DIH Max

1 tabl. powl. zawiera 500 mg zmikronizowanej diosminy.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
DIH Max 60 szt., tabl. 77,25zł 2017-10-31

Działanie

Diosmina wpływa na mikrokrążenie i parametry hemoreologiczne krążenia. Wykazuje działanie ochronne wobec naczyń żylnych, zmniejsza ich przepuszczalność, zapewnia elastyczność ścian naczyń i zwiększenie ich napięcia (m.in. na skutek przedłużenia skurczu włókien mięśniowych ściany naczyń żylnych w odpowiedzi na noradrenalinę i wzrost wrażliwości miocytów na jony wapniowe). Poprawiając powrót krwi z układu żylnego kończyn dolnych, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach. Hamuje patologiczną aktywację i adhezję leukocytów do ścian naczyń włosowatych, zmniejsza nadmierną lepkość krwi. Dzięki hamowaniu wydzielania mediatorów reakcji zapalnej (hamuje syntezę prostaglandyn i działa przeciwutleniająco, zmniejsza stężenie wolnych rodników, ogranicza uwalnianie histaminy, zmniejsza aktywność hialuronidazy i ceruloplazminy) ma właściwości przeciwzapalne. Diosmina zwiększa przepływ w układzie chłonnym, podwyższa ciśnienie onkotyczne limfy. Po podaniu doustnym jest metabolizowana w jelitach przez florę bakteryjną do swojego aglikonu - diosmetyny i w tej postaci szybko wchłania sie z przewodu pokarmowego. Tmax wynosi ok. 1 h. T0,5 wynosi średnio 31,5 h. Metabolitami diosminy są kwasy fenolowe i ich pochodne sprzężone z glicyną, które wydalane są przez pierwszą dobę przez nerki i z kałem, następnie tylko z kałem.

Dawkowanie

Doustnie. Zwykle 1 tabl. 2 razy na dobę - rano i wieczorem (1000 mg diosminy/dobę). Jedynie w przypadkach zaostrzenia dolegliwości spowodowanych żylakami odbytu zaleca się podawanie większych dawek: 3 tabl. 2 razy na dobę (6 tabl./dobę) przez 4 dni, a przez kolejne 3 dni zmniejszenie dawki do 2 tabl. 2 razy na dobę (4 tabl./dobę). Sposób podania: lek przyjmować podczas posiłku.

Wskazania

Objawy przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych: bóle i nocne kurcze nóg, uczucie ciężkości nóg, żylaki kończyn dolnych, poszerzenia bardzo drobnych naczyń żylnych, tzw. pajączki naczyniowe, obrzęki nóg (opuchlizna, puchnięcie nóg). Objawowe leczenie żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na diosminę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W przypadkach zaostrzenia dolegliwości spowodowanych żylakami odbytu zastosowanie dużych dawek preparatu powinno być krótkotrwałe i jeśli dolegliwości nie ustępują wymagana jest kompleksowa ocena proktologiczna stanu pacjenta.

Niepożądane działanie

Rzadko: reakcje dermatologiczne (tj. egzema, wysypka, świąd, pokrzywka, łupież różowy) wynikające z nadwrażliwości na diosminę; ból żołądka, nudności, niestrawność, wymioty lub inne zaburzenia dotyczące przewodu pokarmowego. Notowano również przypadki zaburzeń neurowegetatywnych, tj.: bezsenność, trudności w zasypianiu, zawroty i ból głowy, niepokój; miały one charakter przemijający.

Ciąża i laktacja

W ciąży stosować wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Preparat zawiera substancję Diosmin.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 tabl. zawiera 600 mg zmikronizowanej diosminy. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. powl. zawiera: 500 mg zmikronizowanej diosminy.

1 tabl. powl. zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy

1 tabl. powl. zawiera 600 mg diosminy.

1 tabl. powl. zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy. Preparat zawiera laktozę jednowodną oraz lak żółcieni pomarańczowej.

1 tabl. zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.

1 tabl. zawiera 600 mg diosminy półsyntetycznej.

1 tabl. powl. zawiera 500 mg zmikronizowanej diosminy.

1 tabl. powl. zawiera 500 mg zmikronizowanej diosminy. Preparat zawiera laktozę oraz lak żółcieni pomarańczowej.

1 tabl. zawiera 1000 mg diosminy.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu.

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

1 tabl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 5 mg lub 10 mg ramiprylu.

1 tabl. powl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg lub 10 mg fumaranu bisoprololu.

1 tabl. zawiera 5 mg lub 10 mg torasemidu.

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu.

100 g preparatu zawiera: 50 g nalewki z ziela konwalii mianowanej, 25 g nalewki z kwiatostanu głogu i 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol.

1 ampułka 5 ml zawiera 50 mg lub 200 mg dopaminy (roztwór 1% lub 4%) i odpowiednio 3,17mg i 12,27 mg sodu oraz pirosiarczyn sodu.

1 kaps. zawiera 5 mg izradypiny.

1 tabl. powl. zawiera 5 mg, 10 mg lub 20 mg chlorowodorku benazeprylu. Preparat zawiera laktozę.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
HIT, czyli małopłytkowość wywołana przez heparynę HIT, czyli małopłytkowość wywołana przez heparynę

HIT, czyli małopłytkowość wywołana przez heparynę lub małopłytkowość poheparynowa, to jeden z niepożądanych skutków ubocznych, który jest charakterystycznych dla tego leku przeciwkrzepliwego. ...

więcej

SKAZA KRWOTOCZNA powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi SKAZA KRWOTOCZNA powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi

Skaza krwotoczna oznacza zwiększoną skłonność do często obfitych krwawień samoistnych lub pourazowych. Skaza krwotoczna może więc oznaczać krwawienia nawet z najmniejszej rany, ...

więcej

Niedomykalność zastawki aortalnej serca - objawy i leczenie Niedomykalność zastawki aortalnej serca - objawy i leczenie

Niedomykalność zastawki aortalnej to wada serca, która przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów, przyczyniając się do systematycznego upośledzania funkcji serca. ...

więcej

CHOLESTEROL - dobry i zły cholesterol CHOLESTEROL - dobry i zły cholesterol

Cholesterol - zarówno ten dobry, jak i zły - choć brzmi groźnie, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bez dobrego i złego ...

więcej

TROMBOFILIA (nadkrzepliwość) - przyczyny, objawy i leczenie TROMBOFILIA (nadkrzepliwość) - przyczyny, objawy i leczenie

Trombofilia, czyli nadkrzepliwość, to skłonność do tworzenia się zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Jest to stan zagrażający życiu, ponieważ skrzepy mogą przemieszczać się ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.