APTEKA"CENTRALNA-PÓŁNOC"

APTEKA"CENTRALNA-PÓŁNOC"
ul. KUTRZEBY 14 0, 75-332 Koszalin

APTEKA"CENTRALNA-PÓŁNOC"

Mapka
Przykładowe leki dostępne w aptece:
Tialorid: 1 tabl. zawiera 5 mg chlorowodorku amilorydu i 50 mg hydrochlorotiazydu. Tialorid mite: 1 tabl. zawiera 2,5 mg chlorowodorku amilorydu i 25 mg hydrochlorotiazydu. Tabletki zawierają laktozę.
100 ml emulsji zawiera 20 g mieszaniny oczyszczonych olejów: z oliwek (ok. 80%) i sojowego (ok. 20%); w tym 4 g (20%) niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Wartość energetyczna: 8,36 MJ/l (2000 kcal/l), osmolarność: 270 mOsm/l, pH 7-8.
Preparat zawiera zespół czynników krzepnięcia przeciw inhibitorowi czynnika VIII. Zawiera 200-600 mg lub 400-1200 mg białek ludzkiego osocza z aktywnością omijającą inhibitor czynnika VIII wynoszącą odpowiednio 500 j. lub 1000 j. - 1 jednostka leku powoduje skrócenie czasu kaolinowo-kefalinowego (aPTT -czasu częściowej tromboplastyny po aktywacji) osocza z inhibitorem czynnika VIII do 50 % wartości buforowej (próby ślepej). Preparat zawiera także czynniki II, IX i X głównie w postaci nieaktywowanej oraz aktywowany czynnik VII; antygen koagulacyjny czynnika VIII (cz. VIII C : Ag) obecny jest w stężeniu do 0,1 jednostki na 1 jednostkę leku. Czynniki układu kalikreina-kininy są obecne tylko w śladowych ilościach lub w ogóle nie występują. Preparat zawiera sód: ok. 80 mg w przeliczeniu na fiolkę.

Jak odżywiać się w ciąży? Pewnie zawsze słyszałaś, że przyszła mama musi jeść za dwoje? To mit! Ale nadal funkcjonuje wiele nieprawdziwych teorii dotyczących sposobu odżywiania kobiety w ciąży. Oto cała najnowsza prawda o diecie kobiety w ciąży i najważniejsze zalecenia dietetyków. Jakie są zasady żywienia w ciąży?

Dieta kopenhaska jest w czołówce najbardziej kontrowersyjnych diet odchudzających. Dlaczego? Bo dieta kopenhaska, choć skutecznie odchudza, jest niskowęglowodanowa i niskokaloryczna, monotonna i pozbawiano witamin i minerałów. Jakie wady i zalety ma dieta kopenhaska?

Catering dietetyczny to specjalnie przygotowany zestaw dietetycznych posiłków, które są dostarczane do twojego domu lub pracy. Dieta w formie kateringu jest komponowana w zależności od indywidualnych oczekiwań klienta. Z tego typu usług mogą korzystać nie tylko osoby odchudzające się, lecz także alergicy, wegetarianie i osoby zmagające się z cukrzycą. Sprawdź, na czym polega coraz modniejszy catering dietetyczny.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.