Clotrimazolum Hasco

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Clotrimazolum Hasco tuba 20 g, krem 3,12 zł 2018-04-19

Działanie

Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Hamuje biosyntezę ergosterolu niezbędnego do budowy błony komórkowej grzyba, co prowadzi do zaburzeń jej przepuszczalności i w efekcie do lizy komórki. W małych stężeniach działa grzybostatycznie, a w dużych grzybobójczo.

Dawkowanie

Miejscowo: 2-3 razy na dobę, cienką warstwę kremu nanieść na chorobowo zmienioną skórę i delikatnie wetrzeć. Po ustąpieniu ostrych objawów lek należy stosować jeszcze przez co najmniej miesiąc.

Wskazania

Grzybicze zakażenia skóry wywołane przez dermatofity, drożdżaki, pleśniaki oraz inne gatunki grzybów: grzybica stóp, grzybica dłoni, grzybica skóry tułowia, grzybica pachwin, łupież pstry. Kandydozy skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (Candida vulvitis i balanitis).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować dopochwowo.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu preparatu z oczami i ustami. Klotrymazol stosowany miejscowo może uszkadzać środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu (prezerwatywy i krążki dopochwowe). Podczas stosowania klotrymazolu na błony śluzowe zewnętrznych narządów płciowych i co najmniej przez 5 dni po zaprzestaniu jego stosowania, nie należy używać mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

Rzadko mogą wystąpić reakcje skórne (rumień, zaczerwienienie, pieczenie skóry, pokrzywka, krostki, złuszczanie naskórka, podrażnienie). Ponadto: ogólnoustrojowe reakcje alergiczne, ból oraz świąd i wysypka.

Ciąża i laktacja

Lek można stosować w okresie ciąży tylko w zdecydowanej konieczności. Podczas leczenia zakażenia warg sromowych, nie należy stosować preparatu dopochwowo. W okresie karmienia piersią lek może być stosowany tylko w przypadkach uzasadnionych, pod kontrolą lekarza.

Uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Klotrymazol zmniejsza skuteczność amfotercyny i innych antybiotyków polienowych (np. nystatyny, natamycyny). Jednocześnie stosowane miejscowo preparaty zawierające silnie działające steroidy osłabiają działanie klotrymazolu.

Cena

Clotrimazolum Hasco, cena 100% 3,12 zł

Preparat zawiera substancję Clotrimazole.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu. Preparat zawiera 11,5 g/100 g alkoholu cetostearylowego.

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu. Preparat zawiera alkohol cetylowy, alkohol stearylowy.

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu.

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy.

1 tabl. dopochwowa zawiera 100 mg lub 500 mg klotrymazolu. Tabl. dopochwowe 500 mg zawierają żółcień chinolinową.

1 g pasty zawiera 10 mg klotrymazolu. Preparat zawiera butylohydroksyanizol (E320) oraz alkohol cetostearylowy.

1 g kremu zawiera 0,64 mg dipropionianu betametazonu (co odpowiada 0,5 mg betametazonu) i 10 mg klotrymazolu. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy.

1 g maści lub kremu zawiera 0,5 mg betametazonu w postaci dipropionianu betametazonu, 10 mg klotrymazolu i 1 mg gentamycyny w postaci siarczanu gentamycyny. Ponadto krem zawiera alkohol cetostearylowy i glikol propylenowy.

1 ml roztworu zawiera 10 mg klotrymazolu. 

1 ml płynu zawiera 10 mg klotrymazolu.

Najczęściej wyszukiwane

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego (w postaci kwasu fusydynowego półwodnego) oraz 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu betametazonu). Ponadto preparat zawiera alkohol cetostearylowy, parahydroksybenzoesan metylu i propylu, sorbinian potasu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu); krem zawiera alkohol cetostearylow i chlorokrezol.

1 g żelu zawiera 3 mg adapalenu oraz 25 mg nadtlenku benzoilu. Preparat zawiera glikol propylenowy.

1 ml płynu zawiera 20 mg minoksydylu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 10 mg octanu hydrokortyzonu. Krem zawiera butylohydroksyanizol, alkohol cetylowy i sorbinian potasu.

1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg izotretynoiny; kapsułki zawierają olej sojowy.

1 g zawiesiny zawiera 20 mg benzokainy i 240 mg tlenku cynku.

1 ml płynu i emulsji oraz 1 g żelu zawiera 10 mg klindamycyny w postaci fosforanu. Ponadto emulsja zawiera alkohol cetostearylowy; płyn zawiera glikol propylenowy; żel zawiera glikol propylenowy i hydroksybenzoesan metylu.

1 g maści zawiera 0,3 mg lub 1 mg takrolimusu w postaci takrolimusu jednowodnego.

1 g żelu zawiera 50 µg kalcypotriolu i 0,5 mg betametazonu w postaci dipropionianu. Żel zawiera butylohydroksytoluen.

Nagłówek Porady ekspertów

HIV
22 kwietnia 2017

Dzień dobry, przedwczoraj miałem wyniki badań na przeciwciała wirusa hiv AG p24 +p/c_a-HIV1/a-HIV2 wynik to 1504.00 COI gdzie wynik dodatni to powyżej jeden. Czy przy tak dużym wskaźniku może to oznaczać tylko jedno, że jestem zarażony wirusem HIIV? Czy niedoczynność tarczycy zdiagnozowana około 2 tygodni temu, 2 antybiotyki (Fanipos oraz Enetol 250) w tym jeden ze sterydami, oraz inne leki: Clotrimazolum Hasco oraz Hemorol bądź zażywane białko mogą mieć wpływ na ten wynik? We wtorek będę miał kolejny wynik a ewentualnie w piątek wynik Westen Blot przesłany faksem. Czy mam poważne problemy z tarczycą, hashimoto czy jest to wirus HIV? Jeżeli mam ponad 1500 przeciwciał COI czy to jest jednoznaczne? W środę mam również wizytę u specjalisty w poradni zakaźnej. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź eksperta:

Obecność przeciwciał antyHIV wskazuje na zakażenie tym wirusem. Choroba Hashimoto jest niezależna od zakażenia HIV. Dokładniejsze badania wykażą, czy wymaga Pan leczenia i jakiego.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Żołądź penisa
28 października 2016

Sprawa wygląda tak: jakiś czas temu po stosunku z dziewczyną, pojawiły się na moich niektórych włosach łonowych krosty, niektóre ropne, niektóre nie. Wokół mieszków włosowych, w promieniu pół milimetra zszedł naskórek, zrobiły się płytkie "kratery", używałem wtedy maści Clotrimazolum hasco, pojawiały się zawsze po stosunku, ale przestały( 1-2 miesiące) i mniej więcej w tym okresie na mojej żołędzi pojawiło się swędzące zaczerwienienie i wtedy dostałem zmarszczek, bruzd, rowków na żołędzi, najgłębsze na górnej stronie, w zarysie tworzą czworokąty. Jest to bardzo nieestetyczne. Kiedyś ich nie miałem, teraz mam zawsze i przy wzwodzie i bez wzwodu. A po ostatnim stosunku pojawiły się u mnie krosty na żołędzi, małe, bardzo czerwone, jakby ropne, ale nie wiem. Są na wewnętrznej stronie napletka i na żołędzi. Zrobiłem zdjęcie i na przybliżeniu widać tak jakby okręgi bez naskórka (tak jakby po tych krosteczkach), są one bardzo czerwone. Miejscami widać jakieś grudki czegoś gęstego, białego, jest to małe i jest tego bardzo niewiele. Co to może być, czy dam radę poradzić sobie z tym sam, czy konieczna jest wizyta u specjalisty (jakiego)?

Odpowiedź eksperta:

Szanowny Panie Mariuszu, choć bardzo bym chciał, nie jestem w stanie pomóc bez zobaczenia Pana na żywo i zbadania tych zmian. Zalecam zatem jak najszybsze udanie się do lekarza - w Pana przypadku powinien to być dermatolog-wenerolog. Życzę powodzenia i szybkiego wyzdrowienia. Doktor Igor

Odpowiedzi udzielił ekspert:
Zwiń
świąd
10 marca 2012
Dzień dobry mam pytanie, kupiłam sobie z chłopakiem żel Durex play "słodka truskawka żel intymny o smaku truskawkowym" niestety dzień po stosunku zrobił mi się obrzęk mały obrzęk na samym początku pochwy, odczuwam nieprzyjemne swędzenie i czasem pieczenie, ale bardziej swędzi. jest to strasznie nieprzyjemne i uciążliwe... wiele moich znajomych ma uczulenie na ten żel. tylko mnie to już trzyma 3 dzień. Nie mam mozliwość pójścia do ginekologa. kupiłam sobie maść Clotrimazolum Hasco bo słyszałam że pomaga, używam żelu do higieny intymnej z Ziaja, dbam bardzo o higienę. co mam robić? czekam na szybką odpowiedź Matylda

Odpowiedź eksperta:

Aby odppowiedzieć na Pani pytanie co robić, należy znać przyczynę dolegliwości. Świąd może być objawem uczulenia, wtedy stosowane są środki przeciwalergiczne lub stanu zapalnego, który leczony jest lekami przeciwzapalnymi zależnie od etiologii.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i UVB Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i ...

Promieniowanie UV poprawia nastrój, zmienia kolor skóry i wspomaga leczenie chorób skóry. Jednak promieniowanie UV ma więcej wad niż zalet, dlatego warto ...

więcej

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci? WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci?

Wrastający paznokieć to bolesna dolegliwość. Początkowo jest jedynie przyczyną lekkiego dyskomfortu. Jednak w miarę wrastania paznokcia pojawiają się bóle palucha u stopy, ...

więcej

PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie

Bąbel na stopie utrudnia chodzenie i boli? Twoje buty powodują otarcia i bolesne pęcherze? Udzielimy ci dobrych rad, jak zapobiegać i leczyć ...

więcej

Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w domu? Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w ...

Grzybica paznokci najczęściej dotyczy paznokci stóp. Jak leczyć grzybicę paznokci: iść do lekarza czy próbować domowych sposobów? Leczenie grzybicy paznokci nie jest ...

więcej

Melanina: rodzaje i rola Melanina: rodzaje i rola

Melanina to pigment, który odpowiada między innymi za barwę naszej skóry, włosów czy tęczówek oczu oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlaczego ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.