Sortabax HCT, tabl. powl., 0,05+0,0125 g 28 tabl.

Sortabax HCT, tabl. powl., 0,05+0,0125 g 28 tabl.

Wskazania: Nadciśnienie tętnicze.  

Dawkowanie: Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki należy połykać w całości popijając wodą. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! Zaleca się, aby pacjent nie pił alkoholu ani soku grejpfrutowego podczas stosowania leku. Sól zawarta w diecie w zbyt dużych ilościach może osłabiać działanie leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Częste działania niepożądane: kaszel, zakażenie górnych dróg oddechowych, przekrwienie śluzówki nosa, zapalenie zatok, zaburzenia zatok, biegunka (luźne stolce), ból brzucha, nudności, niestrawność, ból mięśni lub kurcze mięśni, ból nóg, ból pleców, bezsenność, ból głowy, zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, ból w klatce piersiowej, zwiększone stężenie potasu we krwi (które może powodować zaburzenia rytmu serca)

Dostępny w:
ul. WOLSZTYŃSKA 29 0, 62-068 ROSTARZEWO
ul. Mickiewicza 21, 42-284 Herby
ul. BOGUSŁAWSKIEGO 8, 62-002 Suchy Las
ul. MICKIEWICZA 18, 05-220 ZIELONKA
ul. BURZYŃSKIEGO 1/2, 80-462 Gdańsk
ul. Biernackiego 2, 39-300 Mielec
ul. BIEŃKÓWKA 410, 34-212 Bieńkówka
ul. Konstytucji 3 Maja 102, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.