Coffepirine Tabletki od bólu głowy

1 tabl. zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Interakcje
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Coffepirine Tabletki od bólu głowy 12 szt., tabl. 2,71zł 2017-10-31

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu składników: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i analeptycznym. Kwas acetylosalicylowy hamuje syntezę prostaglandyn i tromboksanu A2. Ponadto zmniejsza agregację płytek krwi. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego - częściowo z żołądka, głównie z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Wiąże się z albuminami osocza w 50-80%. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w 10% w postaci niezmienionej oraz w postaci metabolitów. T0,5 wynosi 2-3 h. Zawarta w preparacie kofeina szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w wątrobie i wydalana w postaci metabolitów z moczem. Wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy i naczynioruchowy. Przenika przez barierę krew-mózg, przez łożysko i do mleka matki.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. 2-6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 h. Nie stosować długotrwale, nie przyjmować na czczo. Nie przekraczać 6 tabl. na dobę. Tabletki popijać dużą ilością płynu.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy, bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle, ból zęba).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub salicylany. Występujące w przeszłości napady astmy oskrzelowej - po salicylanach lub innych NLPZ. Choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skaza krwotoczna, dna moczanowa. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Ciężka niewydolność serca. Jednoczesne stosowanie z metotreksatem w dawkach ≥15 mg tygodniowo. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do 12 rż.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów otrzymujących leki przeciwzakrzepowe oraz reagujących nadwrażliwością na salicylany oraz NLPZ. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową lub krwawieniami z przewodu pokarmowego w wywiadzie, niedoborem G-6-PD, nadczynnością tarczycy oraz nadciśnieniem tętniczym. Należy zachować ostrożność u pacjentów z chorobami alergicznymi (astma oskrzelowa, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa), przed zabiegami chirurgicznymi, zaburzeniami czynności nerek i wątroby, w przypadku obfitych krwawień miesiączkowych oraz u kobiet stosujących wewnątrzmaciczne wkładki antykoncepcyjne.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić: bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienie z przewodu pokarmowego (jawne lub utajone), choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, perforacje, ból i zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, niepokój ruchowy, zwiększone ryzyko krwawienia, wydłużenie czasu krwawienia oraz czasu protrombinowego, trombocytopenia, pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy, zaburzenia rytmu serca. Rzadko: zaburzenia czynności wątroby, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.

Ciąża i laktacja

Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią. Kwas acetylosalicylowy poprzez wpływ na owulację, może zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu preparatu.

Interakcje

Kwas acetylosalicylowy nasila toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny, w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Jeżeli dawka metotreksatu jest ≥ 15 mg na tydzień nie stosować preparatu. Jednoczesne stosowanie z tiklopidyną może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia (należy kontrolować czas krwawienia), z NLPZ zwiększa ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego i uszkodzenia nerek. Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie leków zwiększających wydalanie kwasu moczowego, leków moczopędnych i przeciwnadciśnieniowych. Nasila działanie leków przeciwcukrzycowych z grupy sulfonylomocznika, leków antyagregacyjnych, w tym z grupy kumaryny i niektórych antybiotyków oraz ototoksyczne działanie furosemidu. Glikokortykosteroidy o działaniu ogólnym stosowane jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym zmniejszają stężenie salicylanów we krwi w trakcie kortykoterapii oraz mogą zwiększać ryzyko przedawkowania salicylanów po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów. Jednoczesne stosowanie preparatu z pochodnymi fluorochinolonu (np. ciprofloksacyna) może powodować kumulację kofeiny. Kofeina osłabia działanie leków uspokajających i nasennych, a nasila działanie izoprenaliny i leków wywołujących tachykardię (np. sympatykomimetyków, tyroksyny). Cimetydyna, disulfiram, doustne środki antykoncepcyjne zwalniają, a barbiturany przyspieszają metabolizm kofeiny. Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko podrażnienia błon śluzowych i krwawień z przewodu pokarmowego.

Preparat zawiera substancje Acetylsalicylic acid, Caffeine.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 tabl. zawiera 450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny. Preparat zawiera laktozę.

1 tabl. zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (ASA) i 50 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etoksybenzamidu oraz 50 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 200 mg paracetamolu i 50 mg kofeiny. Preparat zawiera uwodorniony olej rycynowy.

1 tabl. zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny.

1 saszetka zawiera: 500 mg kwasu acetylosalicylowego (ASA), 300 mg kwasu askorbowego, 50 mg kofeiny. Lek zawiera sacharozę.

1 tabl. powl. zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny.

1 tabl. dojelitowa zawiera 75 mg lub 100 mg kwasu acetylosalicylowego.

1 ml kropli zawiera: 360 mg nalewki z owocu i kwiatostanu głogu oraz korzenia kozłka DER (1:4,0-4,5) ekstrahent: etanol 70% V/V, 250 mg nalewki mianowanej z ziela konwalii DER (1:4,0-4,5) ekstrahent: etanol 70% V/V, 130 mg wyciągu płynnego z zarodków kola, 0,655 mg kofeiny. Zawartość etanolu: 60-69% obj.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etoksybenzamidu oraz 50 mg kofeiny.

Bilobil. 1 kaps. zawiera 40 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), standaryzowanego na zawartość glikozydów flawonowych (24-29%), terpenów laktonowych (6-9%) i bilobalidu; kaps. zawierają laktozę. Bilobil Forte. 1 kaps. zawiera 80 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego, co odpowiada: 17,6-21,6 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych; 2,24-2,72 mg ginkgolidów A, B i C; 2,08-2,56 mg bilobalidu; kaps. Forte zawierają laktozę oraz glukozę. Bilobil Intense. 1 kaps. zawiera 120 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), co odpowiada: 26,4-32,4 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych; 3,36 do 4,08 mg (6%) - 7,2 mg ginkgolidów A, B, C; 3,12-3,84 mg bilobalidu; kaps. Intense zawierają laktozę oraz glukozę.

1 tabl. zawiera 300 mg lub 500 mg paracetamolu.

1 tabl. zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego (ASA) i 50 mg kofeiny.

1 tabl. zawiera 250 mg lub 100 mg (mite) lewodopy i 25 mg karbidopy.

1 fiolka (1,3 ml) zawiera 9,75 mg arypiprazolu.

1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny. Preparat zawiera laktozę.

1 kaps. twarda zawiera 300 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 25 mg kofeiny.

1 tabl. powl. zawiera 800 mg lub 1,2 g piracetamu. 1 ml roztworu doustnego zawiera 200 mg lub 333 mg piracetamu.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Stwardnienie zanikowe boczne (SLA, ALS): przyczyny, objawy i leczenie Stwardnienie zanikowe boczne (SLA, ALS): przyczyny, objawy i leczenie

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA, ALS) to postępująca choroba neurologiczna. Jej istotą jest porażenie neuronów ruchowych, które prowadzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich ...

więcej

Choroby nerwowo-mięśniowe: podział, objawy i leczenie Choroby nerwowo-mięśniowe: podział, objawy i leczenie

Choroby nerwowo-mięśniowe doprowadzają do nieprawidłowej czynności nerwów oraz mięśni. Objawy choroby nerwowo-mięśniowej to zarówno osłabienie siły mięśniowej czy zaniki mięśni, jak również ...

więcej

Komórki macierzyste w leczeniu porażenia mózgowego i autyzmu Komórki macierzyste w leczeniu porażenia mózgowego i autyzmu

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej już od kilkudziesięciu lat są standardową terapią w leczeniu ponad 80 ciężkich chorób. Najnowsze badania wykazały, że ...

więcej

Parkinsonizm (zespół parkinsonowski) - przyczyny, objawy i leczenie Parkinsonizm (zespół parkinsonowski) - przyczyny, objawy i leczenie

Parkinsonizm (zespół parkinsonowski) to zespół objawów charakterystycznych dla choroby Parkinsona, które mogą się pojawić nie tylko w przebiegu tej choroby, lecz także ...

więcej

Wgłobienie mózgu: przyczyny, objawy, leczenie Wgłobienie mózgu: przyczyny, objawy, leczenie

Wgłobienie mózgu polega na nieprawidłowym przemieszczeniu tkanki nerwowej w obrębie czaszki. W zależności od tego, które dokładnie części mózgowia i w jakie ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.