Antidral®

1 g płynu zawiera 100 mg chlorku glinu. Preparat zawiera etanol.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Cena
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Antidral® but. 50 ml, płyn na skórę 31,67 zł 2018-04-17

Działanie

Preparat likwiduje lub łagodzi przykre dolegliwości, związane z nadmiernym poceniem się. Chlorek glinu zmniejsza aktywność gruczołów potowych przez denaturację białek zawartych w gruczołach i łączenie z włóknami fibrynowymi. Po zastosowaniu preparatu ciśnienie wewnątrz światła przewodu potowego wzrasta, w wyniku czego zahamowane zostaje wydzielanie potu z gruczołów potowych. Pozostałe składniki preparatu ułatwiają wchłanianie substancji czynnej oraz znacznie ograniczają możliwość wystąpienia zakażeń naskórka.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Początkowo stosować codziennie na noc, po dokładnym umyciu i osuszeniu skóry (unikać tarcia). Przy mniej intensywnym poceniu się stosować co drugi lub co trzeci dzień, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wskazania

Preparat stosuje się na nadmiernie pocące się powierzchnie skóry, tj. na skórę stóp, pach i dłoni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować płynu w przypadku uszkodzenia naskórka oraz po goleniu lub depilacji.

Środki ostrożności

Płyn stosować jedynie na powierzchnie skórne. Unikać kontaktu preparatu z błoną śluzową i oczami. Nie należy myć skóry bezpośrednio przed zastosowaniem preparatu. Jeśli płyn stosuje się na skórę pach, miejsc tych nie należy golić w ciągu 12 h przed lub po użyciu płynu, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji skórnych. W przypadku podrażnienia, miejsca podrażnione smarować łagodnym kremem zawierającym hydrokortyzon. Preparat można stosować ponownie po całkowitym ustąpieniu objawów podrażnienia.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry tj. pieczenie, świąd lub rumień. W takim przypadku należy przerwać leczenie.

Ciąża i laktacja

Lek można stosować podczas ciąży i laktacji jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Uwagi

Preparat może niszczyć lub odbarwiać odzież. Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

Antidral®, cena 100% 31,67 zł

Preparat zawiera substancję Aluminium chloride.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g płynu zawiera 100 mg chlorku glinu. Preparat zawiera etanol.

Najczęściej wyszukiwane

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego (w postaci kwasu fusydynowego półwodnego) oraz 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu betametazonu). Ponadto preparat zawiera alkohol cetostearylowy, parahydroksybenzoesan metylu i propylu, sorbinian potasu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 1 mg betametazonu (w postaci walerianianu); krem zawiera alkohol cetostearylow i chlorokrezol.

1 g żelu zawiera 3 mg adapalenu oraz 25 mg nadtlenku benzoilu. Preparat zawiera glikol propylenowy.

1 ml płynu zawiera 20 mg minoksydylu.

1 g kremu zawiera 20 mg kwasu fusydynowego i 10 mg octanu hydrokortyzonu. Krem zawiera butylohydroksyanizol, alkohol cetylowy i sorbinian potasu.

1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg izotretynoiny; kapsułki zawierają olej sojowy.

1 g zawiesiny zawiera 20 mg benzokainy i 240 mg tlenku cynku.

1 ml płynu i emulsji oraz 1 g żelu zawiera 10 mg klindamycyny w postaci fosforanu. Ponadto emulsja zawiera alkohol cetostearylowy; płyn zawiera glikol propylenowy; żel zawiera glikol propylenowy i hydroksybenzoesan metylu.

1 g maści zawiera 0,3 mg lub 1 mg takrolimusu w postaci takrolimusu jednowodnego.

1 g żelu zawiera 50 µg kalcypotriolu i 0,5 mg betametazonu w postaci dipropionianu. Żel zawiera butylohydroksytoluen.

Nagłówek Porady ekspertów

Nadmierna potliwość - jonoforeza.
8 kwietnia 2017

Witam, jestem dziewiętnastolatkiem i od kilku lat zmagam się z nadmierną potliwością pleców, pach i klatki piersiowej. Próbowałem wielu rzeczy, m.in. szałwie, Antidral, persiblock. Niestety nic nie dało skutków. Dalej wystarczy, że spędzę dziesięć minut na podwórku i jestem cały oblany potem. Muszę nieustannie chodzić w bluzach, ponieważ sprawia to u mnie ogromny dyskomfort psychiczny. Czytałem dużo o jonoforezie. niestety jest to drogie i chciałbym się dowiedzieć czy warto kupić takie urządzenie? Czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Doszedłem do takiego etapu, że muszę jakoś to zwalczyć, bo nie wiem jak dalej wytrzymać z tą dolegliwością. Z góry dziękuję.

Odpowiedź eksperta:

Jest to uznana metoda leczenia nadmiernej wątpliwości, jednakże jej skuteczność jest indywidualna i nie da się przewidzieć, jak Pan zareaguje.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Witam!
16 maja 2016

Mam 20 lat, od 6 się pocę nadmiernie. Będąc w gimnazjum pewnego dnia po prostu spociłam się jak świnia i do dziś to miewam. Pachy pocą się jak śpię . jeśli chodzę sztywno i mam uniesione ręce to pachy są suche a jak mam przylegle do ciała to nawet siedząc mi się pocą. Ręce ,nogi,plecy,czoło - poci się tez np jak idę latem jest ciepło albo w sytuacji stresującej. Lekarze mnie zbywają ... Nie wiem co zrobić . używałam etiaxilu, antidralu, ziółek i uspokajających tabletek i nic.. Pomocy Pani doktor!! :( Magda.

Odpowiedź eksperta:

Szanowna Pani Magdo, proponuję udać się do dermatologa, który wykona wywiad lekarski, ewentualnie zleci badania i znajdzie przyczynę. Właściwa diagnoza umożliwi skuteczne leczenie. Wyleczyć nadpotliwość można kilkoma sposobami, na pewno i dla Pani znajdzie się taki, który będzie u Pani skuteczny i sprawi, że odzyska Pani komfort życia. Pozdrawiam, doktor Igor.

Odpowiedzi udzielił ekspert:
Zwiń
Stosowanie Antidralu a karmienie piersią
4 kwietnia 2016

Witam, 3 tyg. temu urodziłam dziecko. Mam problem z nadmierną potliwością skóry pod pachami i na stopach. Czy mogę używać Antidralu podczas karmienia piersią? Czy substancje zawarte w tym preparacie przenikają do mleka matki? Czy jest on bezpieczny dla dziecka? Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta:

Nie ma wystarczających danych klinicznych, aby ocenić bezpieczeństwo preparatu w czasie laktacji. Z tego powodu bezpieczniej jest go odstawić w tym okresie.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Nadmierna potliwość stóp pojawiająca się tylko w czasie założonych butów
7 kwietnia 2014

Od wielu lat mam problem z nadmierną potliwością stóp. Zauważyłem, że główną przyczyną jest ograniczenie dostępu do powietrza - stopy pocą mi się wyłącznie wtedy gdy są w butach!!! Praktycznie nie ma znaczenia temperatura, bo nawet gdy w pomieszczeniu jest 19 stopni C stopy też szybko stają się mokre i ulatnia się nieprzyjemny zapach, zależny od wyściółki butów (sam pot jest bezwonny). Zaznaczam, że kupuję bardzo dobrej jakości markowe buty skórzane z dobrą wyściółką (w cenie ok. 300 zł) i używam skarpet bawełnianych lub z włókna bambusa. Po wyjęciu stóp z butów pot wyparowuje i stopy stają się suche (czyli problem znika), ale po ponownym założeniu butów, stopy ponownie w krótkim czasie (kilku minut) stają się mokre i unosi się brzydki zapach, co jest szczególnie uciążliwe dla współpracowników w biurze. Odwiedziłem wielu dermatologów (niektórych kilkakrotnie), stosowałem różnych środków (antidral, etiaxil, svr, ivsotin, uro, zasypki etc.), niekiedy kilka równocześnie, do tego różne tabletki, ale wszystko to praktycznie w ogóle nie działa!!! Czy faktycznie jedynym rozwiązaniem są drogie zabiegi toksyną botulinową lub przecięcie nerwu odpowiedzialnego za potliwość? Pytam gdyż potliwość wynika z braku dostępu stóp do powietrza (występuje gdy mam założone buty) a nie wysokiej temperatury czy wysiłku.

Odpowiedź eksperta:

Przede wszystkim należy zweryfikować rodzaj noszonych przez pana butów. warto zaopatrzeć się o takie, które gwarantują przepływ powietrza.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
ciaza a nadpotliwość
29 maja 2011
Witam,Moje pytanie dotyczy ciąży i nadpotliwosci.Od jakiegoś czasu stosuje miejscowo(dłonie,stopy) Płyn Antidral i teraz dowiedziałam sie, ze jestem w 6 tyg ciąży. Moje pytanie dotyczy tego,czy nadal mogę stosować płyn (stosuje go tak mniej wiece 2 razy w miesiącu może 3razy) czy jest on może szkodliwy dla płodu? Jeżeli tak czy istnieją jakieś inne skuteczne metody zapobiegania nadpotliwosci stop i dłoni w czasie ciąży.Z góry dziękuje za odpowiedz . Pozdrawiam . Majka

Odpowiedź eksperta:

We wczesnej ciaży lepiej unikać wszelkich farmaceutyków; nie sadzę ,aby miało to dotychczasowe stosowanie Antidralu jakikolwiek wpływ na płód, ale nie zalecam kontynuowania go.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Monika Sieńkowska - Kamińska
Zwiń
Witam
26 maja 2011
Witam. Mam 16 lat i od kilku lat ~3 pocą mi się bardzo ręce. Są całe mokre przez 98% tych 3 lat życia. Czy jest jakieś skuteczne lekarstwo na to? Próbowałem już perspi-block chyba tak to się nazywa a teraz będę próbował antidral. Jeżeli zna Pan/ Pani jakiś skuteczny sposób na niepocenie się rąk to proszę o odpowiedz. To jest bardzo krępujące i nawet nie mogę się umówić z dziewczyną. Pozdrawiam Mariusz.

Odpowiedź eksperta:

Pocenie się rąk u mężczyzny nie należy do problemów, którymi zajmuje się ginekolog. Być może Anidral, który ma działanie wysuszające Panu pomoże a może warto by było się zastanowić czy może nadmierne pocenie nie jest objawem jakiegoś schorzenia.

Odpowiedzi udzielił ekspert: Barbara Grzechocińska
Zwiń
Nadmierna potliwość
10 lutego 2009
Dzień dobry,mam problem z nadmierną potliwośćią,głównie pod pachami.Mój lekarz rodzinny zlecił badani krwi które nic nie wykazało,brałam belergot,kalms itp,piłam szałwię stosowałam etoxil,antidral ii właściwie nic.Poradzono mi abym szukała jeszcze ratunku u dermatologa.Zastrzyków niestety nie biorę pod uwagę ze względu na koszt.Problem tem mam od jakiś 3-4 lat.Czasami jest tak,że wstanę rano i już na dzień dobry pot pod pachami leci mi ciurkiem,nic nie robię,żadnego wysiłku wiec dlaczego?zastanawiam się czy o może stres,chociaż właściwie nie denerwuje się,jak każdy borykam się z jakimiś tam trudnościami ale ogólnie mam pracę którą lubię,życie osobiste też mi się układa.Znów nadchodzi lato i zacznie się koszmar chodź i teraz jest ciężko,żadnej bluzki,nic dopasowanego,wszystko lużne aby tylko nie było widać plam.Są dni kiedy od samego rana do wieczora mam mokro pod pachami,czasami tylko z rana,potem jakoś się to normuje.Do pracy mam 15 min drogi i pomimo tego że nie chodzę szybko docieram do biura spocona - pachy czasami plecy,brzuch. Mam 169 mm wzrostu i 64 kg wagi,nie choruję na serce,na tarczycę,cukrzycę tylko na nadmierną potliwość :) Proszę o poradę,wskazówkę za co z góry dziękuję.

Odpowiedź eksperta:

Proszę zgłosić się do dermatologa. Leczenie nadpotliwości jest bardzo trudne. Jeśli nie pomagają miejscowe leki przeciwpotliwe, można rozważyć doustne leki zmniejszające potliwość (nie polecam ich ze względu na objawy uboczne, np. senność i zmniejszenie koncentracji) lub metody zabiegowe (jontoforeza, zabieg z toksyną botulinową).
Odpowiedzi udzielił ekspert: Elżbieta Szymańska
Zwiń
Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i UVB Promieniowanie UV. Wpływ na skórę promieniowania słonecznego UVA i ...

Promieniowanie UV poprawia nastrój, zmienia kolor skóry i wspomaga leczenie chorób skóry. Jednak promieniowanie UV ma więcej wad niż zalet, dlatego warto ...

więcej

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci? WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - przyczyny. Jak zapobiegać wrastaniu paznokci?

Wrastający paznokieć to bolesna dolegliwość. Początkowo jest jedynie przyczyną lekkiego dyskomfortu. Jednak w miarę wrastania paznokcia pojawiają się bóle palucha u stopy, ...

więcej

PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie PĘCHERZE NA STOPACH - zapobieganie i leczenie

Bąbel na stopie utrudnia chodzenie i boli? Twoje buty powodują otarcia i bolesne pęcherze? Udzielimy ci dobrych rad, jak zapobiegać i leczyć ...

więcej

Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w domu? Leczenie grzybicy paznokci. Czy można leczyć grzybicę paznokci w ...

Grzybica paznokci najczęściej dotyczy paznokci stóp. Jak leczyć grzybicę paznokci: iść do lekarza czy próbować domowych sposobów? Leczenie grzybicy paznokci nie jest ...

więcej

Melanina: rodzaje i rola Melanina: rodzaje i rola

Melanina to pigment, który odpowiada między innymi za barwę naszej skóry, włosów czy tęczówek oczu oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dlaczego ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.