ATID Sp. z o.o. Spółka Komandytowa APTEKA MAGICZNA (Zabrze ul. Bytomska 46-48)

ATID Sp. z o.o. Spółka Komandytowa APTEKA MAGICZNA (Zabrze ul. Bytomska 46-48)
ul. Bytomska 46-48, 41-803 Zabrze

ATID Sp. z o.o. Spółka Komandytowa APTEKA MAGICZNA (Zabrze ul. Bytomska 46-48)

Mapka
Przykładowe leki dostępne w aptece:
1 aplikacja zawiera 10 µg (400 j.m.) witaminy D3.
1 tabl. powl. zawiera 50 mg lub 100 mg losartanu potasu; tabletki zawierają laktozę.
5 ml zawiesiny doustnej zawiera 100 mg lub 200 mg (forte) ibuprofenu. Preparat zawiera maltitol ciekły, sód.

Dieta w nadczynności przytarczyc to dieta, która zakłada odpowiednie spożycie fosforu, wapnia i witaminy D. Nadczynność przytarczyc to bowiem sytuacja, gdy przytarczyce produkują za dużo hormonu zwanego parathormonem, który wraz z kalcytoniną – hormonem wydzielanym przez tarczycę i witaminą D3 ma zasadniczy wpływ na regulację poziomu tego pierwiastka: pobieranie wapnia z pożywienia, magazynowanie i ewentualne wydalanie.

Dieta Kwaśniewskiego, inaczej dieta optymalna, to plan żywieniowy, którego podstawą są produkty tłuszczowe. Jednak jadłospis w diecie dr Kwaśniewskiego można skomponować tak, aby wspomagały one metabolizm i przyśpieszały proces odchudzania. Sprawdź przykładowy, tygodniowy jadłospis w diecie dr Kwaśniewskiego.

Ze względu na wzmożoną przemianę materii dieta przy nadczynności tarczycy powinna być dietą wysokoenergetyczną, ze zwiększoną ilością węglowodanów. Wskazane jest też spożycie warzyw kapustnych i strączkowych, ponieważ wiążą one jod. Zobacz przykładowy jadłospis na cały tydzień w diecie dla osób z nadczynnością tarczycy.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.