Apteka im. Jana Pawła II

Apteka im. Jana Pawła II
ul. Mysłowskiego 9, 39-230 Brzostek

Apteka im. Jana Pawła II

Mapka
Przykładowe leki dostępne w aptece:
1 ml roztworu zawiera 40 µg trawoprostu. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy i hydroksystearynian makrogologlicerolu.
5 ml zawiesiny zawiera 200 mg azytromycyny, w postaci azytromycyny dwuwodnej. Preparat zawiera sacharozę.
1 fiolka proszku do sporządzenia roztworu do wstrzyknięcia lub infuzji zawiera 100 mg lub 200 mg dekarbazyny w postaci cytrynianu (po odtworzeniu odpowiednio 10 mg/ml lub 20 mg/ml dakarbazyny).1 fiolka proszku do sporz. roztw. do inf. zawiera 500 mg lub 1g dekarbazyny w postaci cytrynianu (po odtworzeniu i końcowym rozcieńczeniu odpowiednio 1,4 - 2,0 mg/ml lub 2,8 - 4,0 mg/ml dakarbazyny).

Koktajle białkowe są niezwykle cennym źródłem białka. Zapotrzebowanie na ten składnik jest zwiększone wśród osób intensywnie trenujących ze względu na nasilone procesy kataboliczne podczas długotrwałego wysiłku fizycznego. Kiedy najlepiej spożywać koktajle białkowe, przed czy po treningu?

Dieta dr Budwig ma za zadanie dostarczyć organizmowi pokarmy bogate m.in. w tłuszcze omega-3, węglowodany złożone, błonnik i antyoksydanty. Podstawowym tłuszczem w diecie dr Budwig jest nieoczyszczony olej lniany tłoczony na zimno. Dieta dr Budwig jest tania i pozornie łatwa – pozornie, bo nakazuje wykluczyć wiele składników z diety, m.in. zakazany jest cukier, także brązowy, produkty przetworzone oraz wszystkie oleje, margaryny i masła.

By zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, warto dbać o linię. Nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko pojawienia się nowotworu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.