APTEKA MAŁA mgr farm. Janina Szewczyk (Sosnowiec ul. Niwecka 18)

APTEKA MAŁA mgr farm. Janina Szewczyk (Sosnowiec ul. Niwecka 18)
ul. Niwecka 18, 41-200 Sosnowiec

APTEKA MAŁA mgr farm. Janina Szewczyk (Sosnowiec ul. Niwecka 18)

Mapka
Przykładowe leki dostępne w aptece:
1 tabl. powl. zawiera 800 mg lub 1200 mg piracetamu
1 tabl. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 0,5 mg alprazolamu (oraz 225,85 mg laktozy).
1 tabl. powl. zawiera 250 mg kwasu dehydrocholowego.

Dieta zasadowa promuje produkty, które odkwaszające organizm. To, czy dany produkt zakwasza czy odkwasza organizm, nie zależy od jego smaku, a od tego, jak zachowuje się w procesie przemiany materii. Produkty zasadowe to te, które podczas trawienia zachowują odczyn alkaliczny. Które produkty są zalecane w diecie zasadowej?

Chitosan to jeden z najpopularniejszych składników preparatów na odchudzanie. Ale to jego niejedyne zastosowanie. Chitosan wykorzystuje się jako nawóz w rolnictwie, materiał na opatrunki przyspieszające gojenie ran, a być może już wkrótce będą też produkowane z niego przedmioty codziennego użytku.

Dieta niskobiałkowa to dieta lecznicza, która jest przeznaczona przede wszystkim dla osób zmagających się z niewydolnością nerek i wątroby. Dieta niskobiałkowa jest także metodą leczenia schorzeń, w przebiegu których dochodzi do zakłócenia metabolizmu aminokwasów, np. fenyloketonurii. Na czym polega dieta niskobiałkowa? Co można jeść? Jakie produkty są zakazane?

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.