Canephron N

100 ml płynu zawiera wyciąg (1:56) z 1,8 g mieszaniny z: ziela tysiącznika, korzenia lubczyka, liścia rozmarynu, w stosunku 1:1:1. Lek zawiera do 19,5% (V/V) alkoholu.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Canephron N 1 but. 100 ml, krople doustne, płyn 38,70zł 2017-10-31

Działanie

Lek pochodzenia naturalnego. W kilku przeprowadzonych badaniach klinicznych zastosowanie leku prowadziło do przyspieszonego ustępowania dolegliwości wywołanych chorobami zapalnymi dolnych dróg moczowych. Wyniki uzyskane w powyższych badaniach klinicznych wskazują na przeciwzapalne, rozkurczowe, antynocyceptywne oraz antybakteryjne działanie preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku >12 lat: 74 krople (tj. 5 ml) 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem). Stosować przez okres do 4 tyg.; w celu dalszego stosowania, po upływie 3 tyg. należy skonsultować się z lekarzem. Terapię lekiem można powtórzyć u pacjentów, którzy w przeszłości dobrze tolerowali leczenie. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po ok. 7 dniach, dalsze leczenie należy skonsultować z lekarzem. Sposób podania. Przed użyciem wstrząsnąć. Lek może być podawany z innymi płynami (np. szklanką wody). Podczas stosowania zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

Wskazania

Tradycyjny lek roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania. Stosowany wspomagająco i uzupełniająco w leczeniu dolegliwości łagodnych chorób zapalnych dolnych dróg moczowych oraz jako środek zapobiegawczy i wspomagający leczenie pacjentów z kamicą dróg moczowych lub tendencją do odkładania się piasku nerkowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub kopru włoskiego) lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Choroba wrzodowa żołądka. Obrzęki spowodowane zaburzeniami czynności serca lub nerek i (lub) jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.

Środki ostrożności

W przypadku gorączki, skurczów, krwi w moczu, problemów z oddawaniem moczu lub ostrego zatrzymania moczu, wymagane jest przeprowadzenie diagnostyki różnicowej oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Lek zawiera 19% obj. alkoholu, co oznacza, że w 5 ml znajduje się 0,75 g alkoholu. Stanowi to równowartość 19 ml piwa lub 8 ml wina; może być to szkodliwe dla osób uzależnionych od alkoholu. Obecność alkoholu należy również uwzględnić stosując lek w grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby lub padaczką. Preparat nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 12 lat.  

Niepożądane działanie

Często: zaburzenia żołądkowo - jelitowe, np. nudności, wymioty, biegunka. Częstość nieznana: reakcje alergiczne/reakcje nadwrażliwości. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów nadwrażliwości/ reakcji alergicznej należy przerwać przyjmowanie leku.

Ciąża i laktacja

Ze względu na bezpieczeństwo, należy unikać stosowania leku u kobiet w ciąży (ograniczone dane). Brak informacji na temat przenikania leku lub substancji czynnych/metabolitów leku do mleka ludzkiego. Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka, nie należy stosować leku podczas karmienia piersią. Brak danych na temat wpływu na płodność u ludzi. Badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność zarówno u samców jak i samic.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

100 ml płynu zawiera wyciąg (1:56) z 1,8 g mieszaniny z: ziela tysiącznika, korzenia lubczyka, liścia rozmarynu, w stosunku 1:1:1. Lek zawiera do 19,5% (V/V) alkoholu.

5 g pasty zawiera wyciąg z kłącza perzu (12,5 cz.), łusek cebuli (5 cz.), liści brzozy (10 cz.), nasion kozieradki (15 cz.), korzenia pietruszki (17,5 cz.), ziela nawłoci (5 cz.), ziela skrzypu (10 cz.), korzenia lubczyka (10 cz.), ziela rdestu ptasiego (15 cz.). Preparat zawiera etanol.

Najczęściej wyszukiwane

15 g syropu zawiera: 36 mg suchego wyciągu z czosnku (standaryzowanego na zawartość alliiny), 21 mg witaminy C, koncentraty soków z malin i z czarnej porzeczki.

1 kaps. zawiera: 30 mg wyciągu suchego z guarany, 40 mg wyciągu suchego z muira puama, 40 mg wyciągu suchego z cytryńca chińskiego, 38 mg monometioninianu cynku, 30 mg wyciągu olejowego z owocu boczni piłkowanej. Preparat zawiera sorbitol i glukozę.

100 g preparatu zawiera płynny wyciąg z ziela majeranku uzyskiwany poprzez ekstrakcje podłożem (Extractum fluidum (2:1) ex. 2g Majoranae herba).

1 saszetka zawiera:  1,0 g kwiatu rumianku, 0,66 g korzenia prawoślazu, 0,34 g liścia mięty pieprzowej.

1 kaps. zawiera mínimum 1 x 109 CFU szczepów Lactobacillus plantarum (CECT 7315 oraz 7316) oraz przynajmniej 50% ZDS* 5 witamin (B9, B6, B12, A, C) i 2 minerałów (cynk, selen). *ZDS- zalecane dzienne spożycie.

Preparat zawiera 0,3% karboksymetylocelulozy, glicerol oraz N-acetylokarnozynę.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Tasznik pospolity – zastosowanie chwastu o właściwościach leczniczych Tasznik pospolity – zastosowanie chwastu o właściwościach leczniczych

Tasznik pospolity to roślina z charakterystycznymi owocami w kształcie serduszek, którą kojarzy chyba każdy, kto kiedykolwiek biegał po łące. Rzeczywiście, tasznik jest ...

więcej

Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca

Dziurawiec zwyczajny, zwany także zielem świętojańskim, to bylina porastająca łąki, polany, widne zarośla, zbocza, skraje lasów. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych i ...

więcej

WITAMINA B7 (biotyna) - działanie, źródła występowania, objawy niedoboru WITAMINA B7 (biotyna) - działanie, źródła występowania, objawy niedoboru

Witamina B7 (biotyna) jest niezbędna do prawidłowej przemiany materii, zwłaszcza w przemianie glukozy, której poziom we krwi stabilizuje. Z tego powodu witamina ...

więcej

GŁÓG poprawia pracę serca, obniża ciśnienie, wzmacnia i uspokaja GŁÓG poprawia pracę serca, obniża ciśnienie, wzmacnia i uspokaja

Głóg wygląda pięknie – zarówno wiosną, gdy kwitnie, jak i jesienią, kiedy dojrzewają jego owoce. W dodatku jest rośliną o wyjątkowych walorach ...

więcej

Traganek - właściwości lecznicze herbaty z traganka Traganek - właściwości lecznicze herbaty z traganka

Traganek (Astragalus L.) ma liczne właściwości lecznicze. Herbata z traganka wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega infekcjom, wpływa korzystnie na pracę nerek, wątroby i ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.