku, 0,66 g korzenia prawoślazu, 0,34 g liścia mięty pieprzowej.

1 kaps. zawiera mínimum 1 x 109 CFU szczepów Lactobacillus plantarum (CECT 7315 oraz 7316) oraz przynajmniej 50% ZDS* 5 witamin (B9, B6, B12, A, C) i 2 minerałów (cynk, selen). *ZDS- zalecane dzienne spożycie.

Preparat zawiera 0,3% karboksymetylocelulozy, glicerol oraz N-acetylokarnozynę.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Tasznik pospolity – zastosowanie chwastu o właściwościach leczniczych Tasznik pospolity – zastosowanie chwastu o właściwościach leczniczych

Tasznik pospolity to roślina z charakterystycznymi owocami w kształcie serduszek, którą kojarzy chyba każdy, kto kiedykolwiek biegał po łące. Rzeczywiście, tasznik jest ...

więcej

Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca

Dziurawiec zwyczajny, zwany także zielem świętojańskim, to bylina porastająca łąki, polany, widne zarośla, zbocza, skraje lasów. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych i ...

więcej

WITAMINA B7 (biotyna) - działanie, źródła występowania, objawy niedoboru WITAMINA B7 (biotyna) - działanie, źródła występowania, objawy niedoboru

Witamina B7 (biotyna) jest niezbędna do prawidłowej przemiany materii, zwłaszcza w przemianie glukozy, której poziom we krwi stabilizuje. Z tego powodu witamina ...

więcej

GŁÓG poprawia pracę serca, obniża ciśnienie, wzmacnia i uspokaja GŁÓG poprawia pracę serca, obniża ciśnienie, wzmacnia i uspokaja

Głóg wygląda pięknie – zarówno wiosną, gdy kwitnie, jak i jesienią, kiedy dojrzewają jego owoce. W dodatku jest rośliną o wyjątkowych walorach ...

więcej

Traganek - właściwości lecznicze herbaty z traganka Traganek - właściwości lecznicze herbaty z traganka

Traganek (Astragalus L.) ma liczne właściwości lecznicze. Herbata z traganka wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega infekcjom, wpływa korzystnie na pracę nerek, wątroby i ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.