Dip Rilif

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Dip Rilif tuba 100 g, żel 21,90 zł 2018-04-17

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz mentol, który działa na poziomie zakończeń nerwowych skóry, wywołuje jej zaczerwienienie i poprzez to łagodne podrażnienie zmniejsza dolegliwości bólowe mięśni, ścięgien i stawów. Ibuprofen jest wchłaniany przez skórę w ilości stanowiącej ok. 5% absorpcji po podaniu doustnym. We krwi osiąga Cmax po ok. 2 h od aplikacji. Mentol stymuluje receptory bodźców urazowych (nocyceptory) powodując wzrost temperatury mięśni powierzchniowych. Stymulacja nocyceptorów inicjuje reakcję, w wyniku której uwalniane są peptydy rozszerzające naczynia krwionośne, co daje efekt podrażnienia skóry.

Dawkowanie

Do stosowania miejscowego. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Stosować nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-h przerwę w stosowaniu. W przypadku tubek zawierających 30 g, 50 g lub 100 g preparatu należy jednorazowo stosować 1-4 cm żelu, a w przypadku tubek zawierających 15 g leku 4-10 cm żelu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Wskazania

Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago (postrzał), bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen, mentol i inne leki z grupy NLPZ lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ.

Środki ostrożności

Nie stosować na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie, błony śluzowe, do oczu i na skórę w okolicach oczu, pod opatrunki okluzyjne. Przerwać stosowanie, jeśli wystąpi pokrzywka lub podrażnienie skóry. Pacjenci z chorobami nerek przed zastosowaniem preparatu powinni zasięgnąć porady lekarza.

Niepożądane działanie

Najczęściej występują zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: podrażnienie i zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd, pieczenie, pokrzywka. Mogą także pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha i niestrawność) oraz reakcje nadwrażliwości: niespecyficzne reakcje alergiczne, anafilaksja; napady astmy, napady duszności, skurcz oskrzeli; reakcje skórne różnego typu: wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy i znacznie rzadziej pęcherzyca (włączając martwicę skórną i rumień wielopostaciowy).

Ciąża i laktacja

Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania leku kobietom w ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka/płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. W oparciu o wiedzę teoretyczną stosowanie preparatu może opóźnić wystąpienie akcji porodowej i wydłużyć czas trwania porodu. Ibuprofen przenika do mleka matki w stosunkowo małym stężeniu i raczej nie powoduje objawów niepożądanych u niemowląt karmionych piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Jednoczesne stosowanie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi NLPZ może zwiększać możliwość wystąpienia objawów niepożądanych.

Cena

Dip Rilif, cena 100% 21,90 zł

Preparat zawiera substancje Ibuprofen, Menthol.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu.

1 tabl. draż. zawiera 200 mg ibuprofenu i 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny. Preparat zawiera sacharozę i tartrazynę (E102).

1 g maści zawiera 200 mg salicylanu metylu i 25 mg mentolu. Preparat zawiera lanolinę.

1 tabl. powl. zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny lub 400 mg ibuprofenu i 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny; tabletki zawierają laktozę.

1 czopek zawiera 60 mg lub 125 mg ibuprofenu.

1 tabl. powl. zawiera 200 mg ibuprofenu; tabletki zawierają laktozę.

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu.

100 g żelu zawiera 5 g ibuprofenu.

1 tabl. powl. zawiera 200 mg ibuprofenu. Lek zawiera laktozę.

Najczęściej wyszukiwane

1 kaps. o przedł. uwalnianiu zawiera 100 mg soli sodowej diklofenaku. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. powl. zawiera 30, 60 lub 90 etorykoksybu.

1 kaps. zawiera: 50 mg diklofenaku sodowego, 50 mg chlorowodorku tiaminy (witamina B1), 50 mg chlorowodorku pirydoksyny (witamina B6), 0,25 mg cyjanokobalaminy (witamina B12).

1 tabl. zawiera 10 mg lub 25 mg baklofenu. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. powl. zawiera 100 mg aceklofenaku.

1 kaps. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 100 mg diklofenaku sodowego. Preparat zawiera sacharozę.

1 tabl. powl. zawiera 275 mg lub 550 mg naproksenu sodowego, co odpowiada odpowiednio 250 mg lub 500 mg naproksenu.

1 kaps. zawiera 500 mg siarczanu chondroityny w postaci soli sodowej.

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 100 mg ibuprofenu i 125 mg paracetamolu. Zawiesina zawiera sacharozę i rycynooleinian makrogologlicerolu.

1 czopek zawiera 50 mg lub 100 mg diklofenaku sodowego.

Nagłówek Porady ekspertów

PRAWA ŁYDKA GRUBSZA OD LEWEJ.
10 lutego 2009
Mam problem z prawą łydką. Jest grubsza od lewej o ponad 2 cm. Różnica jest widoczna i krępująca. Gdy napinam mięsień grubszej łydki czasami odczuwalny jest minimalny ból, takie napięcie. Jeżdzę na rowerku 2-3 razy dziennie po 10 min, rozgrzewam grubszą łydkę, smaruje żelem Dip Rilif ale zadnego efektu nie widze zabardzo. Proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta:

Witaj Nie ma się czemu dziwić prawą stronę masz bardziej rozwiniętą i umięśnioną. Prawdopodobnie oprócz łydki, większe masz też przedramię, udo. Jest to charakterystyczne dla większości praworęcznych ludzi na ziemi. Namawiam Cię na ćwiczenia na siłowni. Pod okiem instruktora masz szansę wyrównać różnicę. Jeśli chodzi o ból, spróbuj rozciągania mięśni. Im więcej będziesz je zmuszać do pracy, zapominając o rozciąganiu tym częściej będziesz odczuwać ból. Włókienka mięśniowe będą się kurczyć. Aby je wysmuklić i zregenerować zacznij rozciąganie.
Odpowiedzi udzielił ekspert: Iza Czajka
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Nie istnieje jeden materac dobry dla wszystkich Nie istnieje jeden materac dobry dla wszystkich

Każda z nas marzy, żeby codziennie rano budzić się z dawką energii potrzebną na cały dzień. Jeśli jednak nie mamy możliwości się ...

więcej

Wady stóp: poznaj ich pierwsze i nietypowe objawy

Wady stóp mogą się początkowo objawiać w postaci... bólu kręgosłupa, głowy czy nawet stawu skroniowo-żuchwowego. Dowiedz się więc, jak rozpoznać nietypowe objawy ...

więcej

Zmagasz się z chorobą reumatyczną? PORUSZYĆ ŚWIAT to platforma internetowa dla ciebie! Zmagasz się z chorobą reumatyczną? PORUSZYĆ ŚWIAT to platforma ...

Poruszyć Świat jest nową odsłoną strony internetowej skierowanej do osób cierpiących na choroby reumatyczne. Platforma edukacyjna dostarcza pacjentom, lekarzom reumatologom i pielęgniarkom ...

więcej

Zasady radzenia sobie z urazami w sporcie Zasady radzenia sobie z urazami w sporcie

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba osób amatorsko uprawiających sport. Wraz z rosnącym zainteresowaniem aktywnym spędzaniem wolnego czasu uległa zwiększeniu częstotliwość występowania ...

więcej

Ciesz się sportem bez kontuzji i bólu Ciesz się sportem bez kontuzji i bólu

Czy sport to samo zdrowie? Medycyna coraz wyraźniej mówi nam, że nie zawsze i nie w każdym przypadku. Uprawienie sportu wiąże się ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.