Glimbax

1 ml roztworu zawiera 0,74 mg diklofenaku w postaci kwasu. Preparat zawiera benzoesan sodu i czerwień koszenilową.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Glimbax but. 200 ml, roztw. do płukania j. ustnej i gardła 30,07zł 2017-10-31

Działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny do stosowania miejscowego w jamie ustnej o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Bardzo dobrze przenika przez powierzchnie błon śluzowych i gromadzi się w znajdujących się poniżej tkankach zmienionych zapalnie. Preparat po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia i praktycznie nie działa ogólnoustrojowo. Wydalany jest częściowo z moczem, w postaci metabolitu. Pozostała część jest wydalana z żółcią i kałem.

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła 2-3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztw. nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody; płukać jamę ustną i gardło w przez ok. 30-60 sek., następnie roztw. wypluć. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią po 7 dniach należy rozważyć zasadność leczenia. Nie ma potrzeby dostosowania dawki u pacjentów w podeszłym wieku.

Wskazania

Leczenie objawowe stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na diklofenak lub inne składniki leku. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ objawiająca się napadami astmy, pokrzywką lub alergicznym nieżytem nosa. Nie stosować u dzieci poniżej 14 lat.

Środki ostrożności

Należy przerwać stosowanie leku przy wystąpieniu nadwrażliwości. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. Stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, ze względu na prawdopodobne ryzyko kumulacji leku. Preparat zawiera benzoesan sodu i czerwień koszenilową, które mogą powodować podrażnienie błon śluzowych i reakcje alergiczne.

Niepożądane działanie

Może wystąpić: podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej (np. pieczenie) i kaszel oraz reakcje nadwrażliwości. Podczas długotrwałego stosowania i w przypadku połknięcia preparatu mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Preparat zawiera substancję Diclofenac.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 ml roztworu zawiera 0,74 mg diklofenaku w postaci kwasu. Preparat zawiera benzoesan sodu i czerwień koszenilową.

1 kaps. o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 75 mg diklofenaku sodowego (25 mg w postaci peletek dojelitowych i 50 mg w postaci peletek dojelitowych o przedłużonym uwalnianiu). Preparat zawiera sacharozę.

1 ampułka (3 ml) zawiera 75 mg diklofenaku sodowego. Roztwór zawiera alkohol benzylowy i pirosiarczyn sodu.

Najczęściej wyszukiwane

1 amp. (2 ml) zawiera 100 mg chlorowodorku tiaminy, 100 mg chlorowodorku pirydoksyny, 1 mg cyjanokobalaminy i 20 mg chlorowodorku lidokainy.

1 ml zawiera 100 j. (około 0,58 mg) laronidazy. 1 fiolka (5 ml) zawiera 500 j. laronidazy (oraz 1,29 mmol sodu).

1 kaps. zawiera 100 mg DL-metioniny, 50 mg L-cystyny, 50 mg pantotenianu wapnia, 1,5 mg witaminy B1, 10 mg witaminy B6, 20 mg kwasu p-aminobenzoesowego, 50 mg wyciągu z prosa, 50 mg wyciągu z kiełków pszenicy, 50 mg drożdży piwnych oraz składniki mineralne w postaci chelatów: 2 mg żelaza, 2 mg cynku i 0,5 mg miedzi.

1 tabl. zawiera 52 mg jonów magnezowych w postaci 200 mg ciężkiego węglanu magnezu. Preparat zawiera sorbitol.

1 tabl. drażowana zawiera 50 mg (Sylimarol 35 mg) lub 100 mg (Sylimarol 70 mg) wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego. Preparat zawiera benzoesan sodu, sacharozę. Ponadto Sylimarol 35 mg zawiera indygotynę E 132 i żółcień chinolinową E 104.

1 ml (ok. 30 kropli) roztworu zawiera 15 000 j.m. cholecalcyferolu (1 kropla zawiera ok. 500 IU cholecalcyferolu). Preparat zawiera sacharozę i alkohol benzylowy.

1 g roztw. zawiera 1,11 mg octanu deksametazonu i 50 mg tymolu.

1 kaps. zawiera 70 mg sylimaryny. Preparat zawiera laktozę.

1 kaps. zawiera 2x109 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus R0011 i Lactobacillus helveticus R0052.

1 tabl. powl. zawiera 150 mg ranitydyny.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Zapalenie otrzewnej – przyczyny, objawy, leczenie i powikłania po zapaleniu otrzewnej Zapalenie otrzewnej – przyczyny, objawy, leczenie i powikłania po ...

Zapalenie otrzewnej to stan bezpośredniego zagrożenia życia. W związku z tym gdy pojawią się objawy zapalenia otrzewnej, nie należy podejmować prób samodzielnego ...

więcej

Zaparcia nawykowe u dorosłych - przyczyny i objawy. Jak leczyć przewlekłe zaparcia u dorosłych? Zaparcia nawykowe u dorosłych - przyczyny i objawy. Jak ...

Zaparcia nawykowe u dorosłych zazwyczaj są efektem błędów dietetycznych. Stosowanie ubogoresztkowej diety, która zawiera bardzo niewielkie ilości błonnika, powoduje osłabienie ruchów perystaltycznych ...

więcej

Brak apetytu - przyczyny zaburzenia łaknienia u dzieci i dorosłych Brak apetytu - przyczyny zaburzenia łaknienia u dzieci i ...

Przyczyny braku apetytu są różne. Zaburzenia łaknienia u dzieci często są efektem błędów żywieniowych rodziców, którym zdarza się zmuszać dzieci do jedzenia. ...

więcej

Szkorbut – objawy. Jak leczyć szkorbut? Czy jest zaraźliwy? Szkorbut – objawy. Jak leczyć szkorbut? Czy jest zaraźliwy?

Szkorbut, zwany chorobą żeglarzy , jest chorobą spowodowaną niedoborem witaminy C (kwasu askorbinowego). Szkorbut został opisany przez Hipokratesa (ok. 460 p.n.e. - ...

więcej

Niedrożność jelit - objawy, przyczyny i leczenie Niedrożność jelit - objawy, przyczyny i leczenie

Niedrożność jelit oznacza upośledzenie pasażu treści pokarmowej przez jelito cienkie i grube w następstwie zahamowania ich perystaltyki. Niedrożność jelit często stanowi przyczynę ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.