APTEKA ESKULAP MARTA PRUSZKO

APTEKA ESKULAP MARTA PRUSZKO
ul. PIŁSUDSKIEGO 82 0, 18-400 Łomża

APTEKA ESKULAP MARTA PRUSZKO

Mapka
Przykładowe leki dostępne w aptece:
1 tabl. powl. zawiera 10 mg lub 20 mg chlorowodorku memantyny. Tabletki zawierają laktozę.
1 tabl. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 18 mg lub 36 mg chlorowodorku metylofenidatu.
2 żelki zawierają 80 mg witaminy C, 14 mg witaminy E, 12 mg cynku, 2 mg witaminy B6, 800 µg witaminy A, 400 µg kwasu foliowego, 60 µg biotyny, 10 µg witaminy D, 3 µg witaminy B12.

Wątroba często porównywana jest do wielkiej fabryki chemicznej, w której nieustannie zachodzą procesy ważne dla zdrowia i życia. Dlatego powinniśmy ją oszczędzać i dbać o nią. Oto zasady dietetyczne, o których należy pamiętać, by wątroba nie była przeciążana i nie dawała o sobie znać.

Błonnik to niezbędny składnik naszej diety. Ułatwia perystaltykę jelit, pomaga na zaparcia, dzięki niemu jelita żwawiej pracują, a tym samym prawidłowo przebiegają procesy przemiany materii. Jeśli masz problem z zaparciami musisz polubić m.in. pełnoziarniste pieczywo, kasze, płatki owsiane i suszone owoce.

Podstawą zapobiegania i leczenia cukrzycy jest dieta, która pozwala uniknąć skoków poziomu glukozy we krwi. W dobrym jej komponowaniu pomogą tzw. wymienniki węglowodanowe. Glukoza powstaje w organizmie człowieka jako efekt rozkładu węglowodanów dostarczonych wraz z pożywieniem. Oto tabela wymienników węglowodanowych, dzięki której ułożenie diety będzie dużo łatwiejsze.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.