Biotebal

1 tabl. zawiera 5 mg biotyny. Preparat zawiera sorbitol.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
  10. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Biotebal 30 szt., tabl. 34,75 zł 2018-04-16

Działanie

Biotyna (witamina H) jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B. Biotyna stanowi grupę prostetyczną enzymów, które katalizują reakcje karboksylacji. Witamina ta wchodzi w skład czterech karboksylaz, które pełnią ważną rolę w przemianach glukozy, lipidów, niektórych aminokwasów oraz w przemianach energetycznych. Niedobór biotyny występuje u osób stosujących szczególne diety, żywionych pozajelitowo, spożywających duże ilości surowych jaj, poddanych długotrwałej hemodializie, leczonych długotrwale lekami przeciwdrgawkowymi oraz z zaburzeniami wchłaniania tej witaminy. Niedobór biotyny wywołuje u ludzi objawy zmęczenia, parestezje, wypadanie włosów, zapalenie skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość. Odnotowano, że w przypadku niedoboru biotyny mogą wystąpić zaburzenia w metabolizmie tłuszczów, takie jak podwyższenie stężenia kwasu palmitynowego w wątrobie oraz cholesterolu w surowicy krwi. Biotyna wspomaga keratynizację i różnicowanie komórek naskórka oraz przydatków skórnych, takich jak włosy i paznokcie, poprawiając ich stan. Biotyna wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego. W dużym stopniu z białkami osocza i jest rozprowadzana do wszystkich tkanek organizmu. Ulega częściowemu metabolizmowi w wątrobie i jest wydalana w moczu. W moczu wykrywa się przede wszystkim biotynę w postaci niezmienionej oraz niewielkie ilości jej nieaktywnych metabolitów - bisnorbiotyny i sulfotlenku biotyny.

Dawkowanie

Doustnie: zwykle 5 mg na dobę. Preparat należy stosować regularnie.

Wskazania

Niedobór biotyny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Preparat zawiera sorbitol (E 420) - nie należy go stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Niepożądane działanie

Pojedyncze przypadki zaburzeń żołądkowo-jelitowych i pokrzywki.

Ciąża i laktacja

Ilość biotyny zawarta preparacie znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Uwagi

Lek nie wpływa niekorzystnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Hormony steroidowe mogą przyspieszać katabolizm biotyny w tkankach. Awidyna, zasadowa glikoproteina występująca w białku jaja kurzego, ma zdolność łączenia się z biotyną, inaktywując ją i uniemożliwiając jej wchłanianie. W przypadku niedoboru biotyny lub stosowania jej preparatów nie należy spożywać surowego białka jaja kurzego.

Cena

Biotebal, cena 100% 34,75 zł

Preparat zawiera substancję Biotin.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 tabl. zawiera 5 mg biotyny. Preparat zawiera sorbitol.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. powl. zawiera 120 mg tlenku bizmutu (jako dicytrynianu tripotasu-bizmutu).

1 amp. (2 ml) zawiera 100 mg chlorowodorku tiaminy, 100 mg chlorowodorku pirydoksyny, 1 mg cyjanokobalaminy i 20 mg chlorowodorku lidokainy. Preparat zawiera alkohol benzylowy.

1 tabl. powl. zawiera 100 mg chlorowodorku tiaminy, 200 mg chlorowodorku pirydoksyny i 0,2 mg cyjanokobalaminy.

1 draż. zawiera 100 mg benfotiaminy i 100 mg chlorowodorku pirydoksyny. Preparat zawiera sacharozę.

1 kaps. zawiera 2x109 CFU bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus R0011 i Lactobacillus helveticus R0052.

1 kaps. zawiera 20 mg roztworu olejowego cholekalcyferolu, co odpowiada 500 µg cholekalcyferolu lub 20 000 IU witaminy D3. Kapsułki zawierają olej arachidowy.

1 tabl. powl. zawiera 10 mg koncentratu cholekalcyferolu (co odpowiada 25 µg cholekalcyferolu = 1000 j.m.) lub 70 mg koncentratu cholekalcyferolu (co odpowiada 175 µg cholekalcyferolu = 7000 j.m.) lub 300 mg koncentratu cholekalcyferolu (co odpowiada 750 µg cholekalcyferolu = 30 000 j.m.). Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

1 ml płynu zawiera 20 000 j.m. witaminy A i 10 000 j.m. witaminy D3 (1 kropla zawiera 588 j.m. witaminy A i 294 j.m. witaminy D3).

1 tabl. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 750 mg chlorku potasu, co jest równoważne 391 mg potasu (10 mEq K+). Preparat zawiera laktozę i lak czerwieni koszenilowej.

1 g roztw. zawiera 1,11 mg octanu deksametazonu i 50 mg tymolu.

Nagłówek Porady ekspertów

Antykoncepcja
24 października 2017

Witam! Czy tabletki Biotebal 5 obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Zażywam microgynon 21.

Odpowiedź eksperta:

Biotebal nie wchodzi w interakcji z hormonalnymi tabletkami antykoncepcyjnymi.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Duphaston i biotebal
26 lipca 2017

Czy można przyjmować lek Duphaston na uregulowanie miesiączki razem z suplementem Biotebal?

Odpowiedź eksperta:

Można przyjmować Duphaston razem z Biotebalem.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Przy jakich skutkach ubocznych antykoncepcji hormonalnej należy ją przerwać/zmienić?
5 maja 2017

Dzień dobry, Mam 30 lat. Od 2,5 miesiąca stosuję antykoncepcję hormonalną Atywia. Wraz z pierwszym opakowaniem miałam krwawienie przez 16 dni i bóle podbrzusza. W tym czasie czułam się źle, potem wystąpiły skutki uboczne brania tabletek. Jestem w połowie trzeciego opakowania tych tabletek i skutki uboczne nadal się utrzymują. - włosy wypadają garściami pomimo zażywania Biotebalu (zaczęło się przy 2 opak.) - ból łydek - uczucie ich cięzkości, - pod płatem warg sromowych mniejszych pojawiły się 2 guzki. Początkowo bolące przy dotyku, potem tylko wyczuwalne guzki wielkości ziarenka grochu, po 2 tygodniach ustąpiły, ale zostały jakby delikatne zgrubienia w tym miejscu, przy drugim opakowaniu i trzecim pojawiły się ok kilka dni od rozpoczęcia, mam już ich kilka, w ulotce nie ma wzmianki o takich skutkach ubocznych, czy to jest wskazanie do przerwania/zmiany tabletek antykoncepcyjnych? Zażywam je w celach regulacji i zmniejszenia obfitości, a także okropnych bóli miesiączkowych. Ponadto czuję okresowo zmęczenie, osłabienie, ból i twardość (ciężkość) piersi, nerwowość, drażliwość, wahania nastrojów i apetytu od nadmiernego do nudności na widok jedzenia, a także okolice intymne są bardzo wrażliwe, skóra jakby z papieru. Czy to jest powód do zmiany tabletek, czy powinnam dalej zażywać i się to ureguluje. To jest bardzo uciążliwe. Nie wiem co dalej robić, bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta:

Przede wszystkim radziłabym skonsultować się z lekarzem prowadzącym i powiedzieć o wszystkich uciążliwych objawach i dolegliwościach. Oboje zdecydujecie, co dalej robić.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Włosy
25 kwietnia 2017

Witam , moje pytanie jest w związane z włosami, przeżadzaja mi sie juz dosyc dlugo , stosowalam kosmetyki na porost włosów oraz witaminy biotebal 3 mies , pozniej skrzypowite 4 mies, nic nie pomaga wiec moze to problem hormonalny, kiedys chorowalam na tarczyce, w dzieciństwie, pózniej lekarz oznajmil ze wyzdrowialam , moze to ma zwiazek z tarczycą, kilka mies temu robiłam wyniki na tsh, t3 t4, wyszly dobrze, niewiem co z gym zrobic jakie wyniki jeszcze zrobic , czy udac sie do endokrynologa , czekam na odp pozdrawiam

Odpowiedź eksperta:

Radzę skonsultować się z dermatologiem. Oceni, czy potrzebna jest konsultacja endokrynologa.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Leki stosowane w ciąży
14 listopada 2016

Jestem w 27. tygodniu ciąży. Bardzo wpadają mi włosy i pogorszył się stan paznokci. Przed zajściem w ciążę stosowałam Calcium Panthothenicum i Biotebal 5mg. Czy w obecnym stanie mogę stosować te leki? Co ewentualnie mi Pani proponuje?

Odpowiedź eksperta:

Ani Calcium Panthothenicum, ani Biotyna nie powinna być stosowana podczas ciąży. Zamiast tego radziłabym przyjmować któryś z zestawów witaminowych przeznaczonych dla kobiet w ciąży.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Tabletki biotebal a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych
28 października 2016

Witam.Stosuje tabletki antykoncepcyjne Midiana (znana również jako Yasmin).Od niedawna strasznie wypadają mi włosy, stad moje pytanie- czy tabletki biotebal 5mg maja jakiś wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Midiana? Napisze jeszcze,że praktycznie codziennie stosuje tabletki sanprobi ibs. Z góry dziękuje za odpowiedź,

Odpowiedź eksperta:

Ani Biotebal, ani Sanprobi nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcyjną Midiane.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Problem z włosami i paznokciami
5 października 2016

Witam od kilku lat zmagam się problemem wypadających włosów oraz łamaniem się paznokci.Zażywałam biotebal przez parę miesięcy tabletki jak i szampon nic nie pomogło a co paznokci zażywałam odżywki lecz nic a nic się nie zmieniło.Jem owoce i warzywa. Będąc u pediatry nic nie wykazał w wynikach badań krwi co mogło spowodować wypadnie włosów. Moje włosy są wszędzie zamiast tracić ich 100 dziennie bo tak zazwyczaj jest to ja tracę dwa razy więcej bardzo mi to przeszkadza bo jestem w młodym wieku a moja głowa wygląda jakbym nie miała włosów.

Odpowiedź eksperta:

Sugeruję wizytę u dermatologa. Należy wykonać trichoskopię oraz badania krwi (między innymi oznaczenie poziomu żelaza i hormonów tarczycy).

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Tabletki na wzmocnienie/porost włosów
22 września 2016

Dzień dobry, jestem Ania i mam 21 lat, mam jasne włoski na baczkach brzuchu i w sumie takie malusie to na całym ciele oprócz wiadomo miejsc w których wystepuja :) Mam pytanie odnośnie wpływu tabletek na porost włosów _Biotebal, Hairvity itp. CZY SPOWODUJĄ ONE WZROST WŁOSÓW NA CAŁYM CIELE, CZY TYLKO NA GŁOWIE? Z góry dziękuję za pomoc, Ania

Odpowiedź eksperta:

Wymienione preparaty nie mają objawu ubocznego w postaci nadmiernego owłosienia. Są to suplementy diety.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
wypadają włosy
16 maja 2016

witam, mojej 9 letniej wnuczce straaaaasznie wypadają włosy,całymi pasmami.!!!!!!Mia la robione wszystkie badania,wyniki w normie a włosów na głowie coraz mniej. Zauważyłam,ze jest ona bardzo nerwowa,ma różne tiki,chrząka,skubie paznokcie itp. Proszę o poradę,co robić ,aby jej pomóc i zatrzymać wypadanie włosów.Wizyta u dermatologa dopiero na czerwiec.Jej siostra 20 letnia studentka również walczy z wypadaniem włosów od kilku lat i tez jest bardzo nerwowa, bierze biotebal już kilka lat,ale nie widać efektów. Co mamy robić?

Odpowiedź eksperta:

Szanowna Pani Dano, proszę cierpliwie czekać na wizytę u dermatologa. Bez badania i znalezienia przyczyny takiego stanu rzeczy, nie jestem w stanie pomóc. Proszę na wizytę zabrać wszystkie wyniki badań, to bardzo pomoże w diagnozie i ją przyspieszy. Proszę zachować spokój i zaufać specjaliście. Serdecznie pozdrawiam Panią i wnusię, życzę również skutecznego leczenia! Doktor Igor.

Odpowiedzi udzielił ekspert:
Zwiń
Biotebal i izotek
15 stycznia 2016

Witam, od kilku miesięcy przyjmuję izotek. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moje włosy znacznie zaczęły wypadać. Ograniczyłam izotek i spożywam dawkę 10 mg na dzień. Za poradą pani w aptece zakupiłam biotebal. Czy mogę przyjmować obydwa leki na raz? Czytałam również, że biotyna może nasilać trądzik. Co w takim przypadku powinnam zrobić?

Odpowiedź eksperta:

Wypadanie włosów przy terapii izotretinoina jest objawem ubocznym tego leku i ma charakter telogenowy. Wymieniony suplement nie zahamuje tego procesu.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Hashimoto i biotyna
15 lutego 2016

Dzień dobry, Czy mogę przyjmować Biotebal 5mg przy Hashimoto? Obecnie biorę Euthyrox N75 i mam dobre wyniki. TSH= 1,74.

Odpowiedź eksperta:

Może Pani.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Axotret
29 września 2015

Dzień dobry. Kończę niedługo kurację lekiem axotret i zauważyłam straszne wypadanie włosów. Kupiłam BIOTEBAL i kończę pierwszy listek. Włosy wychodzą w ogromnych ilościach. Czy nic się nie stanie, jeżeli stosuję te dwa lekarstwa jednocześnie? Czy mogę spokojnie kupić następne opakowanie biotebalu i czekać na efekty? Bardzo dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam,

Odpowiedź eksperta:

Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego, jeśli pojawił się taki objaw, to niestety nalezy rozważyć odstawienie izotretinoiny.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
nadmierne wypadanie włosów
30 listopada 2015

Witam. Od około 4 miesięcy borykam się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Od tego czasu moje życie to koszmar. Przy czesaniu wypada mi około 200 włosów, a w ciągu dnia jeszcze raz tyle. Przy myciu wypada mi ich znacznie więcej bo około 400. Problem z wypadaniem włosów zaczął się u mnie po dekoloryzacji włosów która miała miejsce w maju. Początkowo nie wypadało ich aż tyle... Od 3 miesięcy biorę tabletki Biotebal ale nie przynoszą one żadnych efektów. Dwa miesiące temu byłam u dermatologa i Pani Doktor przepisała mi Alpicort oraz szampon przeciwłupieżowy z komleksem witamin A i E - Priolam. Ale to również nic nie pomogło a wręcz przeciwnie. Po płynie Alpicort skóra głowy była podrażniona i zaczęły pojawiać się na skórze głowy guzki ropne, a włosy zaczęly wypadać mi bardziej. Ostatnio zaczęłam stosować Preparat do intensywnej kuracji stymulującej porost włosów z firmy Pharmaceris. Po tym produkcie również nie nastąpiła poprawa. Jedynym plusem tego produktu było to że włosy zaczęły mi szybciej rosnąć oraz pojawiły się włosy w miejscach gdzie ich zaczęło ubywać. Używałam również Bellisy, Skrzypowity, herbat ze skrzypu i pokrzywy ale to też wszystko na marne. Obecnie stosuję tonik Novoxidyl i tabletki Zincas Forte i również leczenie nie odnosi żadnego skutku. Jestem na skraju załamania :( Moje włosy strasznie się przerzedziły... Już od dwóch miesięcy nie farbuję włosów ale to również nie wystarcza. Robiłam badania na żelazo, morfologię i tarczycę ale wyniki są dobre. Nie wiem co mam dalej robić... Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta:

W opisywanym przypadku konieczna jest diagnostyka trichologiczna (trichoskopia i trichogram). W zależności od jej wyniku ustala się dalsze postępowanie i dobiera właściwą terapię.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Uporczywy problem z włosami!!!
6 listopada 2015

Witam, otóż przedstawię moja historie.. Farbowalam włosy 3 lata, nie rosły mi dosyć szybko, dużo ich wypadało, lamaly się przez co ich długość się nie zmieniała, a nawet zmniejszala.. Mój problem jest taki że od kwietnia ich nie farbuje(8 miesięcy już) , odrosty liczą 7 cm, myje głowę raz na tydzień, czesze dwa razy dziennie, nie susze suszarka, nie prostuje , jak już myje głowę stosuje maski odżywki oraz olejki, łykam tabletki regularnie vitapil i bioteball, wszystkie sposoby dbania o włosów które opisalam stosuje 2 i pół miesiąca... I NIE ODCZUWAM EFEKTOW EHH.. włosy ani nie rosną szybko, łamią się przy każdym czesaniu, wypadają garściami w momencie jak umyje głowę, nie wiem co się dzieje, chciałabym mieć długie włosy a one ciągle mają tą samą długość, mimo że poświęcam się im w 100 %, moje pytania są takie: czy są jakieś badania które sprawdza czego brakuje moim włosą, jakie są czynniki takiej sytuacji, co mogę jeszcze zrobić aby one w końcu zaczęły rosnąć ;\

Odpowiedź eksperta:

Przepraszamy, nie możemy udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Nie jest możliwe postawienie diagnozy przez Internet, bez badania. W celu uzyskania diagnozy i odpowiedniego leczenia należy zgłosić się na wizytę lekarską. Redakcja Poradnikzdrowie.pl

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Ciąza czy nie ?
23 lutego 2015

Witam ! Uprawiałam stosunek z moim chłopakiem pod koniec okresu był to 4 dzien okresu i pekła nam prezerwatywa. Dni płodnych najprawdopodobnie nie miała zaraz po okesie. Tydzien po stosunku zle sie czułam i wykonałam test ciazowy ale wyszedł negatywny. Robiłam test strumieniowy który wykrywa ciaze 2-3 dniowa i mozna go wykonywac o kazdej porze a ja go zrobiłam nad wiczorem. Chłopak zapewnia mnie ze nie doszło do zapłodnienia bo wyszedł ze mnie i dopiero wtedy kondom sie przedziurawił. Okres miałam 12 lutego.A test wykonałam 22. Czy jest jakies prawdopodobienstwo ze moge byc w ciazy ? Dodam ze biore tabletki na włosy BIOTEBAL i cynk Zincas i czy one moga miec wpływa na wynik testu ? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta:

Ryzyko ciąży w opisanej sytuacji jest niewielkie.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Problem z wlosami
11 listopada 2014

Witam,mam bardzo duzy problem z wlosami.Od lat bardzo mi sie przetluszczaja tak ze rano umyje to wieczorem musze przynajmniej umyc grzywke gdyz wstyd mi gdziekolwiek wyjsc.Wykluczone jest umycie wlosow wieczorem i wyjsc rano bez umycia.do tego od jakis 2lat bardzo mi wypadaja wlosy,bralam rozne witaminy nic nie pomoglo,jedynie po tabletkach biotebal pomoglo na jakis czas,po czym znowu wrocilo.Bylam u dermatologa bralam rozne wcierki do wlosow,tabletki,szampony jak narazie nic nie pomoglo.Badania podstawowe mam w normie.I zeby jeszcze tego bylo malo mam problem z ich rozczesaniem po umyciu glowy,gdy umyje wlosy szamonem,musze dac odzywke/maske po czym ja zmyje,gdy probuje je rozczesac robia mi sie te wlosy suche i koltunowate.Jak je juz rozczesze sa spowrotem mokre,miekkie i w ogole.Nie moge rowniez nosic wlosow spietych gumka,gdyz mam wrazenie,ze ktos mnie za nie ciagnie,okropny bol.Dodam ze jak mialam 18 lat pokazaly mi sie pierwsze siwe wlosy.,obecnie mam farbowne wlosy i 22lata.Martwie sie tym wszystkim i powoli zalamuje.Prosze o jaka kolowiek porade. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta:

Nie napisała pani jakie badania robiła i co to znaczy, że wszystkie są w normie. Należy zbadać tarczycę, hormony, wykonać morfologię krwi. Powinna pani udać się do lekarza endokrynologa, nie dermatologa - redakcja poradnikzdrowie.pl.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Witamina B na wypadanie włosów - dawkowanie
15 września 2014

Od jakiegoś czasu bardzo osłabiły mi się włosy. Wyczytałam na różnych forach, w jaki sposób można zaradzić wypadaniu włosów i w jaki sposób wyraźnie je wzmocnić. Zdecydowałam się zastosować polecaną metodę. W związku z tym od 2 tygodni piję codziennie jedną herbatę z pokrzywy, drożdże ("Babuni", 1/4 kostki), zażywam Biotebal i piję siemię lniane. 2 razy na tydzień robię wcierkę z kozieradki. Dodatkowo zdecydowałam się na mezoterapię. Z tego co wyczytałam w międzyczasie, zarówno pokrzywa, Biotebal jak i drożdże zawierają witaminę B.

Czy tak duże spożycie witaminy B może mi coś zaszkodzić? Zamierzam zażywać je regularnie przez 3 miesiące, a potem zrobić miesięczną przerwę i zacząć kurację od nowa. Czy nie za dużo tej witaminy B?

Odpowiedź eksperta:

W przypadku problemu z wypadanie włosów i pogorszeniem ich jakości konieczna jest diagnostyka trichologiczna (trichogram, trichoskopia). Powinna Pani zgłosić się do dermatologa.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Problem z wypadającymi włosami
19 września 2014

Witam Od dłuższego czasu mam problem z wypadającymi włosami , od kilku dni zaczęła mnie piec skóra głowy co mam robić żeby temu zapobiec włosy strasznie mi się przerzedziły dodam że biorę tabletki na włosy ( biotebal ,zincas forte, skrzypo vita ,selen) plus dodatkowo heviran na usta ,vitaral, tran no i jeszcze duphaston . Robiłam badania ogólne wszystko wyszło w normie badania ginekologiczne również jedynie duphaston biorę na obfite miesiączki . Proszę o pomoc Z góry dziękuje Karolina

Odpowiedź eksperta:

Podobne pytania już się pojawiły, proszę skorzystać z zamieszczonych porad:

http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/bol-skory-glowy-i-wypadanie-wlosow/93463/1/ http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/wypadanie-wlosow-jakie-badanie-wykonac/91896/1/ http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/wypadanie-wlosow-co-robic/85068/1/

Polecamy tekst >>Przyczyny wypadania włosów<<

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Biegunka podróżnych – jak sobie z nią poradzić? Biegunka podróżnych – jak sobie z nią poradzić?

Biegunka podróżnych dotyka zwykle turystów odwiedzających kraje z cieplejszym klimatem, ale także gorszymi warunkami sanitarnymi. Biegunka podróżnych jest szczególnie niebezpieczna u dzieci, ...

więcej

10 porad, jak uniknąć Delhi belly 10 porad, jak uniknąć Delhi belly

Na ulicy nie istnieje szczególna etykieta i nie popełnisz faux pas, nie odróżniając widelczyka do ślimaków od widelca do ryb. Kilka porad ...

więcej

Salmonella: objawy. Zatrucie pokarmowe wywołane przez salmonellę Salmonella: objawy. Zatrucie pokarmowe wywołane przez salmonellę

Salmonella lubi mięso kurczaka, jajka, lekko rozmrożone lody lub źle przygotowane inne potrawy. W efekcie możesz paść ofiarą zatrucia pokarmowego. Jak się ...

więcej

Choroby jelit Choroby jelit

Choroby jelit są częstą przyczyną dolegliwości z przewodu pokarmowego z bólem brzucha na czele. Warto dowiedzieć się jakie inne objawy mogą świadczyć ...

więcej

Wątroba - mistrz regeneracji

Spośród wszystkich narządów ludzkiego ciała wątroba należy do najbardziej odpornych na działanie czasu. To jednak nie oznacza, że jest niezniszczalna i wyjdzie ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.