Coffepirine Tabletki od bólu głowy

1 tabl. zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Interakcje
  9. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Coffepirine Tabletki od bólu głowy 12 szt., tabl. 2,71 zł 2017-10-31

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu składników: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i analeptycznym. Kwas acetylosalicylowy hamuje syntezę prostaglandyn i tromboksanu A2. Ponadto zmniejsza agregację płytek krwi. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego - częściowo z żołądka, głównie z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Wiąże się z albuminami osocza w 50-80%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w 10% w postaci niezmienionej oraz w postaci metabolitów. T0,5 wynosi 2-3 h. Zawarta w preparacie kofeina szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w wątrobie i wydalana w postaci metabolitów z moczem. Wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy i naczynioruchowy. Przenika przez barierę krew-mózg, przez łożysko i do mleka matki.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Nie stosować długotrwale, nie przyjmować na czczo. Nie przekraczać 6 tabl. na dobę. Tabletki popijać dużą ilością płynu.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub salicylany. Występujące w przeszłości napady astmy oskrzelowej - po salicylanach lub innych NLPZ. Choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skaza krwotoczna, dna moczanowa. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Ciężka niewydolność serca. Jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach ≥15 mg tygodniowo. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do 12 rż.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów otrzymujących leki przeciwzakrzepowe oraz reagujących nadwrażliwością na salicylany oraz NLPZ. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową lub krwawieniami z przewodu pokarmowego w wywiadzie, niedoborem G-6-PD, nadczynnością tarczycy oraz nadciśnieniem tętniczym. Należy zachować ostrożność u pacjentów z chorobami alergicznymi (astma oskrzelowa, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa), przed zabiegami chirurgicznymi, zaburzeniami czynności nerek i wątroby, w przypadku obfitych krwawień miesiączkowych oraz u kobiet stosujących wewnątrzmaciczne wkładki antykoncepcyjne.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić: bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienie z przewodu pokarmowego (jawne lub utajone), choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, perforacje, ból i zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, niepokój ruchowy, zwiększone ryzyko krwawienia, wydłużenie czasu krwawienia oraz czasu protrombinowego, trombocytopenia, pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy, zaburzenia rytmu serca. Rzadko: zaburzenia czynności wątroby, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.

Ciąża i laktacja

Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią. Kwas acetylosalicylowy poprzez wpływ na owulację, może zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu preparatu.

Interakcje

Kwas acetylosalicylowy nasila toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Jeżeli dawka metotreksatu jest ≥ 15 mg na tydzień nie stosować preparatu. Jednoczesne stosowanie z tiklopidyną może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia (należy kontrolować czas krwawienia), z NLPZ zwiększa ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego i uszkodzenia nerek. Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie leków zwiększających wydalanie kwasu moczowego, leków moczopędnych i przeciwnadciśnieniowych. Nasila działanie leków przeciwcukrzycowych z grupy sulfonylomocznika, leków antyagregacyjnych, w tym z grupy kumaryny i niektórych antybiotyków oraz ototoksyczne działanie furosemidu. Glikokortykosteroidy o działaniu ogólnym stosowane jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym zmniejszają stężenie salicylanów we krwi w trakcie kortykoterapii oraz mogą zwiększać ryzyko przedawkowania salicylanów po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów. Jednoczesne stosowanie preparatu z pochodnymi fluorochinolonu (np. ciprofloksacyna) może powodować kumulację kofeiny. Kofeina osłabia działanie leków uspokajających i nasennych, a nasila działanie izoprenaliny i leków wywołujących tachykardię (np. sympatykomimetyków, tyroksyny). Cimetydyna, disulfiram, doustne środki antykoncepcyjne zwalniają, a barbiturany przyspieszają metabolizm kofeiny. Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko podrażnienia błon śluzowych i krwawień z przewodu pokarmowego.

Cena

Coffepirine Tabletki od bólu głowy, cena 100% 2,71 zł

Preparat zawiera substancje Acetylsalicylic acid, Caffeine.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 tabl. powl. zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etoksybenzamidu oraz 50 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (ASA) i 50 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 200 mg paracetamolu i 50 mg kofeiny. Preparat zawiera uwodorniony olej rycynowy.

1 saszetka zawiera: 500 mg kwasu acetylosalicylowego (ASA), 300 mg kwasu askorbowego, 50 mg kofeiny. Lek zawiera sacharozę.

1 tabl. zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

1 saszetka granulatu zawiera 500 mg ASA (oraz 19 mg sodu i aspartam). 1 tabl. musująca zawiera 500 mg ASA (oraz 543 mg sodu ).

1 tabl. drażowana mite zawiera 0,5 mg winianu ergotaminy i 25 mg kofeiny bezwodnej; 1 tabl. drażowana forte zawiera 1 mg winianu ergotaminy i 100 mg kofeiny bezwodnej. Tabletki zawierają laktozę i sacharozę.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. zawiera 200 mg karbamazepiny.

1 tabl. zawiera 20 mg cynaryzyny i 40 mg dimenhydraminy.

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etoksybenzamidu oraz 50 mg kofeiny.

1 tabl. do ssania zawiera 60 mg mieszaniny mentolu i izowalerianianu mentylu. Preparat zawiera sacharozę.

1 tabl. powl. zawiera 37,5 mg chlorowodorku tramadolu i 325 mg paracetamolu. 1 tabl. powl. forte zawiera 75 mg chlorowodorku tramadolu i 650 mg paracetamolu; tabl. powl. forte zawierają laktozę.

1 kaps. twarda zawiera 75 mg, 150 mg lub 300 mg pregabaliny.

1 tabl. powl. zawiera 800 mg lub 1200 mg piracetamu; lek zawiera laktozę.

1 tabl. zawiera 8 mg, 16 mg lub 24 mg dichlorowodorku betahistyny. Preparat zawiera laktozę.

Bilobil. 1 kaps. zawiera 40 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonowych (24-29%), terpenów laktonowych (6-9%) i bilobalidu; kaps. zawierają laktozę. Bilobil Forte. 1 kaps. zawiera 80 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego, co odpowiada: 17,6-21,6 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych; 2,24-2,72 mg ginkgolidów A, B i C; 2,08-2,56 mg bilobalidu; kaps. Forte zawierają laktozę oraz glukozę. Bilobil Intense. 1 kaps. zawiera 120 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), co odpowiada: 26,4-32,4 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych; 3,36 do 4,08 mg (6%) - 7,2 mg ginkgolidów A, B, C; 3,12-3,84 mg bilobalidu; kaps. Intense zawierają laktozę oraz glukozę.

1 tabl. zawiera 30 mg lub 60 mg duloksetyny (w postaci chlorowodorku). Preparat zawiera cukier prasowalny.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Paraliż kleszczowy: objawy, przyczyny i leczenie Paraliż kleszczowy: objawy, przyczyny i leczenie

Paraliż kleszczowy może wystąpić po ukąszeniu przez kleszcza. Paraliż kleszczowy może pojawić się u każdego, jednak najczęściej na jego objawy narażone są ...

więcej

Autyzm u dorosłych. Jak wygląda życie dorosłego autysty Autyzm u dorosłych. Jak wygląda życie dorosłego autysty

Autyzm u dorosłych ma wiele obliczy. Trudno opisać dorosłego autyka, tak jak trudno sklasyfikować samą chorobę. Ania z diagnozy: "autyzm" właściwie się ...

więcej

Autyzm wysokofunkcjonujący Autyzm wysokofunkcjonujący

Autyzm wysokofunkcjonujący nie widnieje w medycznych klasyfikacjach, a mimo tego dość często można się natknąć na ten termin w różnych źródłach. Określa ...

więcej

Autyzm (zaburzenia ze spektrum autyzmu) - przyczyny, rodzaje, objawy, terapia Autyzm (zaburzenia ze spektrum autyzmu) - przyczyny, rodzaje, objawy, ...

Autyzm (a mówiąc poprawnie, zaburzenia ze spektrum autyzmu) to problem, którego obawia się wielu rodziców małych dzieci. Czym spowodowane są, związane z ...

więcej

Czym grozi nieprzespana noc? Co się dzieje w mózgu po bezsennej nocy? Czym grozi nieprzespana noc? Co się dzieje w mózgu ...

Podobno małe zaburzenia snu jeszcze nikomu krzywdy nie wyrządziły. Jednak wyobraźcie sobie, jak wiele wypadków drogowych było spowodowanych tym, że kierowcy byli ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.