APTEKI POLSKIE V.Ciosk-Pietrusik,R.Pietrusik, M.Bartosiewicz,J.Bartosiewicz Sp.j APTEKA Nr 2

APTEKI POLSKIE V.Ciosk-Pietrusik,R.Pietrusik, M.Bartosiewicz,J.Bartosiewicz Sp.j APTEKA Nr 2
ul. Gen. Grota Roweckiego 37, 41-209 Sosnowiec

APTEKI POLSKIE V.Ciosk-Pietrusik,R.Pietrusik, M.Bartosiewicz,J.Bartosiewicz Sp.j APTEKA Nr 2

Mapka
Przykładowe leki dostępne w aptece:
1 tabl. zawiera 300 mg lub 500 mg paracetamolu.
1 tabl. powl. zawiera 5 mg desloratadyny; tabletki zawierają laktozę.
1 tabl. zawiera 1 mg, 2 mg, 3 mg lub 4 mg glimepirydu. Preparat zawiera laktozę.

Tkanka tłuszczowa pełni istotne funkcje w naszym organizmie. Zabezpiecza organy wewnętrzne przed urazami mechanicznymi. Ponadto jest magazynem energii i chroni organizm przed utratą ciepła. Podczas stosowania np. diety odchudzającej organizm spowalnia metabolizm i sięga do rezerw zawartych w tkance tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa zbudowana jest z komórek tłuszczowych zwanych adipocytami, które powstają do drugiego roku życia.

Dieta przy kamieniach nerkowych nie jest jednakowa dla wszystkich chorych. Wybór diety przy kamieniach nerkowych zależy od tego, z jakim typem kamicy nerkowej zmaga się chory: szczawianowo-wapniową, moczanową, cystynową czy fosforanowo-wapniową. Jak powinna być skomponowana dieta przy każdym z rodzajów kamicy nerkowej?

Dieta rozdzielna dr Haya to dieta, która może być stosowana przez każdego, także przez osoby, które nie muszą pozbyć się zbędnych kilogramów. Stosując się do zasad diety niełączenia nie musisz rezygnować z ulubionych produktów - wystarczy, że odpowiednio je do siebie dopasujesz. Sprawdź, których produktów nie możesz ze sobą łączyć stosując dietę rozdzielną dr Haya.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.