Jadwiga Łukaszyk APTEKA

Jadwiga Łukaszyk APTEKA
ul. Zabrzańska 10, 41-907 Bytom

Jadwiga Łukaszyk APTEKA

Mapka
Przykładowe leki dostępne w aptece:
1 tabletka powlekana zawiera: 12,5 mg wapnia, 10 mg fosforu, 10 mg kwasu L-askorbinowego, 3 mg witaminy PP, 1,2 mg kwasu pantotenowego, 0,3 mg witaminy B6, 0,3 mg witaminy B2, 0,25 mg witaminy B1, 0,18 mg witaminy A, 0,04 mg kwasu foliowego, 2 µg witaminy D, 0,2 µg witaminy B12.
1 ml roztworu zawiera 1 mg hialuronianu sodu i dekspantenol.
1 tabl. powl. zawiera 75 mg klopidogrelu w postaci wodorosiarczanu. Preparat zawiera laktozę i lecytynę.

W walce z wysokim cholesterolem kluczowe znaczenie ma sposób odżywiania. Dieta portfolio opracowana przez prof. Davida Jenkinsa w spektakularny sposób obniża poziom cholesterolu. W diecie Jenkinsa w menu dominują niskoprzetworzone produkty roślinne, płatki owsiane, warzywa i owoce, rośliny strączkowe, produkty sojowe. Sprawdź zasady diety portfolio i przykładowy jadłospis.

 

Dieta lekkostrawna zalecana jest m.in. w stanach zapalnych żołądka, dwunastnicy, jelit, przy infekcjach przebiegających z wysoką gorączką czy zatruciach pokarmowych z biegunką. Podstawową zasadą diety lekkostrawnej jest wyłączenie produktów i potraw tłustych, smażonych i pieczonych.

Żywieniowcy ostrzegają – nadmiar spożywania owoców, również może prowadzić do otyłości. Dlatego zanim sięgniemy po jabłka, banany czy pomarańcze, zastanówmy się co i w jakich ilościach można jeść.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.