Altaziaja

1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu. Lek zawiera etylu parahydroksybenzoesan (E 214) i propylu parahydroksybenzoesan (E 216).

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
  8. Uwagi
  9. Interakcje
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Altaziaja tuba 75 g, żel 7,29zł 2017-10-31

Działanie

Lek do stosowania miejscowego na skórę o działaniu ściągającym i przeciwobrzękowym. Działanie ściągające leku jest związane z koagulacją białek na powierzchni tkanek, co dotyczy również zakończeń nerwów czuciowych w skórze. W wyniku tego lek łagodzi ból w obrębie ogniska zapalnego. Ponadto lek rozpulchnia naskórek. Działanie ochładzające leku jest związane z obecnością mentolu, parowaniem wody i etanolu. Mentol zmniejsza także wrażliwość skórnych zakończeń nerwowych i powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Dawkowanie

Podanie na skórę. Na bolące miejsca należy nanieść niewielką ilość żelu 3 do 4 razy na dobę, najlepiej w postaci okładów. Nie stosować u dzieci w wieku do 3 lat.

Wskazania

Stłuczenia, obrzęki stawowe i pourazowe, obrzęki po oparzeniach I stopnia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na otwarte, rozległe rany, na zakażoną i zmienioną chorobowo skórę oraz u dzieci do 3 lat.

Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi. Ze względu na zawartość etylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne. Intensywne stosowanie leku może powodować macerację skóry. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić odczyny rumieniowe, grudkowe lub ziarninowe. U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek istnieje ryzyko wystąpienia objawów hiperaluminemii i hipofosfatemii.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nieznane.

Preparat zawiera substancję Aluminium acetotartrate.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu.

1 tabl. zawiera 1 g octanowinianu glinu.

1 g żelu zawiera 0,05 g octanowinianu glinu w postaci 10% roztworu i 0,01 g płynnego glikolowego wyciągu z kwiatów rumianku w stosunku 1:1.

1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan etylu oraz parahydroksybenzoesan propylu.

1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu. Lek zawiera etylu parahydroksybenzoesan (E 214) i propylu parahydroksybenzoesan (E 216).

Najczęściej wyszukiwane

15 g syropu zawiera: 36 mg suchego wyciągu z czosnku (standaryzowanego na zawartość alliiny), 21 mg witaminy C, koncentraty soków z malin i z czarnej porzeczki.

1 kaps. zawiera: 30 mg wyciągu suchego z guarany, 40 mg wyciągu suchego z muira puama, 40 mg wyciągu suchego z cytryńca chińskiego, 38 mg monometioninianu cynku, 30 mg wyciągu olejowego z owocu boczni piłkowanej. Preparat zawiera sorbitol i glukozę.

100 g preparatu zawiera płynny wyciąg z ziela majeranku uzyskiwany poprzez ekstrakcje podłożem (Extractum fluidum (2:1) ex. 2g Majoranae herba).

1 saszetka zawiera:  1,0 g kwiatu rumianku, 0,66 g korzenia prawoślazu, 0,34 g liścia mięty pieprzowej.

1 kaps. zawiera mínimum 1 x 109 CFU szczepów Lactobacillus plantarum (CECT 7315 oraz 7316) oraz przynajmniej 50% ZDS* 5 witamin (B9, B6, B12, A, C) i 2 minerałów (cynk, selen). *ZDS- zalecane dzienne spożycie.

Preparat zawiera 0,3% karboksymetylocelulozy, glicerol oraz N-acetylokarnozynę.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
Tasznik pospolity – zastosowanie chwastu o właściwościach leczniczych Tasznik pospolity – zastosowanie chwastu o właściwościach leczniczych

Tasznik pospolity to roślina z charakterystycznymi owocami w kształcie serduszek, którą kojarzy chyba każdy, kto kiedykolwiek biegał po łące. Rzeczywiście, tasznik jest ...

więcej

Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca

Dziurawiec zwyczajny, zwany także zielem świętojańskim, to bylina porastająca łąki, polany, widne zarośla, zbocza, skraje lasów. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych i ...

więcej

WITAMINA B7 (biotyna) - działanie, źródła występowania, objawy niedoboru WITAMINA B7 (biotyna) - działanie, źródła występowania, objawy niedoboru

Witamina B7 (biotyna) jest niezbędna do prawidłowej przemiany materii, zwłaszcza w przemianie glukozy, której poziom we krwi stabilizuje. Z tego powodu witamina ...

więcej

GŁÓG poprawia pracę serca, obniża ciśnienie, wzmacnia i uspokaja GŁÓG poprawia pracę serca, obniża ciśnienie, wzmacnia i uspokaja

Głóg wygląda pięknie – zarówno wiosną, gdy kwitnie, jak i jesienią, kiedy dojrzewają jego owoce. W dodatku jest rośliną o wyjątkowych walorach ...

więcej

Traganek - właściwości lecznicze herbaty z traganka Traganek - właściwości lecznicze herbaty z traganka

Traganek (Astragalus L.) ma liczne właściwości lecznicze. Herbata z traganka wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega infekcjom, wpływa korzystnie na pracę nerek, wątroby i ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.