Cholinex Intense

1 tabl. do ssania lub 1 pastylka twarda zawiera 2,5 mg heksylorezorcynolu i 1,2 mg chlorku benzalkoniowego. Tabl. do ssania zawierają sacharozę, glukozę, czerwień koszenilową i czerń brylantową. Pastylki twarde zawierają sacharozę i glukozę.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Cholinex Intense 16 szt., pastylki twarde o smaku miodowo-cytrynowym 19,70zł 2017-10-31

Działanie

Preparat złożony działający na błonę śluzową gardła. Heksylorezorcynol działa miejscowo znieczulająco i łagodnie antyseptycznie. Chlorek benzalkonium wykazuje działanie antyseptyczne.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci w wieku powyżej 12 lat.: 1 tabl./pastylkę ssać powoli co 3 h. Maksymalnie 8 tabl./pastylek na dobę. Dzieci w wieku 7-12 lat: 1 tabl./pastylkę ssać powoli co 3 h. Maksymalnie 4 tabl./pastylki na dobę. Nie przekraczać zalecanego dawkowania. Nie podawać preparatu dzieciom w wieku poniżej 7 lat.

Wskazania

Objawowo w bólu i zapaleniu gardła.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na heksylorezorcynol, chlorek benzalkoniowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Środki ostrożności

1 tabl. do ssania lub 1 pastylka zawiera sacharozę (ok. 1,2 g),glukozę (ok. 1,2 g) - pacjenci chorzy na cukrzycę powinni uwzględnić tę ilość cukru w swojej diecie. Tabl. do ssania zawierają czerwień koszenilową i czerń brylantową, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Niepożądane działanie

Miejscowe podrażnienia lub stany zapalne w obrębie jamy ustnej i gardła.

Ciąża i laktacja

W ciąży i okresie karmienia piersią należy zachować ostrożność (brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania).

Uwagi

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Preparat zawiera substancje Benzalkonium chloride, Hexylresorcinol.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 tabl. do ssania lub 1 pastylka twarda zawiera 2,5 mg heksylorezorcynolu i 1,2 mg chlorku benzalkoniowego. Tabl. do ssania zawierają sacharozę, glukozę, czerwień koszenilową i czerń brylantową. Pastylki twarde zawierają sacharozę i glukozę.

1 g roztworu do kąpieli zawiera 525 mg parafiny ciekłej lekkiej, 60 mg chlorku benzalkoniowego i 20 mg triklosanu.

1 pastylka zawiera 1 mg chlorku benzalkoniowego. Ponadto pastylki Septolete zawierają laktozę, sorbitol, glukozę i sacharozę; pastylki Septolete D zawierają maltitol, mannitol i glicerol.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. zawiera 5 mg desloratadyny.

1 tabl. zawiera 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 2,5 mg chlorowodorku triprolidyny.

2 ml roztw. do nebulizacji zawierają 15 mg chlorowodorku ambroksolu. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy.

1 dawka odmierzona zawiera 25 µg salmeterolu (w postaci ksynafonianu) i 125 µg propionianu flutykazonu, co odpowiada 21 µg salmeterolu i 110 µg propionianu flutykazonu dostarczanym przez dozownik (dawka dostarczana) lub 1 dawka odmierzona zawiera 25 µg salmeterolu (w postaci ksynafonianu) i 250 µg propionianu flutykazonu, co odpowiada 21 µg salmeterolu i 220 µg propionianu flutykazonu dostarczanym przez dozownik (dawka dostarczana).

100 g syropu zawiera 36 g wodnego maceratu z 5 g korzenia prawoślazu lekarskiego. Preparat zawiera etanol, sacharozę i kwas benzoesowy.

100 g preparatu zawiera: 40 g soku z ziela babki lancetowatej, 15 g nalewki z kwiatostanu lipy, 15 g nalewki z korzenia lukrecji, 10 g nalewki z liści mięty, 20 g wyciągu z ziela tymianku. Preparat zawiera etanol.

1 ml roztworu (ok. 20 kropli) zawiera 250 mg niketamidu.

5 ml syropu Junior zawiera 7,5 mg bromowodorku dekstrometorfanu oraz 50 mg dekspantenolu; 5 ml syropu Duo zawiera 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu oraz 50 mg dekspantenolu. Lek zawiera sacharozę.

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg chlorowodorku oksymetazoliny.

1 dawka (1 plastikowy pojemnik) zawiera 400 µg propionianu flutykazonu mikronizowanego.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Oczyszczanie płuc po rzuceniu palenia - dieta i ćwiczenia oddechowe Oczyszczanie płuc po rzuceniu palenia - dieta i ćwiczenia ...

Oczyszczenie płuc po rzuceniu palenia jest procesem długotrwałym i zależy od ilości toksyn zalegających w płucach i upośledzenia funkcji rzęsek, które odpowiadają ...

więcej

Leki przeciwgorączkowe (na gorączkę) - działanie, dawkowanie Leki przeciwgorączkowe (na gorączkę) - działanie, dawkowanie

Leki przeciwgorączkowe (na gorączkę) to leki obniżające niefizjologicznie podwyższoną temperaturę ciała. Leki przeciwgorączkowe najczęściej zawierają takie substancje, jak paracetamol czy ibuprofen. Jak ...

więcej

Tracheostomia Tracheostomia

TRACHEOSTOMIA to otwór w przedniej ścianie tchawicy, przez który wprowadza się rurkę tracheostomijną. Pozwala ona na swobodne oddychanie z pominięciem górnych dróg ...

więcej

Suchość i drapanie w gardle. Domowe sposoby na chore gardło Suchość i drapanie w gardle. Domowe sposoby na chore ...

Suchość i drapanie w gardle oraz męcząca chrypka to dolegliwości, które najczęściej pojawiają się zimą i jesienią. Aby je zlikwidować lub choć ...

więcej

Układ oddechowy: budowa i działanie Układ oddechowy: budowa i działanie

Układ oddechowy człowieka składa się z dróg oddechowych (górnych i dolnych) oraz z płuc. Zadaniem układu oddechowego jest wymiana gazowa pomiędzy organizmem ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.