Aescin

1 g żelu zawiera 20 mg alfa-escyny, 50 mg salicylanu dwuetyloaminy, 50 j.m. heparyny.

  1. Działanie
  2. Dawkowanie
  3. Wskazania
  4. Przeciwwskazania
  5. Środki ostrożności
  6. Niepożądane działanie
  7. Ciąża i laktacja
Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Aescin tuba 40 g, żel 21,01zł 2017-10-31

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym i chroniącym naczynia żylne. Zawiera mieszaninę saponin z nasion kasztanowca. Normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilar, zmniejsza przesięk limfy. Działa również przeciwzakrzepowo i przeciwbólowo. Dobrze się wchłania, po podaniu miejscowym stwierdzono duże stężenie alfa-escyny w skórze i tkance podskórnej, a małe we krwi i innych tkankach.

Dawkowanie

Zewnętrznie, miejscowo na skórę. Cienką warstwę żelu rozprowadzić cienką warstwą, a następnie wcierać w chore miejsce i jego okolice 3-5 razy na dobę. Masaż poprzedzający stosowanie żelu przyspiesza wchłanianie substancji czynnej.

Wskazania

Leczenie wspomagające: urazów takich jak stłuczenia i skręcenia, miejscowych stanów zapalnych z obrzękiem lub bez obrzęku, zapalenie żył kończyn dolnych, krwiaków i obrzęków po zabiegach chirurgicznych oraz po urazach, a także bólów kręgosłupa z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować miejscowo na błony śluzowe, otwarte rany oraz w przypadkach martwicy skóry, a także na obszary skóry poddane napromieniowaniu. Nie stosować u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, niewydolnością nerek oraz u kobiet w I trymestrze ciąży.

Środki ostrożności

Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu oraz parahydroksybenzoesanu propylu preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko mogą wystąpić w miejscu stosowania świąd, pokrzywka lub uczucie pieczenia. Objawy te zazwyczaj samoistnie przemijają.

Ciąża i laktacja

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży długotrwale i na duże powierzchnie (maksymalnie 3 tyg. po konsultacji z lekarzem). Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku u kobiet w ciąży. Brak danych klinicznych dotyczących stosowania u kobiet w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować preparatu u kobiet karmiących piersią, na obszarze klatki piersiowej.

Preparat zawiera substancje Aescine, Diethylamine salicylate, Heparin sodium.

Lek refundowany: NIE

Lista leków zawierających te same substancje czynne

1 g żelu zawiera 20 mg alfa-escyny, 50 mg salicylanu dwuetyloaminy, 50 j.m. heparyny.

100 g żelu zawiera 1 g β-escyny i 5 g salicylanu dietyloaminy.

100 g żelu zawiera: 100 g żelu zawiera 50000 IU heparyny sodowej, 5 g wyciągu z kasztanowca oraz 1 g benzokainy.

1 g kremu zawiera 300 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera alkohol cetostearylowy.

1 g kremu lub żelu zawiera 100 mg salicylanu dietyloaminy.

1 g żelu zawiera: 2400 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera glikol propylenowy.

1 g żelu zawiera: 83,5 mg wyciągu gęstego z nasion kasztanowca i 50 j.m. heparyny sodowej.

1 g żelu zawiera 50 j.m. heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu i kwas sorbinowy.

1 g żelu zawiera 2400 j.m. heparyny sodowej. Preparat zawiera etanol.

1 tabl. dojelitowa zawiera 20 mg β-escyny. Preparat zawiera laktozę i sacharozę.

Najczęściej wyszukiwane

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu.

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

1 tabl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 5 mg lub 10 mg ramiprylu.

1 tabl. powl. zawiera 1,25 mg, 2,5 mg, 3,75 mg, 5 mg, 7,5 mg lub 10 mg fumaranu bisoprololu.

1 tabl. zawiera 5 mg lub 10 mg torasemidu.

1 ampułka 5 ml zawiera 50 mg lub 200 mg dopaminy (roztwór 1% lub 4%) i odpowiednio 3,17mg i 12,27 mg sodu oraz pirosiarczyn sodu.

1 kaps. zawiera 5 mg izradypiny.

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu.

100 g preparatu zawiera: 50 g nalewki z ziela konwalii mianowanej, 25 g nalewki z kwiatostanu głogu i 25 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol.

1 tabl. powl. zawiera 5 mg, 10 mg lub 20 mg chlorowodorku benazeprylu. Preparat zawiera laktozę.

Informacje o lekach dostarcza:
Pharmindex
Najpopularniejsze artykuły
SKAZA KRWOTOCZNA powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi SKAZA KRWOTOCZNA powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi

Skaza krwotoczna oznacza zwiększoną skłonność do często obfitych krwawień samoistnych lub pourazowych. Skaza krwotoczna może więc oznaczać krwawienia nawet z najmniejszej rany, ...

więcej

Niedomykalność zastawki aortalnej serca - objawy i leczenie Niedomykalność zastawki aortalnej serca - objawy i leczenie

Niedomykalność zastawki aortalnej to wada serca, która przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów, przyczyniając się do systematycznego upośledzania funkcji serca. ...

więcej

CHOLESTEROL - dobry i zły cholesterol CHOLESTEROL - dobry i zły cholesterol

Cholesterol - zarówno ten dobry, jak i zły - choć brzmi groźnie, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bez dobrego i złego ...

więcej

TROMBOFILIA (nadkrzepliwość) - przyczyny, objawy i leczenie TROMBOFILIA (nadkrzepliwość) - przyczyny, objawy i leczenie

Trombofilia, czyli nadkrzepliwość, to skłonność do tworzenia się zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Jest to stan zagrażający życiu, ponieważ skrzepy mogą przemieszczać się ...

więcej

Dyslipidemie Dyslipidemie

Dyslipidemie to najprościej mówiąc zaburzenia gospodarki lipidowej. Dyslipidemie to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje nieprawidłowości ilości, budowy czy funkcji poszczególnych frakcji lipidów. ...

więcej

Zdrowa społeczność

Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.